20 سرویس رایگان در فرودگاه و پرواز که کافیست آن ها را درخواست کنید

سرویس های رایگان فرودگاه

هر شخصی که در فرودگاه معطل شده باشد، می داند که چقدر کسالت بار است. خود پرواز نیز همین مقدار خسته کننده است. با این حال بسیاری از افراد نمی دانند که سرویس های متعددی به صورت رایگان وجود دارد و کافیست که برای آن ها درخواست کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با سرویس های رایگان فرودگاه و پرواز آشنا شوید تا بتوانید با درخواست کردن از آن ها بهره ببرید.

 1. منوی مخصوص رایگان در پرواز

اگر سفری در پیش دارید و بلیط پرواز را خریداری کرده اید، با سفارش قبل از سفر می توانید از منوی مخصوص انتخاب کنید. تا قبل از 24 ساعت به پروازتان با هواپیمایی خود تماس بگیرید و مودبانه در مورد گزینه های موجود سوال بپرسید. امروزه بسیاری از خطوط هواپیمایی گزینه های : غذای حلال، غذای گیاهخواری، غذای کودکان و حتی غذای رژیم ها خاص ارائه می دهند. تنها لازم است که قبل از پرواز تماس بگیرید و بدون هزینه اضافی این خدمات را دریافت کنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. هات چاکلت رایگان در پرواز

چندبار برایتان اتفاق افتاده که در شهری سرد سوار هواپیما بشوید و سرما را در استخوان هایتان احساس کنید؟ بسیاری از مردم قهوه و چای را دوست ندارند، در این شرایط یک لیوان هات چاکلت شما را راضی خواهد کرد. در گذشته این گزینه در بیشتر هواپیمایی ها وجود نداشت، اما امروزه به صورت رایگان ارائه می شود. کافیست آن را درخواست کنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. لوازم راحتی رایگان در پرواز

در بیشتر موارد شرایط پرواز اصلا راحت نیست. به علت سود بیشتر، هواپیمایی ها صندلی ها را بسیار فشرده و درهم قرار داده اند. با این حال شما مجبور نیستید آن قدر هم ناراحت باشید. کافیست درخواست کنید و از لوازم متعددی که برای راحتی شما وجود دارند استفاده کنید. شما می توانید با درخواست مودبانه از مهماندار یک پتو یا بالش یا حتی ماسک خواب بگیرید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. اسنک و سودای رایگان در پرواز

بسیاری از ایرلاین ها در خصوص امکانات همراه با پرواز خساست می کنند. آن ها بر این باورند که شما را از یک مقصد به مقصد دیگری جابه جا کرده و دغدغه ی دیگری جز آن وجود ندارد. اسنک و سودا 2 مورد از سرویس های رایگان می باشند. حتی اگر در آن پرواز ارائه نمی شود، به این معنی نیست که ندارند. پس درخواست کنید، شاید خوش شانس باشید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. امکان جابه جایی رایگان به صندلی راحت در پرواز یکی دیگر از سرویس های رایگان فرودگاه

بسیاری بر این باورند که صندلی که به آن ها تعلق گرفته غیر قابل تغییر است. اما در حقیقت شما می توانید به راحتی جای خود را به یک صندلی راحت تر تغییر دهید. 2 روش برای این کار دارید؛ اول اینکه زمان خرید بلیط در خواست کنید صندلی راحت تری به شما بدهند. در آن صورت سریعا رسیدگی شده و نیازی به نگرانی شما نمی باشد. روش دوم زمانیست که سوار هواپیما شدید، احتمال جابه جایی کمتر است؛ اما باز هم پرسیدن ضرر ندارد. برخی ایرلاین ها برای این کار هزینه می گیرند و آن را ارتقاء کلاس پروازی می دانند اما برخی رایگان انجام می دهند، پس درخواست بدهید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. دارو و کمک های اولیه رایگان در پرواز

اگر در حال پرواز باشید و موضوع پزشکی رخ دهد، کار خاصی نمی توان انجام داد؛ زیرا فرود یک هواپیما از فاصله 9000متری کار آسانی نیست. به این دلیل هر هواپیما مقدار زیادی تجهیزات پزشکی همراه خود دارد و اگر چیزی لازم داشتید، کافیست درخواست کنید. مسکن، ایبوپروفن یا حتی آسپرین برخی از داروهایی هستند که می توانید به صورت رایگان دریافت کنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. امکان درخواست وعده دوم رایگان در پرواز

اگر مدت پرواز شما طولانی باشد برای غذایی که به شما ارائه می شود از قبل هزینه را گرفته اند، اما آیا می دانستید که می توانید وعده دوم رایگان بگیرید؟ زیرا حجم غذاهای هواپیما کم بوده و معمولا گشنه می مانید.  با این حال تمامی مسافران عادت غذایی مشابه نداشته و تقریبا همیشه غذای اضافی در پرواز موجود است. اگر مودبانه از مهماندار درخواست کنید، احتمالا وعده دوم رایگان به شما ارائه داده می شود. زیرا هرچه شما بیشتر بخورید، مواد غذایی کمتری برای تخلیه می ماند، پس با شما به خوبی همکاری خواهد شد.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. برنامه های سرگرمی رایگان در پرواز

برخی از پروازها زیادی طولانی هستند و حتی آرام ترین فرد نیز خسته می شود. زیرا نمی توانید قدم بزنید و هوای تازه بخورید. پس داشتن برنامه های سرگرمی اهمیت بالایی دارد. شما می توانید کارهای متعددی در هواپیما انجام دهید، تماشای فیلم و ویدیو، خواندن کتاب و مجله یا حتی گوش دادن به رادیو. کافیست درخواست کنید و ببینید پرواز شما چه برنامه هایی ارائه می دهد.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. پرستار بچه رایگان در پرواز یکی دیگر از سرویس رایگان در فرودگاه

امروزه پروازها با 20 سال پیش بسیار متفاوت هستند. امروزه کودکان زیادی تنهایی سفر می کنند و همه ی ما تجربه سفر با کودک گریان را تجربه کرده ایم. اگر به موقع درخواست کنید می توانید یک سبد گهواره برای صندلی کناری خود بگیرید. اگر با کودک سفر می کنید، می توانید از مهماندار بخواهید که به مدت چند دقیقه مراقب کودکتان باشد تا شما به سرویس یهداشتی بروید. این سرویس رایگان در پرواز را برای سفر بعدی خود در نظر داشته باشید، تا بتوانید از کودکان خود استراحتی کنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. بازدید رایگان از کابین خلبان در پرواز

اگر می خواهید در مورد هواپیمایی که سوار شده اید بیشتر بدانید، کافیست مودبانه از مهماندار خواهش کنید که از کابین خلبان بازدید کنید. اگر قبل از پرواز درخواست کنید احتمال کمی وجود دارد قبول کنند، اگر در حال پرواز درخواست کنید احتمال آن صفر درصد است! اما در زمان فرود اگر مودبانه درخواست کنید، احتمال آن بالاست. تا زمانی که دردسر ایجاد نکنید، احتمال اینکه به شما اجازه بازدید از کابین خلبان داده شود زیاد است.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. تعویض رایگان صندلی در فرودگاه

اگر شما علاقه دارید که در صندلی کنار پنجره بنشینید و از دنیای بیرون با خبر باشید اما صندلی راهرو به شما تعلق داده شده باشد، نگران نباشید. در زمان چک-این از کانتر درخواست کنید صندلی شما را تغییر دهد. کافیست مودبانه درخواست کنید و ممکن است بتوانید بدون پرداخت هزینه اضافی صندلی مورد علاقه خود را به دست آورید. اگر هم که درخواست کردید اما قبول نشد، حداقل شانستان را امتحان کرده اید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. ارتقاء رایگان کلاس پروازی در فرودگاه یکی دیگر از سرویس های رایگان فرودگاه

همه ی ما می دانیم که در هواپیما صندلی مورد علاقه به ما نمی رسد. با خرید بلیط یک صندلی به ما اختصاص داده می شود و بیشتر ما آن را قبول می کنیم. با این حال اگر قبل از سوار شدن با لبخند از کانتر درخواست کنید، ممکن است صندلی بهتری به دست آورید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. ووچر رایگان غذا در فرودگاه

این اتفاق برای مسافران زیادی رخ داده است که به علت تاخیر یا کنسلی پرواز در فرودگاه گیر کنند. اگر این اتفاق برای شما رخ داده باشد از خرج های آن مطلع هستید. زیرا برای سپری کردن زمان باید کاری پیدا کنید و در بسیاری از موارد مردم به غذا رو می آورند. هیچ رستورانِ فرودگاهی در دنیا وجود ندارد که قیمت های معقول ارائه دهد و یک تاخیر در پرواز خرج زیادی برای شما ایجاد می کند. با این حال اگر از کارکنان ایرلاین درخواست کنید، معمولا به شما ووچر رایگان غذا ارائه می دهند تا شرایط ناراحت ایجاد شده را جبران کنند.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. دسترسی رایگان به سالن وی آی پی در فرودگاه یکی دیگر از سرویس های رایگان فرودگاه

