با جاذبه های بارسلونا آشنا شوید

بارسلونا پایتخت و پر جمعیت ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا، پس از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیا بوده و همتایی ندارد. شهر بارسلونا متعلق به هنرمندان و معماران قرن 20ام، از جمله آنتونی گائودی می باشد. بناهای منحصربه فرد بارسلونا همتایی در دنیا ندارند. 

بارسلونا برای هر گردشگر جاذبه ای خاص دارد. اگر شما علاقه مند به غذا می باشید، حدودا 20 رستوران ستاره میشلین در بارسلونا وجود دارند. اگر به دنبال فرهنگ هستید، ساختمان های زیبا و مراسم های متنوعی برای شما دارد. در کنار این همه، ساحل های تمیز، زندگی شبانه و مراکز خرید متنوع نیز موجود می باشند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با جاذبه های بارسلونا آشنا شوید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. خیابان لا رامبلا از جاذبه های بارسلونا

بسیاری از مردم محلی از مسیر تفرجگاهی خیابان لا رامبلا (Las Ramblas) که از پلاسا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya) تا بنای یادبود کریستف کلمبوس در کنار آب ادامه دارد، دوری می کنند. اگر شما گردشگر هستید، باید از آن دیدن فرمایید. در طول تابستان سایه ی درختان بلند قامت عرض خیابان را می پوشاند. در میان مردم حرکت کنید و گذر زندگی، اجراهای خیابانی و ایستگاه های گل فروشی را تماشا کنید. گاهی نیز بوی پخت وافل به مشام شما می خورد. اگر تا کنار آب را پیاده روی کردید به مرکز خرید ماری مگنوم (Maremagnum) یا آکواریوم بارسلونا بروید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

از اینجا به بعد در بارسلونا سفر کنید و از آثار رویایی آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) دیدن فرمایید. باسیلیکای کوچک وی بیانگر مقیاس باورنکردنی می باشد. با این که بیش از 140 سال از شروع کار گائودی می گذرد، تنها سه چهارم کار ساخت کلیسا به اتمام رسیده است.

زمانی که ساخت منارهای کلیسا پایان یابد، بلندترین کلیسای دنیا خواهد بود. این کلیسا هیچگونه شباهتی به ساختار مذهبی دیگر کلیساها ندارد. کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)، مخلوطی از سبک های مختلف معماری - مدرنیسم کاتالان، آرت نوو و لیت گوتیک اسپانیایی - می باشد. زمانی که در داخل کلیسا به سقف نگاه کنید، چگونگی به چالش کشیدن سبک های معماری توسط شاهکار گائودی را مشاهده می کنید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. خانه کاسا باتلو

یکی دیگر از آثار گائودی که بر روی بسیاری از کارت پستال ها دیده می شود؛ خانه کاسا باتلو (Casa Batlló) است. این آپارتمان از نو ساخته نشده است، بلکه با شروع قرن 20ام تحت بازسازی قرار گرفته است. نیازی نیست با فرهنگ بارسلونا آشنایی داشته باشید تا متوجه نمای اژدهای عظیم سقف آن شوید.

طراحی وی در نمای داخلی و خارجی کاسا باتلو، مواج با حداقل خطوط صاف و توجه بالا به جزییات می باشد. شومینه ای به شکل قارچ در طبقه خاص قرار داده شده تا زوج ها بتوانند در زمستان در کنار آن خود را گرم کنند.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. خانه کاسا میلا

خانه کاسا میلا (Casa Milà) به نام لاپدررا (La Pedrera) نیز شهرت دارد. نمای خارجی کاسا میلا – طراحی گائودی - شبیه به یک معدن بوده و در سال 1912 به پایان رسیده است. کاسا میلا که چهارمین و آخرین اثر گائودی در خیابان پسیج د گراسیا (Passeig de Gràcia) بود، یکی از چندین آثار مدرن کاتالان است که در لیست یونسکو به ثبت رسیده است.

معماران نوآوری های مدرن (از قبیل نمای سنگی خود-پشتیبان و پارکینگ زیرزمین) آن را تحسین می کنند. در ابتدا برای پره میلا یی کمپز (Pere Milà i Camps) و خانواده وی طراحی شده بود و طبقات بالایی آپارتمان هایی برای اجاره بودند. دیدن انسجام میان طراحی ساختمان و مبلمان کاسا میلا لذت خاصی دارد. ساخت این بنا به زمان اوج گائودی مربوط می شود.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. ساحل های بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

ساحل بارسلونا چندین مایل است. حدود یک ساعت زمان می برد تا از ساحل بارسلونتا (Barceloneta) تا دیاگونال مار (Diagonal Mar) پیاده روی کنید. اما در طول این مسیر، شهر بارسلونا را به خوبی درک خواهید کرد. غربی ترین سواحل، مانند سنت سباستیا (Sant Sebastià) به علت وجود توریست شلوغ تر می باشند. در کنار این سواحل فروشگاه ها و کافه هایی دارای تراس و بخش نشیمن فضای باز واقع شده اند.

