9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

سفر به قلب هند با فعالیت هایی مانند تماشای آسمان شب پر ستاره ی صحرا تا کوه نوردی در هیمالیا همراه می­باشد. آیا می دانستید دهلی نو (New Delhi) پایتخت هند می باشد اما بسیاری دهلی (Delhi) را به اشتباه پایتخت هندوستان می دانند! در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا به گوشه کنارهای هندوستان و ناشناخته هایش  و 9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان سفر کنید. برای خرید تور هند به سایت گلفام سفر مراجعه کنید.

  1. از گربه سانان هندوستان دیدن فرمایید

هند خانه ی حیوانات متنوعی می باشد، اما گربه سانان هندوستان، بیشترمورد توجه جهانیان هستند. 5 گربه ی بزرگ هند شامل ببر بنگال (Bengal tigers)، شیر آسیایی (Asiatic lions)، پلنگ برفی (snow leopards)، پلنگ ابری (clouded leopards) و پلنگ هندی (Indian leopards) می باشند. اگر به مکان های درست بروید، احتمال دیدن این گربه سانان بالا می باشد.

بهترین پارک های ملی برای دیدن ببر ها عبارتند از: بنداوگار (Bandhavgarh)، رنتامبور (Ranthambore)، کانها (Kanha)، پنچ (Pench)، ساتپورا (Satpura) و کوربت (Corbett). هرچند جمعیت ببر های جنگل ساندربانز (Sunderbans)، زیاد است، اما برای دیدنشان باید خوش شانس باشید!

پلنگ ها در سر تا سر هند پراکنده شده اند، از ایالت شرقی کرالا (Kerala) تا ایالت شمالی راجستان (Rajasthan) قابل رویت می باشند. این پلنگ ها در حومه ی بمبئی در میان محل تخلیه زباله ها در حاشیه شهر دیده می شوند.

پلنگ برفی در نزدیکی لاداخ (Ladakh)، در ارتفاعات هیمالیای هند، دیده می شود. در فصل زمستان احتمال دیده شدن این پلنگ به بیشترین حد خود می رسد، زیرا به دنبال غذا از کوه ها پایین می آیند.

پلنگ ابری در کوه پایه ی هیمالیا زندگی می کند. برخلاف نامشان، نسبتی به پلنگ ندارند. این گربه سانان ترکیبی از گربه سانان کوچک و گربه سانان بزرگ محسوب می شوند. محدوده ی حفاظت شده ی بوسفور کانچن جونگا (Kanchenjunga Biosphere Reserve) در سیکیم یکی از بهترین مکان ها برای بازدید از این پلنگ می باشد.

در نهایت، برای بازدید از آخرین بازماندگان شیرهای آسیایی به ایالت گجرات بروید. این پلنگ ها از همنوعان آفریقایی خود کوچکتر و پشمالو تر می باشند و تنها در پارک ملی ساسان گیر (Sasan Gir National Park) دیده می شوند.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. از معابد دیدن فرمایید

با توجه تنوع مذاهب و خدایان موجود در هند، عجیب نیست که هندوستان سرزمین معابد می باشد. در طی سالیان، هند بازتاب کننده ی ایده، معماری، مجسمه و هنر شده است. این طرح ها (چه حک شده در کوه ها و غارها، چه در مناظر خیره کننده) مراکز شلوغ و پر جنب و جوش شهر را تشکیل داده اند.

معبد میناکشی (Meenakshi Temple) در ایالت تامیل نادو دارای نمای رنگارنگ خیره کننده ای از حیوانات، خدایان و شیاطین می باشد. به دیدن معبد طلایی (Golden Temple) واقع در شهر آمریتسار (Amritsar) که نمود تحمل مذهبی و آزادی روح است، بروید.

از کوچک ترین معابد تا بزرگترین ساختار، هر معبد بازگوی بخشی از روح کشور می باشد. از تمامی آن ها بازدید فرمایید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. در هیمالیا کوه نوردی کنید

پیاده روی در دره مارکا و شرکت در فستیوال هیمس محبوب ترین کار در هیمالیای هندوستان می باشد، که امکان دیدن منظره ی کوهستان، بزرگترین صومعه ی لاداخ و پلنگ برفی را فراهم می سازد. مدار موجود از صومعه ها در سیکیم، مناظر چشمگیری را فراهم می سازد که شامل صومعه های دلنشین، صد ها پروانه، پرنده و گیاهان کمیاب می باشد. ایالت شرقی، سیکیم، دارای پروانه های بزرگ و جنگل های ارکیده و ایالت آرونچال پرادش پایان مرز طبیعی هیمالیایی می باشند.

