توصیه های مهم فرهنگی در سفر به روسیه

آشنایی با فرهنگ مردم روسیه 

به احتمال خیلی زیاد تا به حال عکس هایی از شهرهای روسیه و به خصوص سازه های رنگارنگ مشهور آن دیده اید و حسابی برای خرید تور روسیه و سفر به این کشور پهناور وسوسه شده اید. خوب در این مورد باید گفت که حق دارید چون روسیه واقعا کشور زیبایی است و جدای از جاذبه های دیدنی فراوان، طبیعت شگفت انگیز و بی مانندی هم در جهان دارد. خوبی دیگر سفر به روسیه این است که چون در همسایگی ایران قرار دارد واقعا لازم به صرف هزینه های آن چنانی نیست. قبل از سفر به این کشور نکاتی هست که دانستنشان خالی از لطف نیست.

همانطور که می دانید یا ممکن است بدانید، کشور روسیه زبان خاص خود را دارد و حتی الفبای آن با زبان انگلیسی به نوعی فرق دارد. بنابراین خوب است تا قبل از سفر به این کشور دیدنی کمی از الفبای سریلیک یاد بگیرید تا وقتی وارد این کشور شدید، همه چیز برایتان گنگ نباشد. در ضمن این کار باعث می شود تا علامت های مهم مثل علامت های مترو و... را بتوانید بخوانید.

منتظر گرانی هم باشید! اگر چه هزینه ی سفر به روسیه یا مثلا تور تایلند و تور ارمنستان به خاطر همسایگی با ایران، کمتر از هزینه ی سفر به کشورهای اروپایی است ولی مسکو یکی از گران ترین شهرهای جهان است و در نتیجه موقع ورود به کافه ها و رستوران ها کاملا منتظر آن باشید! پس در انتخاب هایتان دقت کنید. علاوه بر این، بعضی از اماکن دیدنی مثل موزه ها هم در مسکو برای توریست ها، گران تر از شهروندان روس هستند.

یکی از نکات فرهنگی ای که در سفر به روسیه باید بدانید مربوط به اماکن مذهبی آن است. منظور کلیساها و صومعه های آن است، در واقع کلیساهای بسیار بسیار زیبا و حیرت آوری در روسیه و به خصوص در مسکو و سنت پترزبورگ قرار دارد که در این کلیساها هم به روی همه ی افراد باز است. موقع ورود به کلیساها حتما پوشش مناسب  داشته باشید و به خصوص سر و شانه ها باید پوشیده باشند. این قانون هم برای خانم ها و هم برای آقایان صادق است و آقایان در زمانی که به کلیسا وارد می شوند حتما در صورت داشتن کلاه باید آن را بردارند.

مکان های مذهبی در روسیه

ممنوعیت عکاسی در روسیه 

تا حالا شده به خاطر عکاسی در جایی بازداشت شوید و یا پلیس یه سراغتان بیاید؟ اگر تا حالا برایتان این اتفاق رخ نداده است، بهتر است در روسیه مرقب آن باشید. اگر در روسیه خواستید عکاسی کنید مراقب باشید سازمان دولتی نباشد یا هر سازمانی که وابسته به ارکان های دولتی و یا نظامی باشد، در این مورد حتما احتیاط کنید. اگر هم نمی دانید که آن مکان دولتی است یا نه بهتر است کلا بیخیال عکس گرفتن شوید.

عکاسی در روسیه

 

در شهر سنت پترزبورگ بیشتر از 2000 کتابخانه و 200 موزه و گالری هنر و غیره و غیره وجود دارد به همین خاطر سفر به آن، فرصتی عالی برای آشنایی با فرهنگ و هنر روسیه است. در ضمن هر ساله در این شهر بیشتر از ده ها جشن و رویداد مختلف فرهنگی اتفاق می افتد که پیشنهاد می کنیم حتما آن ها را ببینید. می توانید با یک جستجوی کوچک از قبل از تاریخ دقیق رویدادها با خبر شوید و در همان زمان سفر کنید.

در سفر به روسیه، معروف ترین خیابان روسیه یعنی آربات را فراموش نکنید. روسیه هم مثل هر جای دیگری در دنیا یک خیابان معروف دارد که در واقع روح اصلی آن شهر است که در روسیه این خیابان آربات نام دارد و در پایتخت آن یعنی در مسکو قرار دارد.

برای این که این خیابان هم عنوان مشهورترین را به خود بگیرد، دلایل زیادی وجود دارد که مهم ترین آن را می توان فضای سرزنده ی خارق العاده ی ان دانست.  در هر صورت حتما در روسیه این خیابان را ببنید و چند ساعتی را در آن گشت و گذار کنید، به موارد جالبی بر می خورید.

یکی دیگر از نکات فرهنگی روسیه، خرید سوغاتی است. جالب است بدانید که تقریبا بهترین مرکز خرید سوغاتی در مسکو هم همین خیابان آربات است. انواع روسری های روس، عروسک های مشهور ماتروشکا و لباس های پشمی از جمله سوغات اصیل روس هستند که می توانید خریداری کنید.

سوغاتی های روسیه

 
© 2018 , All Right Reserved