با حرکت به سمت بندر المپیک (Olympic Port)، فضای خلوت تر و مردم محلی بارسلونا را بیشتر مشاهده می کنید. در بالای ساحل لوانته (Platja de Llevant)، مرکز خرید جدید و بزرگ دیاگونال مار (Diagonal Mar) بخش قدیمیِ صنعتی شهر را دوباره زنده ساخته است.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. بازار لا بوکریا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

بازار لا بوکریا (La Boqueria) مقصدی خاص و آموزنده می باشد. از زمان قرون وسطی بازار بوکریا در بارسلونا برقرار بوده است، هرچند تنها به مدت 200 سال است که در این مکان برگزار می شود. سقف شیک و متمایز آهن و شیشه ی آن از سال 1914 وجود داشته است.

فرقی ندارد که برای خرید مواد غذایی به بازار می روید یا می خواهید از مناظر و صداهای بازار شلوغ شهری استفاده کنید، این منظره ارزش زمان شما را دارد. دکه های دائمی بازار شامل میوه و سبزیجات فروشی، گوشت سرد، پنیر و محصولات زیتونی می باشند. بازار بیضی شکل بوده و ماهی فروشان در مرکز آن قرار گرفته اند.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. ورزشگاه نیوکمپ

در محله غربی، لس کورتس (Les Corts)، ورزشگاهی 99000 نفره ای وجود دارد که از سال 1957 زمین باشگاه فوتبال بارسلونا بوده است. ورزشگاه نیوکمپ (Camp Nou)، برای علاقه مندان به فوتبال جایگاهی مانند کلیسا دارد، حتی اگر شما وابستگی به این تیم ندارید برای درک عظمت ابعاد ورزشگاه از آن دیدن فرمایید.

اگر طرفدار فوتبال هستید، احساس می کنید به بهشت رفته اید. در استادیوم گردش کنید و از تاریخچه ی خاطرات یکی از بهترین تیم های جهان لذت ببرید. حواستان به برنامه ی بازی های این ورزشگاه باشد، زیرا در روزهای بازی و روز قبل از آن، تور برگزار نمی شود.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

گلفام سفر در تمامی مراحل سفر در خدمت شما مسافرین عزیز است.

 1. پارک گوئل

در ادامه ی گردش در جاذبه های طراحی شده توسط گائودی، به این مجموعه باغ در کارمل هیل (Carmel Hill) بروید. بسیاری از بازدید کنندگان برای دیدن منظره زیبای شهر بارسلونا (از تراس اصلی) پارک گوئل (Park Güell)، به این بخش از محله ی گراسیا می آیند.

حتما نیمکت های دارای طرح مار دریایی و موزاییک های این پارک را بر روی کارت پستال ها یا در فیلم ها دیده اید. همچنین در این پارک ردیف هایی از ستون، آبنما و مجسمه ها با طراحی متمایز معمار خود موجود می باشند.

اگر می خواهید بیشتر با گائودی آشنا شوید، به موزه ی خانه ی وی، که از سال 1906 تا 1926 در آن می زیست، بروید و از مبلمان و دکوراسیون که طراحی وی می باشند، بازدید فرمایید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. موزه تاریخ بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

تعدادی از سایت های رومی واقع در بخش گوتیک تحت محافظت موزه ی تاریخ بارسلونا (Barcelona City History Museum) هستند. این سایت ها شامل معبد آگوستوس (Augustus) و مسیر تشییع جنازه در میدان پلازا دلا ویلا (Plaça de la Vila) در مادرید می باشند. اما در پلازا دل ری (Plaça del Rei) می توانید تاریخ قرون وسطی بارسلونا را با تمام جزییات بازدید کنید. با آسانسور به طبقه پایین بروید و از بقایای کارخانه، لباسشویی، رنگرزی و بخش های باستانی دیوار بارسلونا دیدن فرمایید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. مون‌ جوییک

منطقه مون جوییک (Montjuïc)، در سال 1929 به دلیل نمایشگاه بین المللی احداث شد. این منطقه دارای چندین موزه ی معروف از قبیل موزه ملی هنر کاتالونیا (National Museum of Catalan Art)، موزه باستان شناسی (Museum of Archaeology) و موزه مردم شناسی (Ethnology Museum) می باشد.

در کنار آن، آبنمای جادویی (Magic Fountain) نیز برای نمایشگاه ساخته شده بود. در این آبنما هر نیم ساعت، نورپردازی و نمایش های موسیقی برگزار می شوند. بهتر است در شب از آن دیدن فرمایید.

در بالای تپه قلعه ای مربوط به قرن 17ام وجود دارد که شاهد شورش کاتالان در قرن 16 ام و جنگ داخلی در دهه 30 بوده است، سپس این قلعه به زندان تغییر کاربری داشت.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. بنیاد خوآن میرو یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

خوآن میرو، همانند گائودی، هنرمندی کاتالونیایی بود. بازدید از بنیاد خوآن میرو (Fundació Joan Miró)، تصویری دقیق از روح و سبک بارسلونایی برای شما می سازد. در دهه 60 خوآن میرو این بنیاد را با هدف تقویت هنر معاصر بارسلونا برپا کرد. طراحی ساختمان موزه کار مشترک معماران ژوزف لوئیس سرت و میرو بود. به این دلیل ساختمان و آثار درون آن، هماهنگی منحصر به فرد دارند.

