بالی
Bali

بالی جزیره خدایان

جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان

5 کشوری که رکورد دار شادی هستند

معیارهای زیادی برای سنجش میزان شادی کشورها وجود دارد. برخی دارایی های کشور و سطح استاندارد زندگیِ مردمِ آن ها را معیار می دانند. برخی هم معادلات پیچیده ای به کار می گیرند که همه چیز را لحاظ کنند، از آب و هوا تا هزینه ی یک سبد کالای اساسی.

ما از لیست «شاخص های سیاره ی خوشبختی» خوشمان آمد. لیست کشور هایی که با محدودیات محیطیِ زمین، خوشبخت هستند. این 5 کشور رکورد دار های این لیست هستند:

  1. کاستاریکا

«پیور ویدا» ضرب المثل معروف مردم کاستاریکاییست و می توان آن را «زندگی خوب است» ترجمه کرد. کاستاریکا (Costa Rica) دارای تنوع زیستی، سواحل زیبا، آتشفشان های فعال و جنگل های بارانی دست نخورده می باشد که گردشگران را جذب می کنند.

 

  1. مکزیک

کشور مکزیک (Mexico) در راستای 2 اقیانوس قرار گرفته است و یکی از عجایب 7 گانه ی جهان را در خود جای داده است. این کشور محدوده ی وسیعی از فرهنگ سرزنده، معابد باستانی و غذاهای لذیذ می باشد. بازدید از خرابه ی مایا در منطقه یوکاتان، تماشای نهنگ ها در شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا و شهر بزرگِ تاکوهای تند (نوعی غذا) را از دست ندهید. مهم نیست چه مناسبتی باشد، مکزیک همیشه در حال جشن گرفتن است.

 

  1. کلمبیا

کلمبیا (Colombia) گردشگران را تشویق می کند که از کوه پایه ی اندین، جنگل آمازون، سرزمین هایی که به قبل از کلمبیا بر می گردند و سواحل کارائیب لذت ببرند. قهوه ی کلمبیایی لذیذ است و از آن جایی که کلمبیا بیشترین تعداد تعطیلات رسمی در دنیا را دارد، همیشه جشنی برپاست.

 

  1. وانواتو

مردم می گویند، خوشحالی شکل های متفاوتی دارد. اما با این حال قطعا سنت پرش وانواتویی (Vanuatu) - که در آن تنها طنابی از جنس تاک به پای خود می بندید و به سر می پرید - اولین چیزی نیست که به ذهن شما می رسد. مهم نیست شما از کدام یک از تفریحات وانواتویی لذت می برید (مدلی از بانجی جامپینگ، غواصی در میان کشتی های غرق شده ی جنگ جهانی دوم و یا استراحت در ساحل استراحت) هیجان های موجود در وانواتو شما را شگفت زده می کنند.

 

  1. ویتنام

کشور ویتنام (Vietnam) با وجود دهه ها جنگ، باز هم در شرایط خوبی می باشد. اقتصاد رو به رشد، در کنار جاذبه های طبیعی و انسان ساخت و همچنین غذای لذیذ، ویتنام را مقصد مورد علاقه ی گردشگران ساخته است.

© 2018 , All Right Reserved