با 15 جاذبه گردشگری کانادا آشنا شوید

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان، مناظر زیبا و مراکز منحصر به فردی برای تمامی گردشگران دارد. این کشور پهناور از سه طرف به دریا متصل شده و شهرهایی با فرهنگ غنی و جاذبه های طبیعی فوق العاده ای را در خود جای داده است. بیشتر سفرها به کانادای غربی حول کوه های راکی (Rocky Mountains)، شهرهای ونکوور (Vancouver)، ویکتوریا (Victoria) و کلگری (Calgary) شکل می گیرند. در کانادای مرکزی، آبشار نیاگارا (Niagara Falls)، تورنتو (Toronto)، اتاوا (Ottawa)، مونترآل (Montreal) و شهر کبک (Quebec City) برخی از مشهور ترین جاذبه ها می باشند. افرادی که به بخش دریایی شرق کانادا سفر می کنند، پارک ملی زیبای گروس مورن (Gros Morne National Park) در کنار شهرهای هالیفاکس (Halifax) و سنت جان (St. John's) جاذبه های منحصر به فردی هستند. برخی از جاذبه های شمال کانادا که گردشگران کمی به آن ها سفر می کنند، اما ارزش بازدید دارند شامل؛ امکان دیدن خرس های قطبی، پارک ملی ناهانی (Nahanni National Park) و شهرهای وایت‌هورس (Whitehorse) و یلونایف (Yellowknife) می باشند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با دلایلی برای سفر به کشور کانادا و جاذبه گردشگری کانادا آشنا شوید. برای خرید تور کانادا اینجا کلیک کنید.

جاذبه گردشگری کانادا

1.       آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)، معروف ترین جاذبه طبیعی کانادا، به طور سالانه میلیون ها بازدید کننده را جذب می کند. آبشار نیاگارا تنها به اندازه 1 ساعت سواری تا شهر تورنتو فاصله داشته و در مرکز آمریکا قرار گرفته است. این آبشار عظیم حدود 57 متر عمق دارد. بازدید کنندگان می توانند این آبشار را از فاصله بسیار نزدیک ببینند. آبشار نیاگارا و نیاگارا گورج (Niagara Gorge) بیش از یک قرن است که گردشگران را به خود جذب کرده اند. در میان قرن 19ام و 20ام مردم زیادی توسط قایق و بشکه های دستساز برای غوطه ور شدن در این آبشار تلاش کردند. همچنین بندباز ها و ترفندهای دیگر، باعث شکل گیری شهر نیاگارا فالز با جو کارناوالی شده اند. خانواده ها از قدم زدن بر روی کلیفتون هیل در راستای نیاگارا فالز و گورج لذت خواهند برد.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

2.       پارک ملی بنف و کوه های راکی یکی از جاذبه گردشگری کانادا

پارک ملی بنف (Banff National Park) در قلب کوه های راکی با شکوه (Rocky Mountains) در منطقه آلبرتا (Alberta) قرار گرفته و برخی از زیباترین چشم اندازهای کانادا را نمایان می کند. دریاچه های سبز فیروزه ای، قله های سرپوشیده از برف و یخچال های طبیعی از این پارک خیره کننده قابل دسترس می باشند. خاص ترین جاذبه ی این پارک دریاچه لوئیس (Lake Louise) بوده که آب سبز آن تصویر کوه های مجاور را بازتاب می کند. بازدید کنندگان می توانند در لبه ساحل آن قدم بزنند. رانندگی در جاده‌ آیس فیلد پارک وی (Icefields Parkway) واقع در کنار دریاچه لوئیس تا جاسپر (Jasper) را از دست ندهید. در انتهای جنوبی پارک، شهر دوست داشتنی بنف واقع شده و مراکز متعدد خرید و رستوران دارد.

در فصل زمستان نیز بنف به مقصدی برای بازی های زمستانی بزرگ تبدیل می شود. اسکی ریزورتِ دریاچه لوئیس (Lake Louise Ski Resort) و دهکده سانشاین (Sunshine Village) که برجسته ترین مقاصد اسکی در کانادا می باشند، نیز در این شهر واقع شده اند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

گلفام سفر در تمامی مراحل اعم از رزرو هتل ، خرید بلیط هواپیما و برگزاری تور با شما است.

