چطور در 3 روز بانکوک را بگردیم؟

گشت و گذار در بانکوک با تور تایلند

مطمئنا تا حالا بارها و بارها درباره ی تور تایلند و این که تا چه اندازه کشور شگفت انگیز و زیبایی است، شنیده اید و شاید هم به آنجا سفر کرده باشید. کشوری با طبیعت خارق العاده که بسیاری آن را به بهشت روی زمین تشبیه کرده اند هر چند که بعضی از افراد دیگر، تور بالی و یا مثلا تور مالدیو را هم هم پای تایلند دانسته اند و بر این عقیده اند که هر سه واقعا حیرت آورند و هر کدام از این مکان ها زیبایی های خود را دارند. در این نوشته می خواهیم نوشته های یک توریست را در اختیارتان بگذاریم که به پایتخت تایلند یعنی بانکوک سفر کرده است. در ادامه می خوانیم.

وقتی مردم به من می گویند که از بانکوک متنفریم، کاملا آن ها را می فهمم چون خود من هم اولین بار که در سال 2006 با تور تایلند به بانکوک سفر کردم، می خواستم هر چه زودتر فقط از آن جا بیرون بیایم! شهر کثیفی بود و حتی بعضی از مناطق آن هم بوی بدی می داد. تا اینکه بعدها در این شهر زندگی کردم و به معنای واقعی کلمه عاشقش شدم.

بانکوک از آن شهرهاست که باید مدتی در آن وقت بگذرانید تا کامل به آن آشنا شوید و آن را درک کنید و من این مراحل را گذرانده ام و از آن جا که به احتمال زیاد شما به عنوان یک توریست نمی توانید روزهای زیادی در بانکوک بمانید، تصمیم گرفته ام تا شما را کاملا راهنمایی کنم که چطور در مدت چند روز بیشترین استفاده را ببرید و از چه جاهایی باید دیدن کنید.

روز اول: کاخ بزرگ، وات فو و وات آرون

بدون شک اولین جاییکه در جریان سفر با تور تایلند به بانکوک باید ببینید، کاخ بزرگ یا همان کاخ پادشاهی است و بعد از آن وات فو است که در کنار آن قرار دارد. البته خاندان سلطنتی دیگر در این کاخ زندگی نمی کنند و شما هم نمی  توانید داخل ساختمان ها بروید با این حال حیاط این کاخ ها و همچنین معابدی که در آن وجود دارند، ارزش دیدن دارند.

کاخ وات فو و وات آرون

 

بعد از آن به وات فو بروید که در آن بودای خوابیده وجود دارد و بعد از آن هم وات آرون که به آن معبد سپیده هم می گویند و از بالای آن می توانید چشم انداز خوبی به شهر داشته باشید!

روز دوم: رود چائو فرایا، جاده ی خائو سان و بازار شناور

یکی از زیباترین و آرامش بخش ترین تجربیاتی که در تور بانکوک نباید نادیده بگیرید، کشتی سواری در رودخانه چائو فرایا است که با هزینه ای حدود 20 بات امکان پذیر است. در این تور کوچک که در مهم ترین و به نام ترین رود بانکوک انجام می شود، توضیحاتی هم راجع به مکان های مهمی که از آن می گذرید داده می شود.

بازار شناور

اما می رسیم به جاده خائو سان، که آن را مرکز بک پکرهای جهان می دانند، جاده ای که مهم ترین باید و شاید دلیل خرید تور تایلند است. در این جاده با مغازه ها، غذاهای خیابانی، رستوران های بین المللی، افراد محلی و انواع و اقسام تفریحات و فعالیت های مختلف روبرو می شوید.

برای بازار شناور هم باید یک نیم روز وقت بگذارید، جای بسیار جالبی است و مطمئن باشید مانند آن را در هیچ جای دیگری ندیده اید. پیشنهاد می کنیم در صبح زود به آنجا بروید تا از جمعیت زیاد و شلوغی در امان باشید.

روز سوم: محله چینی ها، مراکز خرید، خانه جیم ثامپسون

یکی از بهترین قسمت های سفر به بانکوک، گشت و گذار در محله ی چینی ها است، در آن جا می توانید انواع سوغاتی های مختلف را خریداری کنید و البته که غذاهای چینی را هم امتحان کنید، در خیابان های خطی و شلوغ آن قدم بزنید و با دکه های غذایی ای روبرو شوید که در هیچ جای دیگر این شهر نخواهید دید.

محله چینی ها

چه بخواهید خرید کنید و چه نه، حتما سری به مراکز خرید بزنید. التبه مراکز خرید بانکوک فقط مرکز خرید نیستند، در آن جا هم می توانید خرید کنید، هم غذا بخورید، هم به سینما بروید و حتی بولینگ بازی کنید! از مرکز خریدهایی که باید ببینید، MBK در میدان سیام و Central world هستند.

جیم ثامپسون یک جاسوس آمریکایی و یک تاجر ابریشم در دهه های 50 و 60 میلادی در تایلند بوده است که در سال 1967 به طرز عجیبی در مالزی ناپدید شد. خانه ی او به سبک سنتی تایلندی ساخته شده است و دور تا دور آن را باغ بزرگی فرا گرفته است.

البته که بانکوک بسیار فراتر از چندین معبد، مغازه و ترافیک است! بانکوک شهری است که جادوی آن آرام آرام خود را نشان می دهد و در 3 روز می توانید اصلی ترین جاذبه های آن را ببینید.

 
© 2018 , All Right Reserved