پس از بازدید از زمین های چای دارجلینگ که به صورت با شکوهی آراسته شده اند؛ به پیاده روی در جنگل های کاج مخروطی و رادودندرون بروید. در آنجا مرزی طبیعی با نپال و پارک ملی سینگالیلا ایجاد شده است.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. از بهشت روی زمین دیدن فرمایید

400 کیلومتر ساحل گرمسیری واقع در حاشیه ی بمبئی و گوا دارای کمترین بازدیدکننده در شبه قاره هند می باشد. در این محدوده هتل های توریستی عملا وجود ندارند و جاده ها باریک و پر پیچ و خم می باشند، با این حال یک قطار (راه آهن کنکان) موجود است که شما را به نقاط دور افتاده ی ساکت می برد. درختان نخل، رشته ای پیاپی از سواحل را ایجاد کرده اند. بسیاری از این سواحل کاملا متروکه را قلعه هایی مربوط به قرن های 17 ام و 18ام آن ها را احاطه کرده است.

572 جزیره ی آندامان و نیکوبار (Andaman & Nicobar) که بیشتر به جنوب شرقی آسیا نزدیک می باشند تا به شبه قاره، جایگزین مناسبی نسبت به هند می باشند. اجازه ی ورود به جزایر نیکوبار به کسی داده نمی شود، تنها تعداد انگشت شماری از جزایر به گردشگرانی که به آنجا می روند، اجازه ی ورود می دهند.

سونامی سال 2004 بعد گردشگری جزایر را ویران کرد، اما جزایر آندامان دوباره سرپا شدند و در خدمت شماست. با پرواز و یا کشتی به بندر بلر، پایتخت جزایر، بروید؛ سپس به هاولاک رفته، پرندگان را تماشا کنید و ساحل گردی کنید. به ساحل نیل بروید و در میان مزارع برنج گردش کنید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. سوار قطار هند شوید

سیستم راه آهن هند تنها برای جابه جایی نمی باشد، بلکه خود یک تجربه ی گردش کامل است. هر واگن نمایانگر هندوستان می باشد، واگن ها پر سر و صدا، بی نظم، جذاب و پر جنب و جوش­اند. در یک روز به اندازه ی طول یک عمر زندگی خواهید کرد. یک شب از سفر خود را در این قطار بگذرانید، با توجه به بودجه، سطح کلاس سفر خود را انتخاب کرده و سفری آرام با قطاری دیرینه را تجربه کنید.

هر سفر ریلی تنوعی به اندازه ی سفر به هند دارد. کویری که از شهر جودپور تا جایسالمر عبور می کند و شما را از کنار قلعه ها و شهر های قدیمی می برد؛ این در حالیست که «قطار اسباب بازی» از کلکته تا دارجیلینگ را از میان کوهستان و مزرعه چای عبور می­کندو مناظری خارق العاده از هیمالیا خلق می­کند. مسیر کارداموم را از شهر مادورای تا بودینایا کانور را طی می­کند و همچنین از کوهپایه ی جنوبی وسترن گاتز، مزارع پنبه، منگو، فلفل، قهوه و چای عبور می کند.

برای آنکه تجربه ی قطار هندی خود را خاطره انگیز سازید، با «قطار گرند کرات اکسپرس» از دهلی نو تا چنای، مسیری 2186 کیلومتری (طولانی ترین مسیر قطار هندوستان) را سفر کنید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. به آرامش درونی دست یابید

هندوستان مرکز عقاید روحانیست. کشوری همه نوع مذهب، باور و سنت را شامل می­شود. شما می توانید پایتان را در آب مقدس فرو برید و مراسم های روزانه در واراناسی در کنار آب های راکد معبد طلایی در امریتسار را تماشا کنید. در آشفتگی جشن مقدس هندی «کومبا ملا» که هر 3 سال یکبار در کنار رود مقدس برگزار می شود، قرار بگیرید و توده ای از غسل های مذهبی، راهبان برهنه، نورهای چشمک زن و پاکسازی روح را تماشا کنید.

