آنتلوپ کنیون

 صخره های آنتلوپ کنیون

اگر از علاقمندان به سفر و جستجو در صفحات وب و فضای مجازی باشید حتما تاکنون عکس های مربوز به این صخره های دیدنی را در سراسر اینترنت دیده اید. این صخره ها با اشکال زیبا، تراش خورده و در ساعات خاصی از روز نور پرداز های بی نظیر توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند.

سال‌ها پیش، گله‌های بزگوزن‌های شاخ‌چنگالی (Pronghorn Antelope) در این دره‌ها و زمین‌های اطراف آن‌ها، آزادانه زندگی می‌کردند. این دره‌ی زیبا نام خود را از همین بزگوزن‌ها گرفته است.

 

صخره آنتلوپ کنیون

صخره های آنتلوپ کنیون چگونه به وجود آمده اند؟

این دره‌ی شگفت‌انگیزبرای اینکه اینچنین با لوندی، جلوه گری کند،  چندیدن هزار سال فرسایش بر اثر باد و آب وتراش خوردن را به چشم دیده است. این بافت های شگفت انگیز و تصویر های بی نظیر همه توسط  طبیعت و در گذر زمان به وجود آمده اند، شاید همین صبر و حوصله ی طبیعت در معماری این صخره ها به خرج داده است اسباب منحصر به فرد بودن این منطقه را فراهم کرده است.

آنتلوپ کنیون

آنتلوپ کنیون کجاست؟

آنتلوپ کنیون در ایالت آریزونای ایالات متحده‌ی آمریکا و در محدوده‌ی دریاچه‌ی پاول (Powell) قرار دارد. این ژرف‌دره‌ی دیدنی، یکی از جالب‌ترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری در ایالات متحده‌ی آمریکا است. غارهای آنتلوپ کنیون فقط ۲ ساعت با ماشین از گرند کنیون و ۴ ساعت از لاس وگاس فاصله دارند. در واقع مقصدی عالی برای یک سفر جاده‌ای از دو مقصد گردشگری دیگر آمریکا است.

 

 


 

 

 

 
© 2018 , All Right Reserved