ورزشگاه های میزبان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 در روسیه

ورزشگاه های میزبان تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 در روسیه 

ورزشگاه سنت پترزبورگ

ورزشگاه سنت پترزبورگ در شهر سنت پترزبورگ واقع شده و متعلق به تیم زنیت است. کار تکمیل و بازسازی این ورزشگاه در آپریل سال 2017 به اتمام رسیده که مبلغی بالغ بر یک میلیون دلار هزینه داشته است. ورزشگاه سنت پترزبورگ طبق برنامه‌ریزی‌هایی که شده بود می‌بایست در سال 2005 شروع به ساخت می‌کرد و در سال 2009 تکمیل می‌شد اما با بروز مشکلاتی که مانع از تکمیل این ورزشگاه مدرن شد دوره ساخت آن طولانی شد. این ورزشگاه با گنجایش 68135 میزبان بازی ایران و مراکش خواهد بود. در ورزشگاه سنت پترزبورگ 7 بازی از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال بزرگزار خواهد شد. این ورزشگاه توسط معمار ژاپنی کیشو کوروکاوا با الهام گرفتن از سفینه فضایی طراحی شده است. ورزشگاه سنت پترزبورگ میزبان مسابقات یک چهارم نهایی، نیمه نهایی، و مسابقه برای جایگاه سوم خواهد بود. در سال 2017 ورزشگاه سنت پترزبورگ میزبان بازی‌های جام کنفدراسیون‌ها نیز بوده است. شما می توانید تور روسیه را با گلفام سفر تجربه کنید.
   
ورزشگاه سنت پترزبورگ
 

ورزشگاه کازان آرنا

ورزشگاه کازان آرنا با گنجایش 45379 صندلی در شهر کازان واقع شده‌است. کازان به عنوان پایتخت ورزشی شهر روسیه شناخته می‌‌‌شود. ورزشگاه کازان یکی از ورزشگاه‌های مدرن، شیک و گران قیمت در سال‌های اخیر می‌باشد. این ورزشگاه توسط معماران حرفه‌ای و معروف در امارات طراحی شده و کار ساخت آن در تابستان 2013 به اتمام رسیده است. بزرگترین نمایشگر روباز ورزشگاه‌ها، نمایشگر ورزشگاه کازان است که می‌تواند 4.030 متر مربع را پشتیبانی کند. سقف ورزشگاه کازان به صورت خاص طراحی شده است. این ورزشگاه میزبان بازی‌های ایران و اسپانیا می‌باشد.
 
ورزشگاه کازان آرنا
 

ورزشگاه موردویا آرنا

ورزشگاه موردویا آرنا متعلق به تیم فوتبال موردویا و در شهر سارانسک واقع شده‌است. این ورزشگاه با گنجایش 45015  میزبان 4 مسابقه است که بازی ایران و پرتغال جز آخرین بازی‌های مرحله گروهی می‌باشد. ساخت ورزشگاه موردویا آرنا در سال 2010 و در مرکز شهر آغاز شد. ورزشگاه موردویا به شکل بیضی طراحی و ساخته شده که دارای رنگ بندی‌های روشن و متنوعی در طراحی خود است. ظرفیت این ورزشگاه پس از باری‌های جام جهانی 2018 به 25 هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد. در این ورزشگاه بازی‌های والیبال، تنیس و بسکتبال نیز برگزار خواهد شد. 
 
ورزشگاه موردویا آرنا
 
© 2018 , All Right Reserved