7 مورد از جذاب ترین استخرهای طبیعی دنیا

جذاب ترین استخر های طبیعی دنیا

جذاب ترین استخر های دنیا

آیا استخرهای مملو از آدم هایی که تنه می زنند یا سواحلی که برای چند دقیقه آفتاب گرفتن باید ساعت ها در آن ها به دنبال نقطه ای خلوت بگردید شما را آزار می دهند؟ پس سواحل شلوغ و استخرهای عمومی را فراموش کنید و در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در جذاب ترین استخرهای طبیعی دنیا شنا کنیم.

  1. استخر شیطان، آبشار ویکتوریا، زامبیا (Devil's Pool)

همه ساله در زمانی که فصل های خشک (ژوئن تا اکتبر) سطح آب را بالا می آورند، استخر شیطان در لبه آبشار ویکتوریا شکل می گیرد. این استخر مکان جذابی برای آبتنی می باشد که منظره فوق العاده ای رو به آبشاری 30 متری و مایل ها طبیعت زیبا ارائه می دهد.

استخر شیطان، آبشار ویکتوریا، زامبیا

آشنایی با استخر شیطان، آبشار ویکتوریا، زامبیا

  1. حفره ایک کیل، چیچن ایتزا، مکزیک (Ik Kil)

حفره ایک کیل در پارک باستان شناسی محیطی «چیچن ایتزا» واقع شده است. ایک کیل (حفره ای طبیعی) از ریزش بستری از سنگ آهک به وجود آمده است. استخر زیرزمینی موجود در انتهای آن مکانی ایده آل برای شنا می باشد. شما می توانید از طریق راه پله ای که به دیواره آن متصل است به استخر (با عمق 40 متری) در 2 متری سطح زمین دست یابید.

حفره ایک کیل، چیچن ایتزا، مکزیک

آشنایی با حفره ایک کیل، چیچن ایتزا، مکزیک

  1. آبشار هاواسو، گرند کانیون، آریزونا، آمریکا (Havasu Falls)

آبشار هاواسو مکانی غیرمنتظره در یکی از گرم و خشک ترین مکان های دنیا می باشد. آبشار هاواسو به یک استخر بزرگ سرازیر می شود و رنگ زلال آبی-سبز این آب به علت غلظت بالای کربنات کلسیم می باشد. این منطقه بخشی از محدوده قبیله سرخپوست «هوسوپای» بوده و تحت سلطه این قبیله است. شما می توانید با دریافت مجوز آنلاین یکی گردشگرانی باشید که اجازه شنا در این استخر را دارند.

آشنایی با آبشار هاواسو، گرند کانیون، آریزونا، آمریکا

آشنایی با آبشار هاواسو، گرند کانیون، آریزونا، آمریکا

  1. گودال تو سوآ اوشن، لوتو فاگا، ساموآ (To Sua Ocean Trench)

گودال تو سوآ اوشن به معنای «حفره بزرگ» است، که 30 متر عمق داشته و به استخر بزرگ تبدیل شده که توسط یک نردبان قابل دسترس است. این گودال در ساحل جنوبی جزیره اوپلو و در احاطه جنگلی سرسبز قرارگرفته است. هزینه ورودی گودال تو سوآ اوشن 15$ است.

گودال تو سوآ اوشن، لوتو فاگا، ساموآ

آشنایی گودال تو سوآ اوشن، لوتو فاگا، ساموآ

  1. آبشار کوانگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس (Kuang Si Falls)

کوانگ سی آبشاری 3 طبقه بوده که از بلندای تپه ای در جنوب لوانگ پرابنگ شروع می شود. استخر و آبشارهای کوچکتر به آبشار اصلی 60 متری وصل می شوند. در پایین آبشار استخرهای متعددی برای شنا وجود دارد، همچنین نیمکت های پیکنیک در اطراف این منطقه قرار دارند.

آبشار کوانگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس

آشنایی با آبشار کوانگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس

  1. رودخانه افسون شده، میندانائو، فیلیپین (Enchanted River)

نام محلی رودخانه هیناتوآن «رودخانه افسون شده» می باشد زیرا به نظر می آید که آب این رودخانه بدون سرچشمه، جریان دارد. این رودخانه ی آبِ شور از چشمه ای 15 متری جاری می شود. دلیل شوری آب این چشمه ناشناخته است اما آب خنک آبی رنگ و جنگل پیرامون آن فضایی جذاب برای آبتنی ایجاد می کند.

رودخانه افسون شده، میندانائو، فیلیپین

آشنایی با رودخانه افسون شده، میندانائو، فیلیپین

  1. استخر آبگرم پاموکاله، ترکیه (Pamukkale Thermal Pools)

واژه پاموکاله در زبان ترکی به معنای «قلعه پنبه ای» است که به آبشارهای سفید این استخرهای آبگرم اشاره دارد. این کوهِ حمام های معدنی طی هزاران سال شکل گرفته است و استخرهای آبگرم در خود جای داده است. وجود نمک های کلسیم و دی اکسید کربن در آب این استخر خواص درمانی به آن می دهد. دمای آب استخر پاموکاله بین 36 تا 57 درجه است.

در تور ترکیه در استخر آبگرم پاموکاله آبتنی کنید.

استخر آبگرم پاموکاله، ترکیه

آشنایی با استخر آبگرم پاموکاله، ترکیه

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved