تنها ترین نهنگ جهان

تنها ترین نهنگ جهان

شاید برایتان جالب باشد، که نهنگ ها برای پیدا کردن جفت مورد نظر خود آوازها سر می دهند که تا کیلومتر ها دورتر نیز توسط نهنگ های دیگر شنیده می شود. صدا زدن برای یافتن یار و هرگز جواب نگرفتن برای هر کسی دردناک و ناراحت کننده است، نهنگ 52 هرتز تنها ترین نهنگ دنیا ست که هیچ کس صدایش را نمی شنود و تا کنون دیده نشده است.

تیم تحقیقانی دکتر ویلیام واتکینز از موسسه اقیانوس‌شناسی Woods Hole در دهه 1980 در بررسی صداهای ضبط شده متوجه نهنگی شدند که صدایی با فرکانس بالا برابر 52 هرتز دارد (صدایی بالاتر از پایین ترین نت ترومپت). در صورتی که صدای اکثر نهنگ های باله و یا آبی نر، بین 17 تا 18 هرتز است. به همین دلیل نهنگ 52 قادر به برقراری ارتباط با هم نوعانش نیست و یکه تنها در کران اقیانوس آرام به سر دادن نغمه های عاشقانه اش ادامه می دهد.

علاقمندان به سفر جهت مشاهده تور های آژانس مسافرتی گلفام سفر به وب سایت گلفام سفر قسمت خرید تور مراجعه نمایید.

ویدئو ای جالب از صدای ضبط شده نهنگ 52 را مشاهده بفرمایید.

تنها ترین نهنگ جهان

 

آواز های نهنگ 52 هرتز مورد توجه پژوهشگران و محققان قرار گرفته و به مرور نام "تنها ترین نهنگ جهان" را به این حیوان نسبت دادند. این نهنگ عملا تا کنون دیده نشده و تنها صداهای ضبط شده از او مورد بررسی قرار گرفته است.

محققان و دانشمندان فرضیه هایی در این زمینه دارند که این نهنگ تنها، ناقص الخلقه و یا گونه ای نادر و دورگه است و یا ممکن است بازمانده ای از یک گونه منقرض شده باشد.
نهنگ 52 علاوه بر فرکانس بالایش، بسیار کوتاه و تعداد دفعات بیشتری به زبانی که مختص به خودش می باشد صحبت، و مسیری مخالف مسیر نهنگ های دیگر را برای مهاجرت انتخاب می کند.

موضوع جالب این است که با گذشت تقریبا 28 سال صدای این حیوان نسبت به زمان کشف آن بم تر شده است که این نشان دهنده بالا رفتن سن این نهنگ می باشد. لازم به ذکر است که هیچ اطلاعاتی از سن دقیق این حیوان در دست نیست.

استقامت نهنگ 52 برای همه محققان بی مثال است، طبق گفته های دکتر کیت استافورد، محقق آزمایشگاه ملی پستانداران دریایی سیاتل با نیویورک تایمز "این نهنگ علی رغم تنهایی سالم است چرا که با گذشت بیش از 20 سال و شرایط دشوار همچنان به خواندن ادامه می دهد و دوام آورده."

با توجه به گزارش های اخیر نهنگ 52 به ساحل نزدیک تر و آخرین بار صدای او در اطراف جزایر آلوتیان و کودیاک شنیده شده است. با توجه به تحقیقات این حیوان بین سال های 1992 تا 2004 مسیری زیگزاگ را طی نموده است.

جستجوی نهنگ 52 متوقف نخواهد شد. بلکه برنامه ای گسترده جهت یافتن تنها ترین حیوان در پاییز سال جاری در اقیانوس آرام آغاز خواهد شد.

یک گروه موسیقی روسی قطعه ای زیبا به نام Whale – iday ساخته اند که میتوانید حس تنها ترین نهنگ دنیا را با موزیکی دلنواز و آرامش بخش درک کنید.
این ویدئو ساخته شده توسط  Pstereo می باشد.  با این موسیقی ببینید و لذت ببرید.

علاقمندان به تور های گردشگری میتوانند با مراجعه به وب سایت گلفام سفر  و وارد شدن به قسمت رزرو تور به صورت آنلاین تور مورد نظر خود را رزرو نموده و سفری هیجان انگیز را با ما تجربه کنند.

 

تنها ترین نهنگ

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved