10 توصیه ی مهم قبل از سفر به بالی که باید بدانید

نکات طلایی برای سفر به بالی 

اگر کمی اهل سفر باشید، تا حالا بارها و بارها اسم بالی را شنیده اید و یا حتی ممکن است به آن سفر کرده باشید. بالی را قطعا می توان یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا و تور بالی را می توان یکی از به یاد ماندنی ترین تورهای ممکن دانست. در صورتی که می خواهید به بالی سفر کنید و بار اولتان هم هست، نکاتی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید.

جاذبه های گردشگری بالی

 

آشنایی با فرهنگ مردم بالی

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد سفر به بالی وجود دارد دانستن درباره ی فرهنگ این جزیره قبل از سفر به آن است. بسیاری از افراد فکر می کنند که تور بالی فقط به معنای سفر به دل طبیعت و دیدن طبیعت بکر و سحر انگیز است و فراموش می کنند که هر جایی، چیزی به اسم فرهنگ هم دارد. در بالی معابد مهمی وجود دارد، در صورتی که می خواهید از این معبدها دیدن کنید حتما آداب آن را رعایت کنید. در موقع ورود به معابد، لباس مناسب بپوشید حتما شانه ها و پاها تا پایین باید پوشیده باشند، این نشانه ی احترام است.

رعایت نکات امنیتی 

از آن جاییکه بالی یک جزیره ی توریستی است، در هر وقت سال هم که به بالی بروید با خیل جمعیت روبرو می شوید. جاده های بالی شلوغ و بی نظم هستند و یکی از رایج ترین جرائمی که در این جزیره اتفاق می افتد، جیب بری در مکان های شلوغ است پس باید کاملا حواستان باشد و پیشنهاد می کنیم درموقع خروج از هتل، وسایل با ارزشتان را در هتل بگذارید و همراه خود نبرید.

نکات حمل و نقلی که باید بدانید

در بالی با وسایل حمل و نقل متفاوتی روبرو خواهید بود که بسیاری از آن ها را تقریبا در هیچ جای دیگری نمی توانید پیدا کنید. مزیت دیگر استفاده از این وسایل این است که هزینه ای که برای آن ها پرداخت می کنید کاملا راضی کننده خواهد بود. آپشن هایی که برای حمل و نقل در پیش رو دارید عبارتند از دوچرخه، اسکوتر، انواع اتوموبیل و ون و انواع وسایل حمل و نقل عمومی.

حواستان باشد در صورتی که خواستید از تاکسی در بالی استفاده کنید فقط سوار تاکسی های آبی رنگ که روی آن ها نوشته شده «تاکسی بالی» استفاده کنید.

یک روزی به آنجا بر می گردید

یک بار که به بالی بروید و طعم آن زیر پوستتان برود، دیگر نمی توانید از آن دل بکنید و بارها و بارها خودتان را در آن جا می یابید بدون این که دلیل خاصی حس کنید. این حقیقتی است که باید آن را بپذیرید، تور ارزان بالی گلفام سفر جادویی دارد که شما را بارها و بارها به سوی خود می کشاند.

جاذبه های گردشگری بالی

 

اگر توانستید حتما انعام دهید

دستمزد مردم بالی بسیار پایین است با این حال آن ها بهترین سرویس را ارائه می کنند و بسیار مهمان نواز و بخشنده هستند. اگر در جایی بودید و سرویس خوبی دریافت کردید مقداری انعام جای دوری نمی رود. در ضمن اگر بتوانید چند کلمه ی اندونزیایی مثل Terima kasih هم یاد بگیرد به معنی متشکرم، و به آن ها بابت سرویس دهی خوبشان بگویید بسیار ممنون شما خواهند شد.

انواع غذاهای اندونزیایی 

غذاهای بالی و غذاهای اندونزیایی شاید خیلی مشهور نباشند ولی طعم خوبی دارند و ارزان هم هستند. یکی از غذاهای ملی این کشور ناسی گورنگ است که در واقع برنج سرخ شده است و ممکن است آن چیزی نباشد که دوست دارید و خیلی با ذائقه تان سازگار نباشد ولی حتما یکبار هم که شده امتحانش کنید. شاید هم عاشقش شدید!

غذاهای معروف بالی

 

از آب بطری استفاده کنید

پیشنهاد می کنیم هم برای آشامیدن و هم در موقع مسواک زدن از آب بطری استفاده کنید. تا جایی که می توانید هم اجازه ندهید در نوشیدنی هایتان یخ ریخته شود مگر اینکه در هتل معروفی باشید و از خدمات آن مطئن باشید و یکی از بیشترین مشکلاتی که افرادی که سفر به بالی داشته اند، دردهای نا بهنگام شکمی است که مطمئنا تجربه ی خوشایندی در سفر نخواهد بود.

می توانید مطالب مرتبط با تور مالدیو و تور تایلند را هم بخوانید.

 

 
© 2018 , All Right Reserved