10 غذا تایلندی که باید امتحان کنید

10 غذا تایلندی پر طرفدار

غذاهای تایلندی بدلیل استفاده از ادویه های مخصوص که طعمی شیرین و تند به غذا می دهند، معروف هستند. شاید با دیدن عکس این غذاها تمایلی به امتحان کردن آنها نداشته باشید اما واقعا ارزش یکبار امتحان کردن را دارند. در ادامه این مطلب به معرفی 10 غذای معروف تایلند خواهیم پرداخت که شما می توانید با تور تایلند گلفام آنها را بچشید و لذت ببرید.

 

1.تام یام گونگ (Tom Yam Goong)

کسانی که به تایلند سفر کرده اند می گویند تایلند بو می دهد. این همان بوی این سوپ است که به بوی تایلند در بین گردشگران مشهور است و در همه جا پخته می شود. این سوپ کلاسیک تایلندی از چیلی، برگ لیمو، سس ماهی، آبلیمو و قارچ قهوه ای تشکیل شده است و بسیار تند است.

 

تام یام گونگ (Tom Yam Goong)

 

2.سام تام (Som Tom)

سوم تام یا سالاد پاپایا غذای معروف شمال شرق تایلند می باشد که امروزه در تمام مناطق این کشور استفاده می شود. سیر، چیلی، لوبیا سبز، گوجه فرنگی گیلاسی و میوه پاپایا خام مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا به همراه میگو خشک، بادام زمینی و ادویه می باشد. سوم تام طعمی شیرین و تند دارد.

 

سام تام (Som Tom)

 

3. تام خا گای (Tom Kha Gai)

تام خا گای سوپ کِرم مانندی است با مزه ای تند که طعمی عجیبی دارد، طعمی که شاید تا بحال مانند آنرا نچشیده باشید. مرغ خرد شده، سیر، شیر نارگیل، سنبل هندی و فلفل چیلی طعم دهنده های اصلی این سوپ خوشمزه هستند که با فلفل و برگ های کرفس تزیین می شود.

 

تام خا گای (Tom Kha Gai)

 

4. گائنگ دائنگ (Gaeng Daeng)

این غذای آبکی به کاری قرمز نیز مشهور است. طعم این غذا با دیگر غذاهای تایلندی کمی متفاوت است یا حداقل به ذائقه ما ایرانیان کمی نزدیک تر است. گوشت تکه شده و خمیر کاری قرمز مواد اصلی درست کردن این خوراک است، کمی طعم شیرین دارد و تندی آن را مانند سوزن سوزن شدن زبان تان حس می کنید.

 

گائنگ دائنگ (Gaeng Daeng)

 

5. پد تایلندی (Pad Thai)

پد تایلندی به عنوان غذای بین المللی تایلند در جهان شناخته می شود. برای تهیه آن رشته های نودل یا پاستا را آبپز کرده و سپس آنرا سرخ می کنند و پیاز، لوبیا، فلفل، میگو، بادام زمینی و سس مخصوص غذاهای دریایی را به آن اضافه می کنند. ظاهر این غذا زیباست و شما را جذب خودش می کند.

 

پد تایلندی (Pad Thai)

 

6. پد خائو (Khao Pad)

مشهورترین غذای تایلندی که برای وعده ناهار استفاده می شود پد خائو می باشد. غذایی که شاید ایرانی ها ارتباط بیشتری با آن برقرار می کنند. برنج پخته و سرخ شده به همراه پیاز، گوشت مرغ یا میگو یا خرچنگ به همراه تخم مرغ و دانه های چند گیاه این غذا را تشکیل می دهند. این غذا نسبت به غذاهای دیگر تایلند تندی کمتری دارد و از افراد فقیر تا پولدار آنرا می خورند.

 

پد خائو (Khao Pad)

 

7. پد کراپو مو سَپ (Pad Krapow Moo Saap)

با غذایی روبرو هستید که تایلندی ها آنرا به تند ترین حالت ممکن می خورند به گونه ای که لب و دهان کاملا می سوزد. برنج و انواع گوشت های چرب، فلفل، ریحان، سس سویا، گردو و اسفناج مواد تشکیل دهنده این غذا تند و شیرین است.

 

پد کراپو مو سَپ (Pad Krapow Moo Saap)

 

8. گائنگ کِئو وان کای (Gaeng Keow Wan Kai)

مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا مرغ، بادمجان، شیر نارگیل، سبزیجات تازه، فلفل و خمیر کاری است. در کنار این غذا پلوی تایلندی نیز سرو می گردد.

 

گائنگ کِئو وان کای (Gaeng Keow Wan Kai)

 

9. یام نوا (Yam Nua)

بی شک تنها غذایی که ایرانی ها می توانند بدون هیچ دغدغه ای در تایلند میل کنند یام نوا است. یک خوراک از گوشت گوساله، فلفل، سیب زمینی های ریز، پیاز، گوجه گیلاسی، نعنا و لیمو که کاملا به ذائقه ایرانی ها خوش می آید.

 

یام نوا (Yam Nua)

 

10. کای مد ما موآنگ (Kai Med Ma Muang)

اگر غذایی که آجیل دارد را دوست ندارید، بهتر سراغ این غذا نروید. انواع آجیل سرخ شده به همراه مرغ، هویج، قارچ، سس سویا و عسل و البته فلفل این غذا را تشکیل می دهد و مانند اکثر غذاهای تایلندی طعمی شیرین و تند اما متفاوت دارد.

 

کای مد ما موآنگ (Kai Med Ma Muang)   

 
© 2018 , All Right Reserved