10 آبشار زیبای دنیا

10 آبشار زیبای دنیا

بازدید از این آبشارها می تواند یک تجربه نفس گیر باشد چرا که این آبشارها با منظره خیره کننده و صدای دلنواز شما را محو خوشان خواهد کرد. 

علاقمندان به سفر جهت مشاهده تور های آژانس مسافرتی گلفام سفر به وب سایت گلفام سفر قسمت خرید تور مراجعه نمایید.

1. آبشار ویکتوریا (Victoria)

آبشار ویکتوریا (Victoria)

این آبشار زیبا در زامبیا و مرز زیمباوه واقع شده است. آب رودخانه زامبزی (Zambezi) از ارتفاع 108 متری با عرض 1708 متر از این آبشار به پایین می ریزد. بدلیل ارتفاع زیاد آبشار، آب بصورت پودر تا ارتفاع زیادی بالا می رود و از کیلومتر ها دورتر قابل مشاهده است. 

 

2. آبشار ایگوازو (Iguazu)

آبشار ایگوازو (Iguazu)

این آبشار بین مرز برزیل و آرژانتین واقع شده است. این آبشار با ارتفاع 87 متر بلند محسوب نمی شود اما نکته جالب در مورد این آبشار این است که از 275 آبشار کوچک تشکیل شده است که شکل نعل اسب را بوجود آورده اند و 2700 متر امتداد دارد.

 

3. آبشار آنجل (Angel)

آبشار آنجل (Angel)

آبشار آنجل با 979 متر ارتفاع بدون وقفه بلندترین آبشار جهان محسوب می شود. این آبشار در پارک ملی کانایاما (Canaima) در ونزوئلا واقع و تحت نظارت یونسکو می باشد. اسم این آبشار برگرفته شده از مکتشف آن جیمی آنجل آمریکایی می باشد.

 

4. آبشار کایتور (Kaieteur)

آبشار کایتور (Kaieteur)

آبشار کایتور با 226 متر ارتفاع در کشور گویان واقع شده است. این آبشار توریست های زیادی را هرساله بخود جذب می کند. کایتور در محلی بکر و بدون امکانات شهری واقع شده است.

 

5. آبشار نیاگارا (Niagara)

آبشار کایتور (Kaieteur)

حتما اسم آبشاز نیاگارا به گوشتان خورده، معروف ترین آبشار دنیا که در مرز بین آمریکا و کانادا قرار گرفته است. قسمت نعلی شکل این آبشار در طرف کانادا و آبشار های معروف به آمریکایی در طرف آمریکا قرار دارد که این دو با یک جزیره از هم جدا شده اند که آبشار های قسمت کانادایی جذابیت بیشتری دارند. ارتفاع آبشار نعلی شکل 53 متر و آبشارهای قسمت آمریکایی 21 تا 30 متر است. 

 

6. آبشار گلفوس (Gullfoss)

آبشار گلفوس (Gullfoss)

این آبشار باشکوه با ارتفاع 11 متر و گودالی به عمق 21 متر در جنوب غربی ایسلند واقع شده است. در این آبشار فوق العاده زیبا بدلیل وجود یک شکاف اینطور به نظر می رسد که رودخانه ویتا (Hvita) ناپدید شده است. 

 

7. آبشار پلیت وایس (Plitvice

 آبشار پلیت وایس (Plitvice)

این آبشار در پارک ملی دریاچه پلیت وایس در کرواسی واقع شده است. ارتفاع این آبشار خیلی زیاد نیست ولی بدلیل وجود آبشارهای کوچک متعدد (نزدیک به 1000 عدد) معروف می باشد. رنگ آب این آبشار ها از آبی زلال تا لاجوردی و فیروزه ای تغییر می کند. 

 

8. آبشار یوسمیتی (Yosemite)

آبشار یوسمیتی (Yosemite)

این آبشار مرتفع ترین آبشار در آمریکای شمالی می باشد که از ارتفاع 739 متری در کالیفرنیا به پایین می ریزد. منبع آب این آبشار از آب شدن برف ها نشات می گیرد و به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات قطع شود. 

 

9. آبشار سادرلند (Sutherland)

آبشار سادرلند (Sutherland)

این آبشار در نیوزلند قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار 580 متر و یک از مرتفع ترین آبشارهای دنیا می باشد. این آبشار از 3 آبشار کوچک تشکیل شده است و اسم آن از کاشف این آبشار دونالد سادرلند برگرفته شده است. 

 

10. آبشار نوکالیکای (Nohkalikai)

آبشار نوکالیکای (Nohkalikai)

این آبشار با ارتفاع 335 متر در هند واقع شده است. اگرچه منبع تغذیه این آبشار تنها 2 کیلومتر می باشد، این آبشار همچنان فوق العاده است. نکته ای این آبشار را متمایز می کند استخر سبز رنگی است که در پایین آبشار تشکیل می شود. در تور هند از این آبشار دیدن فرمایید. 

 

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved