غار داملاتاش

غار داملاتاش - Damlataş Mağarası

غار داملاتاش در یک کیلومتری آلانیا واقع شده است که به طور اتفاقی در سال 1948 و زمانی که اسکله آلانیا در حال ساخت بود کشف شد. کارگر ها برای ساخت بندر، به وسیله دینامیت انفجاری را به وجود آوردند که بعد از این انفجار، به وجود این غار پی بردند. زمانی که کارگر ها به داخل غار رفتند با تعداد زیادی قندیل(گلفهشنگ) روبه رو شدند. این غار با مساحت حدودی  200 متر مربع، در بعضی از نقاط دارای عمق 15 متر می باشد. یکی از ویژگی های این غار این است که بسیاری از بیماران مبتلا به آسم با مراجعه به این غار سلامت خود را باز می یابند. هوای غار می تواند برای بیماران آسم مفید باشد، این یک باور عامیانه میان مردم بود که بعد ها به اثبات پزشکی رسید. دمای هوای غار در همه فصول 22 درجه می باشد.

 

تاریخچه غار داملاتاش

قدمت این غار حیرت انگیز به 15 هزار سال پیش باز می گردد که در اثر فرسایش دریایی به وجود آمده است. زمانی که هوا بارانی می شود، از سقف غار آب های گچی چکه می کنند. این  آب ها با گذشت زمان و با شرایط آب و هوایی داخل غار تبدیل به قندیل می شوند(هم بر روی سقف غار هم بر روی زمین).

 

 

غار داملاتاش و بهبود بیماری آسم

به دلیل وجود هوا و گاز های خاص داخل غار، این غار برای بهبود بیماری آسم بسیار مفید است حتی در بعضی از مواقع بهبود 100% این بیماری را نیز در پی داشته است. غار داملا تاش دارای گاز دی اکسید کربن بالا (شامل %۲۵ دی اکسید کربن و %۷۱ نیتروژن و %۲۰٫۵ اکسیژن و دیگر گاز ها است) و رطوبت 90% است (باعث می شود کسانی که داخل غار هستند کمتر احساس سرما کنند) که برای بیماری آسم به شدت مطلوب است. به کسانی که مبتلا به بیماری آسم هستند توصیه می شود به مدت 21 روز و روزی 4 ساعت، ترجیحآ از ساعت های 6 تا 10 صبح را در این غار بگذرانند. این بیماران تنها با تنفس در این غار و گذراندن زمان خود در این مکان درمان می شوند. برای بیماران آسم ورودی غار بسیار کم تر از دیگر افراد است، این پول ناچیزی که از آن ها گرفته می شود نیز یک حرکت نمادین است.

 

هزینه ورودی غار داملا تاش

ورودی این غار برای بیماران مبتلا به آسم حدود 30 کوروش (کم تر از 1 لیر) که به صورت نمادین گرفته می شود و برای دیگر افراد 4.5 لیر ترکیه می باشد.

 

 

راهنمایی برای توریست ها

غار داملاتاش در استان آنتالیا و نزدیکی شهر آنالیا واقع شده است (27 کیلومتری شمال غربی آنتالیا). شما می توانید در ده دقیقه از مرکز آلانیا به این غار بروید.

گلفام سفر جزء یکی از بهترین برگذار کننده های تور های مسافرتی در  می باشد برای مشاهده تور های مسافرتی به سایت گلفام سفر مراجعه نمایید.

 

 

آدرس غار داملاتاش

Çarşı Mahallesi, Damlataş Cad. No:81, 07400 Alanya/Antalya, Turkey

شماره تماس

+90 242 513 05 08

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved