در سفر به آنتالیا از چه جاهایی حتما دیدن کنیم؟

معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا

اگر چه خیلی ها ترکیه را به نام استانبول زیبا و پر از شگفتیش می شناسند، این کشور شهرهای دوست داشتنی دیگری هم دارد که اتفاقا به عنوان پایتخت تفریحی ترکیه شناخته می شود، از آنتالیا حرف می زنیم، شهری دیدنی که برای هر فردی با هر سن و سلیقه ای، چیزی در دل خود دارد. آنچه که تور آنتالیا را متمایز و خاص می کند، پیوند اماکن دیدنی و تاریخی و تفریحی آن با هم است، شهری که با سواحل گسترده و آرامش در کنار آب های فیروزه ای رنگ هم شناخته می شود و بدون اغراق می توان گفت که در کنار تور کوش آداسی ، یکی از بهترین شهرهای ساحلی ترکیه است. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم که در سفر به آنتالیا از چه جاهایی باید دیدن کنیم و چه چیزهایی آن را از تور استانبول متمایز خواهد کرد؟
 
سفر به آنتالیا
 
 
 

شهر قدیمی (کالیچی)

وقتی با به شهر قدیمی آنتالیا می روید، درست مثل این است که در هزارتویی افسانه ای قدم می زنید. این قسمت از آنتالیا پر است از خانه های به سبک عثمانی با سقف های قرمز رنگ، خیابان های سنگ فرش شده هتل های زنج و زییا، مغازه های فروش سوغاتی، انواع رستوران ها و جاذبه های فریبنده ی دیگری که دلتان را می دزدند! مسجد قرن هجدهمی تکلی مهمت پاشا، از آن دست جاهایی است که نباید از دست بدهید.
 
کالیچی
 

بندر قدیمی (Old Harbor)

بندر قدیمی آنتالیا دومین جایی است که مسافران در سفر به آنتالیا نباید از دست بدهند. جایی که غرق در بازارها، کافه های زیبا و رستوران هایی رو به آب های نیلگون مدیترانه است. وقتی قدم به این بندر می گذارید، غرق آنچنان آرامشی می شوید که شاید باورش خیلی برایتان سخت باشد که روزگاری اینجا، قطب اقتصادی آنتالیا و شاهرگ حیاتی آن بوده است. امروزه اما مردم به خاطر مغازه های و غروب های سحر انگیز خورشید در آن، عاشقش هستند. پیشنهاد می کنیم شما هم خوردن یک فنجان قهوه ی ترک خوش طعم را در دل این بندر تماشایی از دست ندهید.
 

  موزه آنتالیا

 
اگر فرهنگ ترکیه برایتان جالب است و یا این که دوست دارید چیزهای بیشتری از فرهنگ آن بدانید، موزه آنتالیا جایی است که حتما باید ببینید. مجسمه ها و آثاری که در این موزه به چشم می خورند، از عصر برنز تا بیزانس و خرابه های به جا مانده از آن دوران هستند.
 
موزه آنتالیا
 

دروازه هادریان (Hadrian's Gate)

این دروازه ی مشهور و تاریخی هم از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا است که در منطقه کالیچی قرار دارد و در نتیجه در بازدید از کالیچی می توانید یک تیر و دو نشان بزنید و از این دروازه ی تاریخی که یادگار دوران روم است، دیدن کنید. این دروازه باشکوه، در سال 130 بعد از میلاد مسیح  و به افتخار بازدید امپراطور هادریان، در آن زمان ساخته شد. پیشنهاد می کنیم در سفر به آنتالیا در هنگام بازدید از این بنا، حتما به کنده کاری های خارق العاده سقف ها دقت کنید.
 

آسپندوس

آسپندوس... بی شک یکی از اصلی ترین و مهم ترین و البته به نام ترین جذابیت های تور آنتالیای زیبا، آسپندوس است که اتفاقا مهم ترین دلیل دوست داران و طرفدارن تاریخ به آنتالیا هم هست. جدای از سواحل جذاب و زیبایی که این شهر دیدنی دارد، آسپندوس می تواند دلیل خوب دیگری برای رفتن به آنتالیا باشد. این مکان تاریخی و باستانی، جایگاه تئاتر رومی ها در آن دوران و یکی از اصلی ترین یادگاری های به جا مانده از آن ها در ترکیه است. آسپندوس در 47 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و برای دیدن آن باید کمی از شهر دور شوید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.
 

ساحل لارا

آنتالیای ترکیه شهری است که بیش از هر چیز دیگری به واسطه ی سواحل فوق العاده و تفریحاتش شهرت دارد بنابراین طبیعی است که سواحل فوق العاده ی زیادی داشته باشد که انتخاب یکی از آن ها واقعا کار سختی است. یکی از بهترین سواحل این شهر، ساحل لارا است. ساحل بسیار زیبایی که مورد علاقه ی هم توریست های خارجی و هم توریست های داخلی است و برنده ی پرچم آبی هم شده است. لارا هم به خاطر آب های تمیز و شن های نرم و تمیز طلایی رنگش و هم به خاطر مجسمه های شنی شگفت انگیزی که در آن ساخته می شود، محبوب شده است. دسترسی خوب و راحت و نزدیک بودن آن به مرکز شهر آنتالیا هم دلیل دیگری برای محبوبیت آن است.
 

لارا در آنتالیا

 

 

 

 

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved