تور ارمنستان با گلفام سفر

تور ارمنستان را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای ارمنستان می باشد. پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور ارمنستان را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور ارمنستان

خدمات تور ارمنستان شامل پرواز رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی، گشت شهری با تور لیدر فارسی زبان ، بیمه مسافرتی ، هتل متنوع در ارمنستان با خدمات و سرویس های مختلف می باشد.



هتل های تور ارمنستان

گلفام سفر با گارانتی هتل های متنوع کشور ارمنستان، فرصت انتخاب مناسب را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 3،4،5 ستاره با خدمات و سرویس های متفاوت بنا به درخواست مسافرین می باشد. شما می توانید تور ارمنستان را با هتل مورد نظر در گلفام سفر خریداری نمایید.


پرواز تور ارمنستان

پرواز تور ارمنستان با یکی از بهترین ایرلاین های ایران، هواپیمایی ماهان می باشد. پرواز ها به صورت گارانتی توسط آژانس گلفام سفر به مسافران تور ارمنستان ارائه خواهد شد.


چرا تور ارمنستان

ارمنستان کشور کوچک تاریخی و زیبا واقع در منطقه قفقاز (حوزه میانی دریای سیاه و دریای خزر) است. میان کشور ایران و ارمنستان روابط گرمی وجود دارد. اگر علاقه مند به کشف فرهنگ های مختلف، تاریخ و هنر هستید ارمنستان مقصد مناسب شماست.


قیمت تور ارمنستان

قیمت تور ارمنستان بر اساس بهترین کیفیت و خدمات بسته شده است. کیفیت و قیمت تور ارمنستان اولین اولویت آژانس گلفام سفر می باشد.


تور ارمنستان نوروز 98

آژانس مسافرتی گلفام سفر هر ساله تور ارمنستان نوروز را به صورت ویژه برگزار می نماید. همواره تلاش کرده ایم که بهترین خدمات را در تور ارمنستان عید ارائه دهیم. امسال هم همانند هر سال تور ارمنستان نوروز 98 را هرچه باشکوه تر برگزار خواهیم نمود. شما می توانید لیست قیمت تور ارمنستان عید 98 را در سایت گلفام سفر پیگیری نمایید.


تاریخچه کشور ارمنستان

ارمنستان سال های زیادی بخشی از ایران بوده و از فرهنگ ایران تاثیرات زیادی گرفته است. در مدت زمانی که این کشور بخشی از ایران بود شاهد جنگ‌های عثمانی و صفویان بوده و چندین بار نیز تحت تصرف عثمانی درآمد. ارمنستان طی عهدنامه ترکمن‌چای رسما از ایران جدا شد.


آب و هوای ارمنستان

در ناحیه نیمه گرمسیری و در میان کوه‌های قفقاز واقع شده است به همین دلیل در جنوب کشور آب و هوای نیمه گرمسیری مشاهده می‌شود. تابستان این کشور خشک و آفتابی بوده و زمستان‌هایی با دمای 2- تا 14- درجه سانتی گراد دارد. آب و هوای ارمنستان به طور کلی بارانی و کوهستانی می باشد. از فصل بهار در این کشور بارندگی شروع می‌شود. تور ارمنستان را در تمام ماه های سال از گلفام سفر خریداری نمایید.


اقتصاد ارمنستان

درآمد اصلی کشور ارمنستان از طریق صادرات کالا از قبیل الماس، سنگ، قطعات فلزی، ماشین آلات، مس، تجهیزت و نوشیدنی و مواد غذایی تامین می‌شود. ارمنستان در صنعت گردشگری بسیار فعال بوده و تور ارمنستان مورد توجه ایرانیان زیادی می باشد.


سیستم حمل و نقل در ارمنستان

شرکت‌های متنوع تاکسیرانی، اتوبوس و مینی بوس، تراموا و کرایه ماشین برای حمل و نقل عمومی و مسافران تور ارمنستان آماده شده‌اند.


منطقه جغرافیایی ارمنستان

ارمنستان از غرب با ترکیه، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از جنوب با ایران و جمهوری خود گردان نخجوان همسایه است. کشور ارمنستان به پایتختی ایروان مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌شود. ارمنستان مساحتی 800 کیلومتر مربعی و جمعیت تقریبی 3 میلیون و 200 هزار نفری دارد. تور ارمنستان به دلیل نزدیکی با ایران بسیار خریداری می شود.




فرهنگ در ارمنستان

فرهنگ ارمنستان ابعاد مختلف ادبیات، معماری، رقص و موسیقی را شامل می شود. از آن جایی که سالیان درازی ارمنستان بخشی از ایران بوده، تاثیرات زیادی از فرهنگ ایران گرفته است. لباس سنتی مردان در ارمنستان ترکیبی از لباس سنتی خطه شمال ایران و لباس مردان گرجی است. لباس زنان ارمنستان به لباس زنان سایر ملل ساکن این منطقه شباهت داشته و لباسی بلند، زردوزی شده به همراه روسری های رنگی می باشد.


زبان مردم ارمنستان

زبان رسمی کشور ارمنستان، زبان ارمنی است. زبان ارمنی، زبانی کاملا هندواروپایی می باشد. بیش از نیمی از ارمنیان در خارج از سرزمین اجدادی خود زندگی می کنند. زبان روسی نیز در ارمنستان رایج است.


مذهب مردم ارمنستان

اکثر مردم ارمنستان از کلیسای حواری ارمنی پیروی می کنند. کلیسای حواری، از اولین کلیساهای دنیای مسیحیت است. پیش از مسیحیت، ارمنیان بت پرست بودند. اولین کلیسای ارمنی توسط گریگور روشنفکر ساخته شد.


غذاهای مردم ارمنستان

اگر به ارمنستان سفر می کنید، حتما این غذا ها را امتحان کنید؛ خش یا کله پاچه Khash، خورواتس (Khorovats)، ماهی کبابی (Ishkhan)، قاپاما (Ghapama)، هاریسا (Harissa)، تیسژیک (Tisvzhik) و ... برخی از غذاهای سنتی ارمنستان بوده که باید امتحان کنید.


اماکن گردشگری ارمنستان

معبد گارنی، کلیسای گغارت، شهر مذهبی اجمیازین، شهر جرموک، دره گل‌ها، شهر اشتاراک، دریاچه سوان، هانرابدوتیان هراپاراگ (میدان جمهوری)، کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس، ساختمان اپرا، گاسگاد معروف به هزار پله، خیابان مارشال باغرامیان، هامالیر (مجتمع فرهنگی ورزشی)، بنای یاد بود قتل عام ارامنه، موزه آثار خطی، هاختاناکی ایگی (مجسمه مادر ارمنستان) از اماکن گردشگری محبوب ارمنستان هستند که در صورت سفر به این کشور حتما باید از این اماکن دیدار کنید.


سوغاتی های ارمنستان

جواهرات ارمنی (Armenian Jewelry)، اشیاء با طرح انار (انار در فرهنگ ارمنی حائز اهمیت است)، سکه با طرح تیگران کبیر (Tigran the Great)، اشیاء دارای طرح کوه آرارات (Mount Ararat)، فرش، میوه خشک شده (Dried Fruits) و لواشک میوه ای (Fruit Leather) از سوغاتی های خاص ارمنستان می باشند.