موزه های شهر آنتالیا

موزه های آنتالیا

1.موزه باستان شناسی آنتالیا - Antalya Muzesi

موزه آنتالیا در سال 1922 توسط سلیمان فکری ارتن Süleyman Fikri Erten  و برای نمایش و محافظت از آثار تاریخی جنگ جهانی اول ساخته شد. بر طبق دستور وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، این موزه در عید های دینی و اسلامی به روی عموم بسته می باشد. موزه باستان شناسی دارای مساحتی برابر با 7000 متر مربع با  13 تالار نمایشگاهی بزرگ و یک گالری رو باز است که 5000 اثر هنری را در خود جای داده است. در موزه باستان شناسی هم چنین می توانید آثار دست ساز پالئولتیک دوره عثمانی را مشاهده کنید. موزه باستان شناسی آثار تاریخ ترکیه را به نمایش گذاشته و جز مناطق گردشگری آنتالیا می باشد. که شما می توانید با تور آنتالیا گلفام از آن دیدن کنید.

ساعات بازدید

9 صبح الی 7:30 عصر

قیمت بلیط

22.000 تومان

آدرس موزه باستان شناسی آنتالیا

 Konyaalti Cad. No:۸۸, ۰۷۰۵۰ Konyaaltı/Antalya

 

موزه باستان شناسی آنتالیا - Antalya Muzesi

 

2.موزه مینی سیتی - Mini City Antalya

موزه مینی سیتی آنتالیا در نزدیکی پارک ساحلی کنیالتی و در کنار آکواریوم شهر واقع شده است، در معماری نمای این موزه سعی شده است که  تمدن های مختلف کشور به نمایش گذاشته شود. این موزه یکی از خاص ترین موزه های ترکیه محسوب می شود، زیرا در موزه مینی سیتی خبری از آثار باستانی نیست بلکه همان طور که از اسم این موزه مشخص است بنا ها و اماکن مهم و تاریخی شهر های گوناگون در ابعاد کوچک به نمایش گذاشته می شوند. در بدو ورود به این موزه هدفون هایی به مراجعه کنندگان داده می شود که تمام مدل ها را با جزئیات معرفی می کند (این توضیحات به زبان های ترکی، انگلیسی، روسی و آلمانی هستند). در مینی سیتی نماد شهر آنتالیا مسجد یولی می باشد که به دست علا الدین کیقباد سلجوقی ساخته شده است

ساعات بازدید

9 صبح تا 7 عصر

قیمت بلیط

15.000 تومان

آدرس موزه مینی سیتی آنتالیا

 ۶۰۰ Sok., Antalya, Turkey

 

موزه مینی سیتی - Mini City Antalya

 

3. موزه و خانه آتاتورک -Ataturk House & Museum

مصطفی کمال آتاتورک بنیان گذار کشور ترکیه، مردی نظامی و قدرتمند بود که در سال 1881 میلادی چشم به جهان گشود، او به دلیل خدمات فراوانی که به ترکیه کرد نزد مردم این کشور از احترام زیادی برخوردار است. امروزه محل زندگی آتاتورک در آنتالیا به موزه تبدیل شده است، این موزه دارای دو طبقه می باشد که یک بار نیز بازسازی شده است. علاقه مندان می توانند به این موزه مراجعه فرمایند.

ساعات بازدید

8 صبح تا 5 عصر

قیمت بلیط

22.000 تومان

آدرس موزه و خانه آتاتورک آنتالیا

Haşimişcan۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya

 

موزه و خانه آتاتورک -Ataturk House & Museum

 

4. موزه اسباب بازی - Antalya Toy Museum

موزه اسباب بازی در سال 2011 میلادی آغاز به کار نمود. حدود 3000 اسباب بازی از کشور های روسیه، ترکیه، آمریکا، آلمان و ژاپن دراین موزه گرد هم آمده اند. این موزه یکی از قطب های جالب و توریستی این شهر است که مملو از مجسمه و عروسک های معروف و رنگا رنگ، که بعضی از این عروسک ها متعلق به سال های پیشین هستند می باشد، کهن ترین عروسک این موزه متعلق به سال 1800 میلادی است. موزه اسباب بازی ها به دلیل محیطی که دارد همه ی سنین را به خود جذب کرده و نقش تونل زمان را برای سنین بالا ایفا می کند.

ساعات بازدید

 9 صبح الی 6 عصر

قیمت بلیط

18.000 .20.000.26.000 تومان برای سنین مختلف

آدرس موزه اسباب بازی آنتالیا

Kizilsaray Mah. Iskele Cad. No:۸۲ Carsi, Muratpasa,

 

4. موزه اسباب بازی - Antalya Toy Museum

 

5. موزه زیر آبی - Sualti Muzesi

موزه زیر آبی مناسب کسانی است که به غواصی و دنیای زیر آب علاقه دارند، تمام آثار این موزه از قبیل کشتی های جنگ جهانی، مجسمه های بزرگان، هواپیما های جنگنده و .... زیر آب واقع شده اند. مراجعه کنندگان علاوه بر بازدید از این آثار شانس غواصی را نیز در این موزه خواهند داشت، به دلیل همین تجربه جذاب است که، روز به روز به تعداد بازدیدکنندگان این موزه افزوده می شود.

آدرس موزه زیر آبی آنتالیا

Gursu Mah. Ataturk Bulvari Mustafa Altunbas Is Merkezi No:۱۸۳ Daire: ۶-۷ | Konyaalti, Antalya۰۷۱۰

 

موزه زیر آبی - Sualti Muzesi

 

6.موزه سونا اینان کرک - Suna Inan Kirac Kaleci

موزه سونا برای کسانی که به آداب و رسوم و سنت های ترکی علاقه مندند بسیار مناسب است زیرا در موزه سونا تمام لباس های محلی و وسایلی که به طور روزانه از آنها در ترکیه  استفاده می کردند موجود است. این موزه بیشتر برای محققانی جذاب است که خواستار تحقیق در باره سنن مردم ترکیه هستند.

ساعات بازدید

9 صبح تا 6 عصر

آدرس موزه سونا اینان کرک آنتالیا

Barbaros Mah. Kocatepe Sok.kaleici

 

موزه سونا اینان کرک - Suna Inan Kirac Kaleci

 
© 2018 , All Right Reserved