تور سریلانکا با گلفام سفر

تور سریلانکا را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای سریلانکا می باشد پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور سریلانکا را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور سریلانکا

خدمات تور سریلانکا شامل پرواز رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی، گشت های شهری متنوع با تورلیدر انگلیسی زبان در سریلانکا ، بیمه مسافرتی، ویزای فرودگاهی ، هتل متنوع در سریلانکا با خدمات و سرویس های مختلف می باشد.هتل های تور سریلانکا

گلفام سفر با گارانتی هتل های متنوع در سریلانکا امکان انتخابی مناسب را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 3،4،5 ستاره با خدمات و سرویس های متفاوت بنا به درخواست مسافرین می باشد.


پرواز تور سریلانکا

تور سریلانکا با پرواز عمان ایر می باشد، که به یکی برترین ایرلاین ها است. در طول مسیر می توانید از اینترنت رایگان درون هواپیما استفاده نمایید. همچنین انواع نوشیدنی و غذا های گرم برای مسافران عزیز سرو می شود.


چرا تور سریلانکا

کشور سریلانکا با وجود قلعه سنگی «سیگیریا»، فیل های سریلانکا در پارک ملی «اودا والا»، امپراتوری چای در نووارا الیا، سواحل خلیج آروگام، پلنگ های سریلانکا در پارک ملی «یالا»، غذاهای سریلانکا، سواحل دست نخورده و وال های آبی در خلیج بنگال دلیلی برای جذب هر گردشگر برای بازدید از این کشور زیبا دارد.


قیمت تور سریلانکا

قیمت تور سریلانکا بر اساس بهترین کیفیت و خدمات بسته شده است. کیفیت و قیمت تور سریلانکا اولین اولویت آژانس گلفام سفر می باشد.


تور سریلانکا نوروز 98

آژانس مسافرتی گلفام سفر هر ساله تور سریلانکا نوروز را به صورت ویژه ای برگزار می نماید. همواره تلاش شده است تا بهترین خدمات را در تور سریلانکا عید 98 ارائه دهیم. امسال هم همانند هر سال تور سریلانکا نوروز 98 را هرچه باشکوه تر برگزار خواهیم نمود. شما می توانید لیست قیمت تور سریلانکا 98 را در سایت پیگیری نمایید.


تاریخچه سریلانکا

سریلانکا دارای بیش از 2550 سال تاریخ مستمر نوشته شده می باشد، و همچنین در نوشته های باستانی هندی متعددی نیز ذکر شده بود. یکی از معروف ترین ها رامایانا می باشد که در آن جزیره، که با عنوان لانکا به آن اشاره شده است، قلعه جزیره پادشاه راوانا بود. سینهالی ها، احتمالا از هند شمالی، در اواخر قرن 6 پیش از میلاد به سریلانکا وارد شدند. بودائیسم در اواسط قرن 3 قبل از میلاد معرفی شد و تمدن بزرگی در شهرهایی مانند آنورازاپورا و پلننرووا گسترش یافت. دیگر پادشاهی های قابل توجه اما نسبتا جدید، دامبادنیا، یاپاهوآ، گمپلا، کندی و امپراطوری جافنا می باشند. بخشی در قرن 16 ام توسط پرتغالی ها و پس از آن در قرن 17 ام توسط هلندی ها، اشغال شد. قسمت های ساحلی جزیره در سال 1796 به بریتانیا واگذار شد و به یک مستعمره انگلیسی در سال 1802 تبدیل شد. کل جزیره در سال 1815 به انگلیسی ها واگذار شد. همانند سیلان، آن در سال 1948 مستقل شد؛ نامش در سال 1972 به سریلانکا تغییر یافت. در ماه می سال 2009 نیروهای نظامی دولت جنبش جدایی طلب ببرهای تامیل را شکست داد، و به یک جنگ وحشیانه 26 ساله که در سال 1983 آغاز شده بود پایان داد، در نتیجه فصل جدیدی را در تاریخچه ی خود آغاز کرد.


درباره سریلانکا

ساحل بی انتها، بناهای دست نخورده، مردمان مهمان نواز، انبوهی از فیل ها، قیمت های ارزان، قطار سرگرم کننده، چای معروف و مواد غذایی خوش طعم، سریلانکا را توصیف می کنند. مکان های کمی هستند که این تعداد از میراث جهانی یونسکو (هشت) را در چنین منطقه ی کوچکی جای داده باشند. فرهنگ دو هزار و چندین ساله ی سریلانکا را می توان در محل های باستانی که در آن معابد افسانه ای جزئیات زیبا را به رخ می کشند، کشف کرد.


آب و هوای سریلانکا

از آنجا که سریلانکا یک کشور گرمسیری می باشد، شما می توانید هر زمان از سال انتظار بارش باران در نقاط مختلف کشور را داشته باشید. با این حال دو فصل اصلی باران، موسم شمال شرقی (اکتبر تا ژانویه) عمدتا تحت تاثیر سواحل شرق، و موسم جنوب غربی (می تا جولای) عمدتا تحت تاثیر غرب و جنوب ساحل سریلانکا می باشند. به خاطر جزیره بودن، آب و هوای سریلانکا به طور چشم گیری از یک بخش کشور به بخش دیگرش تغییر می کند. درجه حرارت متوسط از 17 درجه سانتی گراد (62.6 ° F) در مناطق مرتفع مرکزی، که در زمستان احتمال چند روز یخ زدگی وجود خواهد داشت، تا حداکثر 33 درجه سانتی گراد (91.4 ° F) در دیگر مناطق کم ارتفاع، تغییر می کند. متوسط دمای سالانه از 28 درجه سانتی گراد (82.4 ° F) تا حدود 31 درجه سانتی گراد (87.8 ° F) در تغییر می باشد. دمای روز و شب ممکن است بین 14 تا 18 درجه سانتی گراد تغییر کند.منطقه جغرافیایی سریلانکا

کشور سریلانکا 65610 کیلومتر مربع مساحت و 21.4 میلیون جمعیت داشته و در پایین شبه قاره هند واقع شده است. یک پل سرزمینی که امروزه به آن پل آدم گفته می شود، کشور هند و سریلانکا را به یکدیگر متصل کرده است.
فرهنگ در سریلانکا

فرهنگ سریلانکا قدمتی بیش از 2500 سال دارد. در درجه اول توسط بودایی و هندو را تحت تاثیر قرار گرفت. سریلانکا منزلگاه دو فرهنگ سنتی اصلی می باشد: سینهالی ها (مستقر در مرکز شهرهای تاریخی کندی و آنورازاپورا) و تامیل (مستقر در مرکز شهر جافنا). در زمان های اخیر، فرهنگ استعماری بریتانیا نیز مردم محلی را تحت تاثیر قرار داد. سریلانکا مدعی یک سنت دموکراتیک همسان با دیگر کشورهای در حال توسعه می باشد. اولین مهاجرت قوم تامیل احتمالا حدودا در قرن سوم قبل از میلاد بوده است. همزیستی مردم تامیل با سینهالی ها از آن پس، و اولین ترکیب، دو گروه قومی معلق از نظر فیزیکی، ارائه کرد. سریلانکای کهن، برای نبوغ خود در مهندسی هیدرولیک و معماری، زبانزد است. سنت های فرهنگی غنی پخش شده با تمام فرهنگ سریلانکایی، پایه ی عمر طولانی کشور، استانداردهای بهداشتی پیشرفته و نرخ بالای باسوادی می باشد.


زبان مردم سریلانکا

زبان های رایج کشور سریلانکا برگرفته از زبان همسایگان این کشور (هند، مالدیو و مالزی) می باشد. زبان های رسمی این کشور شامل زبان سینهالی و زبان تامیلی بوده و زبان خارجی اصلی انگلیسی است.


مذهب مردم سریلانکا

سریلانکا یک کشور چند مذهبی است، بودایی ها 70 درصد از جمعی را تشکیل می دهند. آیین هندو دومین مذهب غالب در سریلانکاست که قدیمی تر از مذهب بودا می باشد. سومین دین غالب دین اسلام است که بیشترشان سونی هستند، پیروان دین اسلام در سریلانکا بر این باورند که زادگان تجار عرب و زنان محلی که با آنها ازدواج کردند، می باشند. حدود 7.4 درصد از مردمان سریلانکا مسیحی هستند. جمعیت کوچکی را نیز زرتشتیان تشکیل می دهند.


غذا و رستوران در سریلانکا

با اینکه غذاهای جنوب هند بر غذاهای سریلانکا تاثیر گذاشته، غذای سریلانکا فرم خاص خود را حفظ کرده است. سریلانکایی ها غذاهای تند، مملو از مزه، سرخ شده و اسنک های لذیذ دوست دارند. با قرارگیری سریلانکا در آب و هوای گرمسیری، نارگیل و ماهی بیش از هر مواد غذایی در غذاها استفاده می شود.


غذاهای محلی سریلانکا

کاری ماهی و برنج مخلوط (Fish Curry & Mixed Rice)، ماهی کاری ترش و شیرین (Sweet & Sour Fish Curry)، چیلی کاری ماهی (Chili Fish Curry)، پاریپو (Parippu)، پولوس (Polos)، سالاد پنی ورت (Pennywort Salad)، کاری بتروت (Beetroot Curry)، کتو سبزیجات (Vegetarian Kottu)، کتو تخم مرغ (Egg Kottu)، کتو پنیر (Cheese Kottu) و ماهی سرخ شده ی شور (Fried Salted Fish) در لیست بهترین غذاهای محلی سریلانکا قرارگرفته اند.


رستوران های برگزیده سریلانکا

رستوران چوتنیز (Chutneys)، رستوران لاگون (The Lagoon)، رستوران بدسپیس کیچن (Bedspace Kitchen)، رستوران لاکی فورت (Lucky Fort)، کافه ژاپن (Cafe Japan)، رستوران مینستری اف کرب در کلمبو (Ministry of Crab)، رستوران فلامینگو هاوس (Flamingo House)، کافه رستوران تاپل بیچ (Talpe Beach)، رستوران لایسنسد تو گریل در کندی (Licensed to Grill)، رستوران سویا سنتر در کندی (Soya Centre)، رستوران هلگاز فولی در کندی (Helga's Folly)، کافه پیر 88 ریور در بنتوتا (PIER 88 RIVER BAR)، رستوران راندول در بنتوتا (RANDHOLEE) و رستوران راک بیچ در بنتوتا (BENTOTA ROCK BEACH RESTAURANT) در لیست بهترین رستوران های سریلانکا جای گرفته اند. در تور سریلانکا گلفام سفر این رستوران ها را امتحان کنید.


مراکز خرید سریلانکا

مرکز چای ملسنا در کلمبو (Mlesna Tea Centre)، مبلمان اولاندا در گاله (Olanda Furnitures)، خانه اورچید در گاله (Orchid House)، برفوت در کلمبو (Barefoot)، خانه گالری هنر رانگالا در کندی (Rangala House Art Gallery)، لاکپاهانا در کلمبو (Lakpahana)، جاده پارادایس در کلمبو (Paradise Road)، راتناپورا در کندی (Ratnapura)، لاکسالا در کلمبو (Laksala) و مرکز خرید اودل در کندی (Odel) از بهترین مراکز خرید در سریلانکا می باشند. شما می توانید در تور سریلانکا از این مراکز، سوغاتی و خرید های دیگرتان را خریداری کنید.


اماکن گردشگری سریلانکا

کشور سریلانکا با هزاران سال پیشینه، به عنوان یکی از بهترین جزایر دنیا محسوب می شود. شما می توانید سواحل، جنگل ها، مزارع چای، معابد و بسیاری دیگر از جاذبه های سریلانگا را کشف کنید. قلعه سنگی سیگیریا (Sigiriya)، قله‌ آدمز (Adam’s Peak)، شهر گاله (Galle)، پارک ملی یالا (Yala National Park)، کاخ پولونارووا (Polonnaruwa)، شهر بنتوتا (Bentota)، شهر کندی (Kandy)، نووارا الیا (Nuwara Eliya)، خلیج آروگام (Arugam Bay)، شهر دامبولا (Dambulla)، ساحل میریسا (Mirissa) و یتیم خانه فیل های پیناوالا (Pinnawala Elephant Orphanage) از دیدنی ترین مراکز کشور سریلانکا می باشند، حتما در تور سریلانکا از آن ها دیدن فرمایید.


سوغات سریلانکا

لباس های سنتی ساری و سارونگ (Saris & Sarongs)، جواهرات و سنگ های قیمتی (Jewellery & Gems)، اجناس دستباف، مجسمه های بودا و فیل، چای سریلانکا، ادویه ها و ماسک های راکشا (Raksha Masks) برخی از بهترین سوغاتی های سریلانکا می باشند.