 

3.       برج سی‌ان تورنتو یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

برج سی‌ان (CN Tower)، یکی از معروفترین مراکز کانادا، در بزرگترین شهر کانادا در ساحل دریاچه انتاریو (Lake Ontario) قرارگرفته است. این برج با 553 متر ارتفاع یکی از بلندترین سازه های دنیاست. در رستوران این برج (رستوران 360) بازدیدکنندگان می توانند از منظره زیبای روبه شهر و دریاچه لذت ببرند. همچنین لوک اوت (LookOut) و گلس فلور (Glass Floor)، چشم انداز زیبایی از شهر ارائه می دهند. حتی افرادی که به طبقه بالای برج نمی روند، از زیبایی بنا لذت خواهند برد. از هر کجای شهر می توانید این برج را رویت فرمایید. در شب، این برج به رنگ های مختلف در می آید.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

4.       کبک قدیمی یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

کبک قدیمی (Old Quebec) در لیست میراث جهانی یونسکو به ثیت رسیده است. این استان میان آپر تاون و لوور تاون شهر کبک واقع شده و بسیاری از ساختمان های تاریخی شهر را در بر می گیرد. لوور تاون واقع در کنار رودخانه سن‌لوران (St. Lawrence River) خانه ی کاخ فرونتناک (Château Frontenac) و بسیاری گنجینه ی دیگر می باشد. آپرتاون بر روی تپه ای 100 متری قرارگرفته و سیتادل (Citadel)، دشت ابراهیم (Plains of Abraham)، میدان پلیس دام (Place d'Armes) و پارک تاریخی توپخانه (Parque Historique de l'Artillerie) را در خود جای داده است. این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق تاریخی کانادا می باشد که برای گردشگران توسعه یافته است. در کنار سایت های تاریخی، گردشگران می توانند از اجراهای هنری در خیابان تزوق (Rue du Trésor)، موزه های جذاب از جمله موزه حقوق بشر (Musée de la Civilisation) و فروشگاه ها و رستوران های متنوع لذت ببرند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

5.       شهر ویسلر یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

اسکی ریزورت و دهکده ویسلر مشهور (Whistler) به اندازه 2 ساعت سواری از شهر ونکوور فاصله دارد. با اینکه ویسلر منطقه مهم بازی های ورزشی زمستانی می باشد، در طی سال ها به شهر سرزنده و مقصد محبوب تابستانی به همراه گلف و دوچرخه سواری در کوهستان تبدیل شده است. در سال 2010 که برخی از بازی های المپیک زمستانی 2010 در این مقصد برگزار شد، شهرتی بین المللی به آن داد. این منطقه اسکی، هتل و رستوران های بسیار لوکس به همراه انواع فرصت های تفریحی در فضای باز و مناظر کوهستانی زیبا ارائه می دهد.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

6.       تپه پارلمان اتاوا کی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

تپه پارلمان اتاوا (Ottawa's Parliament Hill) بر بلندای رودخانه اتاوا واقع شده و  با ساختمان پارلمان دارای معماری نئوگوتیک، (متعلق به نیمه ی دوم قرن 19ام) مزین شده است. برجسته ترین ویژگی اش برج صلح (Peace Tower) می باشد، که مجلس عوام و مجلس سنا را از هم جدا ساخته است. در مقابل ساختمان پارلمان، شعله ی صدساله (Centennial Flame) که از سال 1966 به هدف بزرگداشت 100 سالگی کنفدراسیون کانادا شعله ور شده است، قرار دارد. در فضای پشت ساختمان یک باغ تندیس واقع شده است. در تابستان مراسم تعویض نگهبان در محوطه جلوی مجلس نمایندگان برگزار می شود.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

7.       سنت جان سیگنال هیل یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

در ورودی بندرگاه سنت جان، سیگنال هیل (Signal Hill) با منظره رو به شهر و دریا واقع شده است. در سال 1901 اولین «سیگنال بی سیم بر فراز اقیانوس اطلس» در این محل دریافت شد. هرچند سنگربندی ها در طی جنگ های 1812 ساخته شده، در طول جنگ 7 ساله با فرانسه نقشی استراتژیک ایفا کردند.

