با هم در 10 تا از زیباترین تونل های درختی دنیا قدم بزنیم

زیباترین، رمانتیک ترین و فوق العاده ترین تونل های دنیا که از شکوفه های زیبای درختان به وجود آمده اند! درختان که قدیمی ترین ارگانیسم های زمین هستند، محیط پیرامون خود را با رنگ ها و سایه ها زیبا می سازند. درختان با جذب گازهای گلخانه ای و قابلیت تولید هوای پاک، هوای اطراف ما را تازه می سازند. قطعا هیچ چیز فریبنده تر از قدم زدن در میان تونلی از درختانی که نور آفتاب از میان شاخه های آن عبور می کند، نمی باشد. تونل های درختی متعددی در سرتاسر جهان وجود دارند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در میان 10 تا از زیباترین تونل های درختی دنیا قدم بزنیم.

  1. تونل ویستریا، ژاپن (Wisteria Tunnel)

این مسیر پیاده روی خیره کننده مملو از گل با نام «تونل ویستریا» شهرت داشته و در باغ کاواچی فوجی واقع شده است. این تونل بخشی از باغ های زِن و فستیوال شکوفه های گیلاس در باغ کاواچی می باشد. در طی ماه های بهار که درختان شکوفه می دهند، پرده ای از گل این تونل را پوشش می دهد.

  1. تونل عشق، اوکراین (Tunnel of Love)

تونل عشق جنگلی منحصر به فرد در اوکراین می باشد. این تونل به عنوان مکانی عادی برای عبور ریل قطار انتخاب شد، اما نهایتا به یکی از رومانتیک ترین مکان ها بر روی زمین بدل شد. با توجه به اینکه درختان به صورت طبیعی رشد کردند، عبور قطار از میان آن ها باعث فرم گیری شد. در نهایت به علت آنکه 3 مرتبه در روز قطار از میان جنگل های دهکده کلون (Kleven) عبور می کرد، تونل عشق شکل گرفت.

  1. جاکارتاناس واک، ژوهانسبورگ (Jacarandas Walk)

وجود بیش از 10 میلیون درخت، بزرگترین شهر آفریقای جنوبی را سبز نگه داشته اند. بیش از 49 گونه جاکارتاناس در این جنگل یافت می شوند که اکثرا درختان بومی آفریقای جنوبی و حوضه کارائیب هستند. درختان گرمسیری بیش از 100 سال پیش به آفریقای جنوبی وارد شده اند. در ماه اکتبر گل های هزاران درخت جاکارتاناس شکوفه می کنند.

  1. تونل تایر، انگلیس (Yew Tunnel)

گفته شده است که تونل تایر توسط خانواده دایر در قرن 18ام کاشته شده اند. وقتی درختان قدکشیدند آن ها را خم کردند تا به شکل قوس بزرگی بشوند.

  1. تونل درخت پاییزی، آمریکا (Autumn Tree Tunnel)

تونل جنگلی دلربای پاییزی در شهر ورمند آمریکا قرار گرفته است.

  1. تونل درخت گینگو، ژاپن (Ginkgo Tree Tunnel)

تونل درخت گینگو مملو از درختان گینگو بیلوبا می باشد. درخت گینگو به علت سن بقای بالا جایگاه والایی در فرهنگ ژاپنی به خود اختصاص داده است. اگر به ژاپن سفر کنید، بیش از 65000 درخت گینگو در خیابان ها، باغ ها و پارک ها خواهید دید. تونل درخت های گینگو در باغ خارجی معبد میجی (Meiji Shrine) قرار گرفته است. آمارها نشان می دهند که طی بمباران اتمی هیروشیما، درحالی که تمامی درختان و ارگانیسم های زنده نابود شدند، 6 درخت گینگو باقی ماندند. بسیاری از مردم برای بازدید از این چند درخت باقی مانده به اینجا می آیند. مردم ژاپنی این درختان را با عناوین «حاملان امید»، «باز ماندگان» یا «فسیل های زنده» می شناسند.

  1. دارک هجز، ایرلند شمالی (The Dark Hedges)

دارک هجز بیش از هر پدیده طبیعی دیگری عکاسی شده است. این تونل در ایرلند شمالی قرار گرفته و مقصد محبوبی برای گردشگران سرتاسر دنیاست. صدها هنرمند از این تونل نقاشی کشیدند و بسیاری برای گرفتن عکس عروسی به این مقصد می آیند.

  1. جاده بامبو، ژاپن (Bamboo Path)

در آراشیامای ژاپن جنگل بامبوای به نام ساگانو (Sagano) وجود دارد. این جاده 500 متری از میان زیباترین جنگل بامبو عبور می کند. آژانس امور فرهنگی این مکان را به عنوان «مکان زیبایی خوش منظر» می خواند. درختان بلند بامبو که این جاده را احاطه کرده اند، هوای محدوده را خنک می کنند. معابد و زیارتگاه های معروفی در نزدیکی تونل درخت بامبو واقع شده اند. زمانی که باد میان این تونل می وزد، صدایی خارق العاده ایجاد می شود.

  1. خیابان روآ گونکالو ، برزیل (Rua Goncalo de Carvalho)

خیابان روآ گونکالو تونل درختی سبزرنگ برزیل است. تونل رزوود از پورتو الگره (Porto Alegre) آغاز می شود. بیش از 100 درخت تیپوآنا (Tipuana) یا رزوود (Rosewood) در راستای این جاده 3 بلوکی واقع شده اند. اخیرا این خیابان به یکی از میراث تاریخی، فرهنگی، اکولوژیک و زیست محیطی تبدیل شده است. مشخص شده است که درختان رزوود هوا را تا 30% تصفیه می کنند.

  1. تونل شکوفه گیلاس، آلمان (Cherry Blossom Tunnel)

تونل شکوفه گیلاس در شهر بن در آلمان واقع شده است. در این خیابان آرامش بخش ردیفی از درختان زیبای شکوفه گیلاس آویزان وجود دارند. زمانی که شکوفه درختان باز می شوند، بهار زنده می شود. شکوفه های گیلاس به طور کلی بین 7تا10 روز زنده می مانند.

 
© 2018 , All Right Reserved