15 نکته که باید در سفر با ماشین رعایت کنید

15 نکته که باید در سفر با ماشین رعایت کنید

سفر با ماشین زیبایی ها و مشکلات خاص خودش را دارد. از لذت رانندگی در یک جاده مِه آلود در دل طبیعت گرفته تا خوابیدن در ماشین می تواند خاطرات خوب و بدی را در سفر با ماشین برای شما بسازد. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد تا با رعایت آنها سفر لذت بخشی را تجربه کنید ولی پیشنهاد ویژه ما به شما عزیزان که زمان کمتری برای مسافرت دارید رزرو تور مورد نظر از وب سایت گلفام سفر میباشد که سفری راحت و شاد را تجربه نمایید.

1.موسیقی:

سفر با ماشین بدون موسیقی هیچ معنایی ندارد. چند لیست آهنگ با موضوعات مختلف تهیه کنید. چه خوشحال باشید چه بی حوصله، گوش دادن به موزیک های مورد علاقه تان حالتان را خوب می کند. همچنین همراه داشتن یک هدفون در سفر خالی از لطف نیست.

2.جعبه کمک های اولیه:

وقتی در حال جمع کردن چوب برای آتش هستید بدون اینکه متوجه شوید دست خود را می برید یا سردرد و دندان درد می تواند سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن جعبه کمک های اولیه می تواند به کمک شما بیاید.

3.دوربین

هر چند امروزه دوربین های موبایل به حدی پیشرفت کرده اند که بیشتر افراد ترجیح می دهند خاطرات خود را با موبایل ثبت کنند اما بی شک یک دوربین عکاسی یا گوپرو برای فیلم برداری توانایی بالاتری در ثبت لحظه ها و منظره ها دارند.

4. خوراکی

غذا خوردن در رستوران های مختلف در سفر یکی از بخش های لذت بخش هر سفر می باشد اما بسرعت جیب شما را خالی می کند. بهتر است آجیل و تنقلات و خوراکی های قابل حمل خود را از قبل تهیه کنید و در ماشین داشته باشید. 

5. عینک آفتابی

از چشمان خود در برابر اشعه یو وی خورشید محافظت کنید.

6. ضدعفونی کننده دست

شستن دست ها همواره امری ضروری می باشد اما ممکن است نتوانید در سفر این کار را انجام دهید به همین دلیل داشتن ضدعفونی کننده دست خالی از لطف نیست.

7. لوازم یدکی ماشین

قبل از سفر مطمئن شوید که چرخ زاپاس ماشین سالم است. همچنین داشتن تسمه اضافی، روغن موتور و آب در مواقعی که فکرش را هم نمی کنید شما را نجات می دهد. 

8. لوازم خواب

اگر دوست ندارید پول خود را برای اقامت در هتل خرج کنید، چادر و کیسه خواب مناسب همراه داشته باشید.

9. مدارک

مدارک ماشین شامل کارت خودرو و بیمه و کارت شناسایی خود را حتما به همراه داشته باشید.

10. شارژر همراه

خاموش شدن تلفن همراه و تبلت برای هر کس اتفاقی ناخوشایند است. حتما شارژر فندکی یا پاور بانک همراه خود داشته باشید.

11. نقشه

اگر منطقه ای که به آن سفر می کنید را نمی شناسید یک نسخه نقشه کاغذی منطقه همراه خود داشته باشید یا یک نسخه از نقشه آفلاین را روی موبایل خود بریزید.

12. آب

نیازی نیست که بگوییم آب چقدر می تواند در سفر ضروری باشد. آب گاز دار یا آبمیوه را فراموش کنید، اینها شما را بیشتر تشنه می کنند.

13. چاقوی جیبی

تعداد دفعاتی که در سفر از چاقو استفاده می کنید و بکار شما می آید قابل شمارش نیست.

14. وسایل بازی

والیبال یا بدمینتون از ورزش هایی هستند که در محل های زیادی می توانید بازی کنید و جای زیادی از صندوق عقب ماشین شما را اشغال نمی کند.

15. لباس مناسب

پوشیدن لباس راحت و نخی بدون اینکه متوجه شوید تاثیر زیادی بر روی آرامش شما دارد. همچنین از کفش مناسب برای رانندگی استفاده کنید.

 
© 2018 , All Right Reserved