5 مورد از برترین جاذبه های استانبول

بهترین جاذبه های استانبول

استانبول، شهر رویایی ترکیه با قصرهای عثمانی، کاخ های تاریخی، خانه های قدیمی، خیابان های پر هیاهو و اماکن دیدنی فراوان! شهر هیجان انگیزی که با داشتن همه ی این موارد توانسته گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کند. با گذشت زمان، بخش هایی از این شهر پر هیاهو هم رنگ و لعاب مدرنیته به خود گرفته با این حال باز هم همان میراث تاریخی گذشته ی خود را به خوبی حفظ کرده است. بدون شک می توان گفت که تور استانبول پر فروش ترین تور ترکیه است با این حال تور آنتالیا و تور بدروم هم به خاطر سواحلشان توانسته اند توریسست های زیادی جذب کنند. در ادامه می خواهیم چند مورد از بهترین جاذبه های استانبول را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

برج گالاتا

گالاتا برجی قدیمی با ارتفاع 67 متر است که مانند فرمانروایی بر شهر حکمرانی می کند و اگر بخواهید چشم انداز هوایی خوبی از شهر و قسمت قدیمی شهر داشته باشید، هیچ جایی را به خوبی گالاتا نمی توانید پیدا کنید. این برج تاریخی در سال 1348 ساخته شده است و تا چندین سال قبل هم بلندترین سازه ی استانبول بود. امروزه در بالای این برج، کافه و رستورانی ساخته شده است تا بازدید کننده ها بتوانند نهایت لذت را در مدت بازدید از این برج ببرند.

برج گالاتا

آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا در قرن ششم به دستور یکی از پادشاهان رومی ساخته شد و از آن زمان تا به امروز، آب مورد نیاز مردم را تهیه می کرده است. مطمئن باشید بازدید از این آب انبار حسابی شگفت زده تان می کند چون نوع تکنولوژی ای که برای تهیه ی آب در آن دوران در آن به کار رفته است، بسیار پیشرفته تر از زمان خود بوده است. این آب انبار در چند قدمی مسجد آبی، یکی دیگراز دیدنی های معروف استانبول قرار دارد و به همین خاطر با بازدید از این آب انبار می توانید همزمان یک تیر و دو نشان بزنید! نام دیگر باسیلیکا، قصر غرق شده است و توانایی نگهداری 2.8 میلیون مکعب آب را دارد.

آب انبار باسیلیکا

کاخ دولما باغچه

لوکس، با شکوه و دیدنی... این ها فقط چند نمونه از ویژگی هایی هستند که برای این کاخ پر عظمت و تاریخی در همان نگاه اول می توان به کار برد. بسیاری این کاخ را از نظر زیبایی با کاخ ورسای فرانسه مقایسه می کنند. کاخ دولما باغچه بدون شک یکی از بهترین جاذبه های استانبول است، در این کاخ قرن نوزدهمی چیزی حدود 14 تن طلا به کار رفته است و معماری حیرت آور آن هم ترکیبی از معماری سنتی عثمانی و سبک نئو کلسیکال، باروک و روکوکوی اروپایی است.

این کاخ حیرت آور از سال های 1856 تا 1924، جایگاه پادشاهان عثمانی بوده است. در این کاخ همچنین می توانید بزرگ ترین لوستر کریستالی بوهمی جهان را که هدیه ای از طرف ملکه ویکتوریا بوده است را هم ببینید.

کاخ دولما باغچه

 بازار بزرگ استانبول

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق خرید و خرید کردن هستید، در تور استانبول به هیچ وجه نباید بازار بزرگ استانبول را از دست بدهید. بازار بزرگ، 5000 مغازه را در خود جای داده است و باعث شده تا بزرگ ترین بازار سرپوشیده ی جهان شود. این بازار روزانه بیشتر از نیم میلیون گردشگر دارد و در آن هر آنچه که بخواهید از طلا گرفته تا فرش و انواع ظروف، انواع ادویه ها، نقاشی ها و عتیقه جات و انواع و اقسام چراغ ها و لوسترها را می توانید پیدا کنید. حتی اگر هم نخواستید خرید کنید و قصد خرید نداشتید، تحت هیچ شرایطی بازدید از این جاذبه ی دیدنی را از دست ندهید.

بازار بزرگ

مسجد ایا صوفیه

وقتی که صحبت از بناهای دست ساز باشد، ایا صوفیه یکی از آن مکان هاست که فورا به ذهن می رسد. این مسجد در قلب استانبول قرار دارد و بسیاری آن را نبض تپنده ی نه تنها استانبول بلکه تمام ترکیه می دانند. این بنای خارق العاده در آن دوران کلیسا بوده است و بعدها به مسجد و امروزه هم به موزه تبدیل شده است. بسیاری ایا صوفیه را یکی از هفت عجایب قرون وسطایی جهان می دانند و اگر یک بار آن را دیده باشید می بینید که اصلا بی ربط نیست.

مسجد ایا صوفیه

 
© 2018 , All Right Reserved