برج کابوت (Cabot Tower) یکی از سایت های اصلی اینجا می باشد. این برج در سال 1897 برای 400 امین سالگرد کشف نیوفاندلند (Newfoundland) ساخته شده است. امروزه این سایت به دلیل دریافت اولین «سیگنال تلگراف رادیویی بر فراز اقیانوس اطلس» (از 2700 کیلومتری شهر پلدو از انگلستان) توسط گوگلیلمو مارکونی (Guglielmo Marconi) شهرت دارد. در داخل برج نمایشگاه هایی در رابطه با تاریخچه سیگنال هیل و تاریخچه ارتباطات (با بخشی مجزا درباره ی مارکونی) موجود می باشند. بازدیدکنندگان می توانند در بالای برج، از منظره گسترده شهر و ساحل (تا کیپ اسپیر، شرقی ترین نقطه ی آمریکای شمالی) لذت ببرند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

8.       مونترآل قدیم یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

بخش مونترآل قدیم (Old Montreal)، با وجود ساختمان های تاریخی قدیمی دوست داشتنی و مراکز خرید و رستوران های عالی گردشگران را به خود جذب می کند. گردشگران می توانند با کالسکه در میان خیابان های سنگ فرش شده و میدان های باز عبور کنند. با اینکه مونترآل شهری سرزنده و مدرن می باشد، اکثر گردشگران به مونترال قدیم (واقع در کنارآب) رفته تا از جو لذت ببرند. برخی از مکان های مونترآل قدیم که نباید از دست بدهید شامل؛ خیابان بون سکوق (Rue Bonsecours) و بازار معروف بون سکوق (Marché Bonsecours) در ساختمان سیتی هال قدیمی، معماری داخلی کلیسای نوتردام (Notre-Dame Basilica)، میدان ژاک کارتیه (Place Jacques-Cartier) و سالن شهر (City Hall) ساخته شده در 1870 می باشند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

9.       خرس های قطبی چرچیل، مانیتوبا یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

یکی از خاص ترین جاذبه های کانادا مهاجرت خرس های قطبی (Polar Bears) می باشد، که شما می توانید جابه جایی این موجودات زیبا را از خشکی به یخ های هادسون بی (Hudson Bay) در نزدیکی شهر چرچیل (Churchill) در مانبوتوبای شمالی (Manitoba) مشاهده کنید. گردشگران در فصل پاییز به این مقصد سفر می کنند. تورها گردشگران را با توندرا باگی هایی (که پنجره های نرده دار برای امکان نزدیک شدن به خرس ها دارند) به تماشای مهاجرت خرس های قطبی می برند. زمان مناسب بازدید از این مهاجرت در ماه های اکتبر و نوامبر بوده که خرس ها منتظر انجماد آب برای حرکت به روی یخ ها می باشند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

10.   خلیج فاندی

خلیج فاندی (Bay of Fundy) واقع در کانادای شرقی، در میان نیوبرانزویک (New Brunswick) و نوا اسکوشیا (Nova Scotia) به جزر و مدهای شگفت انگیز خود معروف است. تفاوت افت و خیز آن بیشترین مقدار در دنیا (ماکزیمم 19متری) می باشد. با اینکه روش های متعددی برای لذت از این شگفتی طبیعی وجود دارند، برخی از مراکز محبوب و جاذبه ها در نزدیکی خلیج فاندی صخره ها و تخته سنگ های هوپ‌ول کیپ (Hopewell Cape)، پارک ملی فاندی (Fundy National Park) و جزیره گرند منان (Grand Manan Island) هستند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

11.   بندرگاه داخلی ویکتوریا

تعداد کمی از شهرهای کانادایی منطقه ساحلی خود را مانند ویکتوریا (Victoria) و بندرگاه داخلی اش (Inner Harbour) توسعه داده اند. این منطقه مناسب قدم زدن، استراحت، خرید، غذاخوری و تماشای اجراهای خیابانی در مقابل فضای بندر می باشد. عنصر مرکزی این منطقه ساختمان دوست داشتنی هتل تاریخی امپرس (Empress Hotel) است. در گذر سال ها هتل امپرس میزبان شاهان و ملکه ها بوده و امروزه این هتل نوعی چای سنتی «های تی» سرو می کند، که برای بسیاری از بازدیدکنندگان جذابیت دارد. با وجود جذابیت منطقه بندرگاه در تمام طول سال، در طول ماه های تابستان سرزندگی خاصی دارد.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