اگر شما به علت تاخیر یا کنسلی پرواز در فرودگاه بمانید بسیار حوصله تان سر می رود. آنچه بسیاری از مردم نمی دانند آن است که می توانند به نزدیکترین سالن وی آی پی رفته و با یک نوشیدنی یا اسنک استراحت کنند. با اینکه برای همه جواب نمی دهد اما اگر بتوانید آن ها را متقاعد کنید که لایق استراحت در سالن وی آی پی هستید، می توانید از آن استفاده کنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. پول رایگان در فرودگاه

آیا تا به حال به فرودگاه رفته اید و مطلع شوید که بلیط های پروازتان بیش از حدظرفیت فروش رفته اند؟ سوالی که به ذهنتان می رسد این است که چطور ممکن است؟ اگر یک پرواز 60 صندلی ظرفیت دارد، باید 60 بلیط هم بفروشد.

 اگر در شرایطی قرارگرفتید که پروازتان بیش از حدظرفیت پر بود و عجله ای نداشتید، داوطلب شوید که پرواز دیرتر را قبول کنید و ایرلاین هزینه شما را جبران خواهد کرد. معمولا آن ها با رقم پایین شروع می کنند اما اگر کسی سریعا قبول نکند، رقم را بالا می برند؛ پس اولین پیشنهاد را قبول نکنید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 1. محافظ رایگان چمدان در فرودگاه

برخی از مسافران در خصوص چمدانی که با خود داخل هواپیما می برند بسیار سختگیر هستند. دلیل خوبی هم دارند، نگرانند که ایرلاین مانند خود آن ها از لوازمشان مراقبت نکند. همه ما داستان هایی درباره چمدان های آسیب دیده و گم شده شنیده ایم.

اگر داخل چمدان خود لوازم شکستنی دارید، می توانید درخواست محافظ بدهید. لوازم خود را در پلاستیک محافظ بپیچید تا از امنیت آن ها مطمئن باشید.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. کتاب و کتابخانه رایگان در فرودگاه یکی دیگر از سرویس های رایگان فرودگاه

اگر زود به فرودگاه رسیده باشید یا پروازتان کمی تاخیر داشته باشد، یافتن راهی برای گذراندن زمان کار آسانی نیست. آیا می دانستید بسیاری از فرودگاه ها کتابخانه ای درون خود دارند؟ کافیست آدرس آن را بپرسید تا در عرض چند دقیقه به یک کتاب پر فروش دست یابید. همچنین روزنامه، مجله یا هرگونه قطعه ادبی که دلتان می خواهد.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. هتل رایگان در فرودگاه

اگر تا به حال با خبر بدِ تاخیر یا کنسلی پرواز رو به رو شده باشید، حتما می دانید چقدر روز بدی است! شاید مسئولان مستقیما این را به شما نگویند اما شما می توانید در مدت انتظار اتاق هتلی رایگان داشته باشید. کافیست به کارکنان ایرلاین بگویید و آن ها به شما رسیدگی خواهند کرد. حتی در برخی جاها این یک قانون است که اگر ایرلاین پرواز را کنسل کند، موظف است که تا زمان پرواز جدید برای شما اتاق فراهم کند.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. تماس رایگان در فرودگاه یکی دیگر از سرویس های رایگان فرودگاه

آیا تا به حال به علت تاخیر در پرواز به فرودگاه دیر رسیده اید؟ آیا به خاطر معطلی باطری گوشی شما تمام شده است؟ قطعا تجربه آزاردهنده ای است. اگر به علت تلفن یا هر دلیل دیگری نمی توانید به کسی زنگ بزنید، عصبی نشوید. در بیشتر مواقع اگر مودبانه از کارکنان فرودگاه درخواست کنید به شما اجازه می دهند از تلفن استفاده کنید و هزینه ای از شما نمی گیرند. آن ها قطعا از شما درخواست می کنند که تماس را زیر 5 دقیقه تمام کنید، اما باز هم نیاز شما را برطرف می کند.

سرویس های رایگان فرودگاه

 

 1. تماشای رایگان فیلم های پرفروش در فرودگاه

یکی از بهترین گزینه ها در زمان انتظار برای پرواز این است که بنشینید و از تماشای یک فیلم پرفروش لذت ببرید. شاید در جریان نباشید اما در برخی فرودگاه ها این یک گزینه است و به بهتر است از آن نهایت استفاده را ببرید.

سرویس های رایگان فرودگاه

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع پرواز ها و خرید بلیط هواپیما به سایت گلفام سفر مراجعه بفرمایید.

 
© 2018 , All Right Reserved