جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

آشنایی با جاذبه های سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ دارای جاذبه های گردشگری فروانی است که مسافران در تور روسیه به این شهر حتما باید به بازدید از این مکان ها بروند. موزه هرمیتاژ یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین ها در حوزه فرهنگ و هنر جهان می باشد. کلیسای سنت ایزاک معروف به ایزاکیوفسکی بزرگترین کلیسا ارتودوکس شهر و چهارمین کلیسا بزرگ جهان است. قلعه پیتر و پاول دژ اصلی این شهر محسوب می شود. کلبه پتر کبیر اولین کاخ پیتر کبیر و یکی از مکان‌هایی تاریخی است که میهمانان نباید بازدید از این کلبه را از دست دهند. کلیسای منجی بر خون ریخته شده یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر است که در جایی که اکساندر دوم کشته شد، ساخته شده است. موزه روس یکی از بزرگترین موزه های هنر است. کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا که یکی از کاخ های روومانف بوده است. کاخ کاترین محل اقامت تابستانه تزار ها بوده که در ساخت گچ بری‌ها و ستون‌های آن از 100 کیلو گرم طلا استفاده شده است. کاخ پترهف معروف به کاخ ورسای می باشد که استراحتگاه پیتر کبیر بوده است. اسب سوار برنزی مجسمه یاد بود پیتر کبیر می باشد که به دستور کاترین کبیر در میدان سناتسکایا ساخته شده است.

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ

این شهر دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد، مرطوب و طولانی است. یخ زدگی در این شهر جز اتفاق های معمول است، دمای منفی 35 درجه نیز در این شهر به ثبت رسیده است. سنت پترز بورگ دارای 123 روز برفی است که معمولا بین ماه های دسامبر و مارس می باشد.

رفت و آمد در شهر سنت پترز بورگ

همانطور که قبلا گفته شد سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است پس باید هرروزه جوابگوی حمل و نقل میلیون ها نفر باشد. گردشگران می‌توانند برای حمل و نقل ارزان و راحت در این شهر از مترو، اتوبوس، مینی بوس، تاکسی، واگن برقی، تراموا، اوبر، اتومبیل کرایه ای و دوچرخه استفاده کنند. 

 
© 2018 , All Right Reserved