برای تجربه ای عمیق تر در یکی از خانه های مهمان آشرام های هندو اقامت گرفته و از غذاهایی که با دستورات معنوی آماده شده اند امتحان کنید. نقطه ای که رودخانه مقدس گنگ مسیر 272 کیلومتری از هیمالیایی­اش را به پایان می رساند، مملو از معابد، شخصیت های رنگارنگ و آشرام ها می باشد.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. رنگارنگ ترین فستیوال های دنیا را جشن بگیرید

با توجه به وجود زیارتگاه های الهی و مذهبی، در کشور هند، حتی برای لحظه  ای حوصله ی شما سر نمی رود. همچنین هر منطقه جشن های مختص خود را دارد، به عنوان مثال، در کرالا برداشت موفق محصول را با «فستیوال اونام» به مدت 10 روز جشن گرفته و غذاهای متنوع می خورند. پرواز بادبادک، فستیوال شترها و مراسمی برای تقدیس پرندگان هورنبل در ناگالند از جمله فستیوال های هندوستان می باشند. با شرکت در این جشنواره ها،  سنت های رنگارنگ هند را از نزدیک نظاره گر باشید.

فستیوال دیوالی بزرگترین فستیوال کشور است و هر ساله بین ماه های اکتبر و نوامبر برگزار می شود. این فستیوال با عنوان «فستیوال نورها» شهرت دارد و اینگونه می باشد؛ که بیش از یک میلیون فانوس سفالی خیابان ها، خانه ها و معابد هند را نورانی می کنند. هولی (Holi)، رنگارنگ ترین کارناوال هند، پیروزی چیرگی خوبی  ها بر بدی  ها را جشن می گیرد. جشنی زنده، شلوغ و پر شور، مردم پودر رنگ های متنوع را پرتاب می کنند. هرچند در تمامی کشور جشن برپا می شود، جشن های شمال کشور سرزنده­ترند. یادتان باشد لباس هایی بپوشید که نگران خراب شدناش نباشید.

برای آشنایی بیشتر با فستیوال های هند اینجا کلیک کنید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. در صحرای راجستان زیر نور ستارگان بخوابید

تجربه ی سافاری با شتر در صحرای راجستان را از دست ندهید. سوار بر شتر ها آهسته از صحرای تار به سمت صحرای جایسالمر رفته، سپس شب را در چادر زیر سایبانی از ستارگان سپری کنید.

سفرتان را با زمان نمایشگاه سالانه ی شتر در پوشکار هماهنگ کنید. در این نمایشگاه تاجران منطقه جمع شده و شتر های خود را با پوشش های رنگارنگ به نمایش می گذارند.

بازدید از شهر صورتی جیپور را فراموش نکنید. شهر خودمختار و احاطه شده توسط قدیمی ترین قلعه ی دنیا هنوز قابل سکونت می باشد؛ در این شهر قدم بزنید و با مناظر، صداها و بوهای هند آشنا شوید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 

  1. از خانه قایقی کرالا، گذر جهان را به تماشا بنشینید

قایق های برنج که در مرداب کرالا قرار گرفته اند بهترین روش برای تجربه ی محلیِ هندوستان در آرامش بخش ترین حالت ممکن هستند. خاک های حاصلخیز و ذخایر فراوان ماهی بیانگر آنند که در یکی از متروکه ترین مناطق کشور قرار گرفته­اید. بنشینید و از مناظر منحصر به فرد سایه ی درختان نخل، مزارع برنج ، کلیساها و معابد لذت ببرید.

زمان بگذارید و در شهر رنگارنگ ایالت کرالا، کوچی، گشت بزنید. کوچی (مردم محلی آن را کوچین خطاب می کنند)، یک سری از شبه جزایر، جزایر و برآمدگی در میان رودخانه، دریاچه های آبراهه میان زمین و دریای عرب می باشد. هر منطقه­ای با توجه به جایگاه در تجارت استعماری قدیم دارای شخصیتی منحصر به فرد می باشد. پس سوار این قایق ها بشوید و از بزرگترین شهر کرالا بازدید کنید.

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

9 تجربه ی هیجان انگیز در هندوستان

 
© 2018 , All Right Reserved