آثار میرو، از قبیل مجسمه، نقاشی و طرح ها در این موزه واقع شده اند. نمایشگاه های موقت، آثار قرن 20ام و 21ام و پروژه های گروهی و آموزشی در این مجموعه برقرار می باشند.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. محله گراسیا

اگر در مورد نحوه زندگی در شهرها کوچک کاتالونیا کنجکاو هستید، حتما به محله گراسیا (Gràcia) بروید. گراسیا تا قبل از قرن 20ام بخشی از بارسلونا نبوده و با وجود خیابان های باریک و میدان های کوچک جوی متفاوت دارد.

بخشی جوان، مدروز و بین المللی بوده به همراه دانشجویان و هنرمندان می باشد؛ همچنین کافه ها و فروشگاه های مستقل متنوعی در این محله وجود دارند. اگر در آگوست، زمان برگزاری فستا ماجور (Festa Major)، به گراسیا بروید می توانید خیابان هایی را که مردم محلی تزیین کرده اند را مشاهده کنید .

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. پالائو د لاموزیکا کاتالانا 

این سالن کنسرت ساخته ی ابتدای قرن، یکی دیگر از سایت های به سبک رسیده در لیست میراث یونسکو می باشد. پالائو د لاموزیکا کاتالانا (Palau de la Música Catalana)، در زمانی ساخته شد که صنعتگران کاتالان با هدف ساخت هویت کاتالان، هنرمندان و طراحان آن دوران را حمایت می کردند.

این سالن مناسب برگزاری اپرا، سمفونی و موسیقی فولک می باشد. حتما قبل از رفتن به لاموزیکا برنامه نمایش های آن را چک کنید.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. پلاسا د کاتالونیا

پلاسا د کاتالونیا (Plaça de Catalunya) بهترین محل ملاقات در بارسلونا است. درست در پایین خیابان شیک پسیج د گراسیا (Passeig de Gràcia)، بالای خیابان لا رامبلا (Las Ramblas) واقع شده است. فرقی ندارد به کجا می روید، میدان بزرگ کاتالونیا تنها به اندازه چند دقیقه پیاده روی با مراکز شهر فاصله دارد.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. غذاهای بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

غذاهای بین المللی تهیه شده در بارسلونا کیفیت بالایی دارند، بخصوص نودل های ژاپنی که در 10 سال اخیر بسیار شهرت یافته اند. دیگر غذاهای معروف پینتکس (Pintxos) و اسنک های کافه ها (شبیه به سمبوسه و ماهی با یک خلال درون آن) می باشند.

یکی دیگر از اسنک های کاتالونی نان با گوجه فرنگی (Pa amb tomàquet)، نانی روستایی با لایه ای ترکیبی از گوجه و روغن می باشد.  معمولا این نان را برای ساندویچ یا بوکاتا استفاده می کنند. غذاهای اصلی ساحلی شامل برنج سیاه (arròs negre)، برنج پخته شده با سپیداج (cuttlefish) یا مرکب ماهی و دسر خامه ای کاتالانا می باشند.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. موزه پیکاسو یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

پابلو پیکاسو (Pablo Picasso) در زمان کودکی به بارسلونا رفته و در مدرسه هنر لا لوتجا (La Llotja) در منطقه گوتیک شروع به تحصیل کرد. در طول عمر پیکاسو، بارسلونا بخش مهمی از زندگی وی باقی ماند. موزه ی پیکاسو (Picasso Museum) بازگو کننده ی این رابطه ی قوی می باشد.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. موزه شکلات بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا

موزه ی شکلات بارسلونا (Barcelona Chocolate Museum)، مناسب گردشگران علاقه مند به شکلات است. ارتباط این شهر با شکلات بسیار قدیمی می باشد، در حدی که حتی شاهان بوربون سهمیه شکلات روزانه برای صبحانه داشتند. بازدیدکنندگان پروسه ساخت شکلات را یاد می گیرند، از مجسمه های اولیه شکلاتی بازدید کرده و در ورکشاپ شکلات سازی شرکت می کنند.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 1. بنای یادبود کریستف کلمبوس یکی از جاذبه های بارسلونا

در پایان خیابان لا رامبلا بنای یادبود کریستف کلمبوس (Mirador de Colom) واقع شده است. کلمبوس پیش از سفر به آمریکا در پایتخت کاتالان گردش کرد. همچنین این بنا دارای آسانسوری بوده که شما را به طبقه ی بالا برده و منظره گسترده از شهر و دریا به شما ارائه می دهد.

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 جاذبه های بارسلونا

 

 
© 2018 , All Right Reserved