12.   پارک ملی گروس مورن یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

پارک ملی گروس مورن (Gros Morne National Park) در نیوفاندلند (Newfoundland) از بسیاری از پارک های ملی محبوب کانادا دور افتاده تر است، اما ارزش زحمت شما برای کشف این منظره زیبای کوه ها و فلات ها را دارد. این سایت در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و دارای دیوارهای صخره ای شیب دار، آبشار و سنگ هایی با اشکال جالب (که توسط آب های یخچال های طبیعی تراشیده شده اند) می باشد. بسیاری از بازدیدکنندگان با قایق گردش می کنند تا بتوانند از منظره لذت ببرند. همچنین مسیرهای پیاده روی و قایقرانی موجود می باشند. در فصل زمستان بازدیدکنندگان بسیار کمتری به این پارک می آیند، اما برای تور اسکی به همراه کلبه های اسکی از آن استفاده می شود.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

13.   پارک استنلی ونکوور یکی دیگر از جاذبه گردشگری کانادا

یکی از بزرگترین گنجینه های ونکوور پارک استنلی (Stanley Park) 405 هکتاری، واقع در سمت غربیِ مرکز شهر می باشد. این پارک (دارای درختان سرو عظیم قرمز و درختان کاج داگلاس) در یک شبه جزیره واقع شده و توسط اقیانوس محاصره شده است. یک دیوار دریایی که به دور پارک حلقه زده است؛ جاده ای با مسیرهای مشخص برای پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری ارائه می دهد. از دیوار دریایی مناظر زیبایی از شهر و کوه ها به چشم می خورد.

در داخل پارک، آکواریوم ونکوور (Vancouver Aquarium)، دریاچه بیور (Beaver Lake)، غرفه استنلی پارک (Stanley Park Pavilion) و رز گاردن (Rose Garden) وجود دارند. همچنین ستون های توتم پُل (Totem Pole) متعددی با قدمت بیش از 100 سال در این پارک موجود می باشند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

14.   کلگری استمپید

این مراسم 10 روزه یکی از پرطرفندارترین مراسم های کانادای غربی می باشد، در این مراسم بسیاری از مردم محلی و مسافران تابستانی تعطیلات خود را حول کلگری استمپید (Calgary Stampede) برنامه ریزی می کنند. به مدت 1 هفته در جولای، شهر کالگری به شهری کاملا وسترن تبدیل شده و افرادی که در حالت عالی با لباس رسمی سرکار می روند با لباس های جین و چکمه های کابوی در این مراسم شرکت می کنند. در این شهر به صورت روزانه مراسم های گاوبازی مردم را از شمال آمریکا به شرکت در سواری های هیجان انگیز، بازی ها، غذا و برنامه شبانه گرنداستند (Grandstand Show) جذب می کند. در سرتاسر شهر «صبحانه استمپبد رایگان» توسط سازمان های مختلف در فضاهای داخلی یا خارجی (معمولا شامل پنکیک) برگزار می شود. بسیاری از موزیسین های معروف کانتری نیز برای این مراسم به این شهر می آیند.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 

15.   موزه حقوق بشر کانادایی

جدیدترین جاذبه ی شهر وینیپگ (Winnipeg)، موزه ی حقوق بشر کانادایی (Canadian Museum for Human Rights) بوده که توجه ملی و بین المللی را به خود جذب کرده است. این موزه در سال 2014 در نزدیکی مرکز خرید د فورکز (The Forks) تاسیس یافت؛ بنای این ساختمان طراحی منحصر به فردی (با هندسه و رنگ هایی بر مبنای مناظر کانادایی) داشته که توجه را جلب می کند. نکته ی خاص این موزه کانسپت آن و تمرکز بر روی نمایش ابعاد بحث برانگیز تاریخی در این موزه می باشد. موزه ی حقوق بشر توجه را بر روی زندگی های شخصی، به روایت کشیدن دیدگاه های مختلف و تمرکز بر روی تِم های متنوع متمرکز ساخته است.

جاذبه گردشگری کانادا

جاذبه گردشگری کانادا

 
© 2018 , All Right Reserved