6 مقصد باورنکردنی در جنوب شرقی آسیا!

شهر های سرزنده، معابد جوی، قبایل تپه های دور، آتشفشان های مذاب، مزارع شالیکاری برنج، دریاچه های بزرگ، پیاده روی شبانه میان جنگل های بارانی پر سر و صدا، قایقرانی آرام در کنار بازار شبانه ی رودخانه مکونگ، اسکای بار، غذای خیابانی، فیل، اورانگوتان به اندازه ی یک عمر ماجراجویی در جنوب شرقی آسیا وجود دارد.

اما در مواقعی از سال که باید یخ شیشه ی ماشین را قبل از رفتن به سر کار پاک کنیم و 18 لایه لباس بپوشیم تا بتوانیم تا مغازه برویم، سواحل رویایی دست نخورده احاطه شده با درختان نخل در جنوب شرقی آسیا جذابیت بیشتری پیدا می کنند.

البته سفر ایده آل تلفیقی از جذابترین شهرهای منطقه، حیات وحش شگفت انگیز و بهترین جاذبه های فرهنگی با قدم زدن در ساحل می باشد. جنوب شرقی آسیا ممکن است جذابیت خاصی برای کسانی که یک سال خود را با کوله پشتی سفر می کنند، داشته باشد. سفر به همراه تور شهری به رهبری کسی که ناحیه را مثل کف دست خود می شناسد بهترین راه برای لذت بردن از جاذبه های گردشگری منطقه و اقامت در هتل های کنار دریا و منازل لوکس است.
خوب از کجا شروع کنیم؟

1) تایلند و کامبوج فراموش ناشدنی
تایلند با صنعت هتل سازی معتبر، زیرساخت عالی و مردم گرم و صمیمی؛ مدت هاست که قلب گردشگری جنوب شرقی آسیا می باشد، ساحل های شنی تایلند جزو بهتری ساحل های دنیا است. همچنین انرژی دیوانه کننده، خرید پرشور و غذاهای وابسته کننده ی بانکوک را از دست ندهید.
حداقل 2 شب از اقامت خود در پایتخت تایلند را به دیدن کوه ها و معابد با شکوه چیانگ مای بگذرانید. سپس به سواحل سفید الماس کوه سامویی، دلفین های صورتی و جنگل های رویایی بندر پانگ نگا، از پوکت تا منطقه ی شلوغ کرابی تا ساحل شنی آرام کوه یو نوئی بروید.

همچنین از مناظر نمادین، خیابان های پر برگ، معماری عجیب و موزه های جالب پنوم پن، دهکده های شناور شگفت انگیز دریاچه تونله ساپ، بتامبنگ هنری با معماری باستانی پاگودایی، فرانسوی، تایلندی و خمری دیدن کنید.

 

ضیافت تایلندی برای خوراک شناسان: از پایتخت بانکوک شروع کنید، صبح زود به بازارهای شناور، مزارع کارا و به معبد وات پو رفته و شاهد دریافت صدقه ی مانک ها باشید. املت صدف، سالاد پاپایا آتشین، ملخ سرخ شده را امتحان کنید. در چیانگ مای به کمک سرآشپز پختن غذاهای کلاسیک تایلندی را یاد بگیرید. سپس غذاهای سوپی جنوبی فوق العاده تند پوکت را تجربه کنید.

 

2)ویتنــــــــــــام
در طی دهه ی اخیر تلاش های زیادی برای صلح کامبوج و ویتنام به کار گرفته شده است. سواحل جزیره هالونگ بی در کنار دریای چین جنوبی و ماسه های سفید ابریشمی فوکوک بهترین توقفگاه میان شلوغی شهر هوشی مین، همهمه ی هانوی و  پرسه زدن در قلمرو شگفت انگیز شهر هیو می باشند. و در حالی که کامبوج به گذشته ی یاغی، خرابه های باستانی شگفت انگیز معروف است. ساحل خلیج تایلند یکی از بهترین جاهای آسیا محسوب می شود. تا کسی خبر ندارد، بروید.

مناسب برای مسافران جوانی که به دنبال فرهنگ هستند، حمام گلی، سفر با قایق و گذراندن زمان در ساحل نهاترانگ می باشد.
با غذاهای خیابانی و زندگی شبانه ی شهر هوشی مین شروع کنید. سپس به شهر ساحلی نهاترانگ با ماسه شامپاینی و دریای سرخ بروید. از دیگر جاذبه ها دست سازه های هنری هوی آن و قدم زدن در میان قلعه قرن نوزدهم هیو می باشد.

3)اندونزی
اگر سواحل دور افتاده برای شما جذابیت دارند به فکر اندونزی باشید. با 17000 جزیره به شکل گردنبندی زیبا  به اندازه ی 2 میلیون کیلومتر مربع، از شبه جزیره مالایی تا استرالیا، در بر گرفته است.مناظری چون دهانه ی آتشفشان با چشمه های جوشان ، اژدهای کومودو در میان درختان نخل، غروب هایی که دریا را به شکل طلای مذاب در می آورد همچنین سواحلی به تمامی رنگ های ممکن، از شن های صورتی کم رنگ تا سواحل نقره ای سمینیاک تا ساحل سیاه وجود دارند.

فعالیت هایی که در اندونزی بهتر است انجام بدهید: شنا در رودخانه های جنگلی، کوه نوردی صبحگاهی از کوه های آتشفشان فعال، دوچرخه سواری اطراف معابد باستانی هندی، به همراه شالیزارهای برنج، دره های عمیق، دهکده های ماهیگیری سنتی، سواحل نقره ای و پیاده روی در شهر بزرگ.
پیشنهاد ها: از مزارع شالیکاری، حیوانات عجیب و غریب، روستاهای دور دست، سفر به کالدراس 3 رنگ که آتشفشان کلیموتو را سرپوش می گذارد، دیدن کنید. سپس به ساحل صورتی بروید. یک شب را روی عرشه زیر پتوی یک میلیارد ستاره ی سیلویون بخوابید.

4)فیلیپین
هر چقدر سواحل دور افتاده ی اندونزی برای ماجراجویی ایده آل هستند، فیلیپین محبوبیت خود را به خاطر پارتی ها و همچنین سواحل بی نظیر به دست آورده است. جاذبه های شهر پایتخت «مانیلا» شامل کافه های پشت بام و موسیقی زنده هستند.جزایر جنوبی میانمار جواهرات فرهنگی دست نخورده می باشند. از شهر بازاری هپاآن، شهر ماییک در بندر جنوبی و جزایر فوق العاده ی مارگویی آرکی پلاگو دیدن کنید.
در فیلیپین گرمسیری با چیپنی سواری آغاز کنید، از معماری استعماری اسپانیایی و کافه های دارای موسیقی زنده ی پایتخت دیدن کنید. در رودخانه های زیرزمینی در کنار لاک پشت های دریایی سبز ، ماهی سترینری با خال های آبی و ماهی قرمز قایق سواری کنید.

5)میانمار
جزایر جنوبی میانمار جواهرات فرهنگی دست نخورده می باشند. از شهر بازاری هپاآن، شهر ماییک در بندر جنوبی و جزایر فوق العاده ی مارگویی آرکی پلاگو دیدن کنید.

6)مالزی و رمز هایش
جزایر پرهنشن مالزی احاطه شده توسط درختان نخل و آب که در یک دقیقه از رنگ فیروزه ای به رنگ یاقوت کبود تغییر می کرد.  جاذبه های کوالالامپور (غذاهای شگفت انگیز، خرید درجه یک و فرهنگ) را کشف کنید. شب را به قایقرانی در جزایر پرهنشن در کنار لاک پشت های چرمی بگذرانید.


 

 


 

 

 
© 2018 , All Right Reserved