جشن تایپوسام هندو ها؛ فستیوالی همراه با سوراخ کردن بدن

فستیوال تایپوسام

فستیوال تایپوسام مالزی

آشنایی با فستیوال تایپوسام

تایپوسام (Thaipusam) یک فستیوال مقدس در میان هندوهای تمیل (مربوط به جنوب هند) بوده که در آن از خدای موروگان قدردانی می کنند. به علت ترکیب سوراخ کردن های دردناک بدن و مراسم مذهبی این فستیوال سخت ترین و تماشایی ترین فستیوال هندوها می باشد.

جشن ها و فستیوال های هندوها از جمله تایپوسام و دیوالی در کشورهای هند، مالزی و سنگاپور برگزار می شوند. جشن تایپوسام یکی از بزرگترین فستیوال های مذهبی کشور مالزی است که در واقع پرزرق و برق ترین مراسم تایپوسام در دنیاست.

برای خرید تور سنگاپور میتوانید از طریق صفحه تور سنگاپور اقدام کنید.

تایپوسام (Thaipusam)

آئین های فستیوال تایپوسام

افراد معتقد معمولا بازه ای را غذای گیاهخواری خورده و با روزه گرفتن بدن خود را پاک می سازند. بسیاری از شرکت کنندگان از چند روز قبل کاوادی (علمی با تصاویر خدایان) را بر روی دوش و پَلکدوم (کاسه شیر) بر روی سر خود حمل می کنند.

معتقدینی که از خدای موروگان خواسته ای دارند، بدنشان را در معرض ریاضت کشیدن می گذارند تا در عوض دعایشان مستجاب شود. دعاها در مورد شفای مریض، بخشش گناهان گذشته یا بچه دار شدن زوج نازا و غیره می باشند.

وب سایت گلفام سفر با ارائه ی کلیه ی خدمات گردشگری و سفر (بلیط هواپیما و رزرو هتل ) در خدمت شما مشتریان عزیز است.

آئین های فستیوال تایپوسام

حمل کاوادی که توسط سیخ و قلاب به بدن متصل می شوند یکی از انواع ریاضت کشیدن های مربوط به مردان در جشن تایپوسام است. تراشیدن موهای سر (به خصوص برای کودکان)، آب و غذا دادن به معتقدین و تامین خدمات ضروری برخی از انواع ریاضت ها هستند.

هندوها در شب قبل از تاسپوسام در معبد ماهاماریامان جمع شده و در نیمه شب مسیر 15 کیلومتری خود را آغاز می کنند تا صبح روز بعد به غار باتو برسند. این مسیر شامل 272 پله تا ورودی غار می باشد. بیش از 1 میلیون نفر در مراسم تایپوسام شرکت می کنند.

برای آشنایی بیشتر با جشن تایپوسام از عکس های زیر دیدن فرمایید:

جشن تایپوسام

سنت های عجیب در تایپوسام

جشن تایپوسام هندوها

فستویال سوراخ کردن بدن در هند

جشن تایپوسام در مالزی

فستیوال ترسناک تایپوسام

رسوم عجیب در تایپوسام

مراسم تایپوسام

در تور مالزی در مراسم تایپوسام شرکت کنید.

 
© 2018 , All Right Reserved