تور کیپ تاون با گلفام سفر

تور کیپ تاون را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای کیپ تاون می باشد پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور کیپ تاون را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور کیپ تاون

خدمات تور کیپ تاون شامل پرواز رفت و برگشت، ترانسفر فرودگاهی، گشت های شهری متنوع با تورلیدر فارسی زبان در کیپ تاون و بیمه مسافرتی در کیپ تاون می باشد.هتل های تور کیپ تاون

گلفام سفر با گارانتی هتل های برتر 4-5 ستاره در کیپ تاون را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 4-5 ستاره، خدمات و سرویس های درخور شما عزیزان ارائه می دهد.چرا تور کیپ تاون

غذاهای منحصر به فرد و مقرون به صرفه کیپ تاون، کوهِ میز، دماغه ی امید نیک، تماشا و قدم زدن با پنگوئن ها و سواری در جاده چپمن تنها برخی از دلایل سفر به شهر زیبای کیپ تاون می باشد.


قیمت تور کیپ تاون

همواره قیمت یکی از مسائل مهم در انتخاب تور کیپ تاون برای مسافران بوده. تمام سعی ما بر این است تا با حفظ و ارائه بهترین خدمات و کیفیت تور ارزان کیپ تاون را برای شما مسافران عزیز فراهم نماییم. با توجه به تغییرات فصلی و زمانی تور لحظه آخری کیپ تاون را می توانید خریداری نمایید. مسافران با توجه با میزان خرید تور از آژانس گلفام سفر می توانند از تخفیف تور کیپ تاون بهره مند شوند.


تور کیپ تاون نوروز 99

آژانس مسافرتی گلفام سفر هر ساله تورهای نوروز را به صورت ویژه ای برگزار می نماید. امسال گلفام سفر تور کیپ تاون نوروز 99 را برای مسافران عزیز باشکوه برگزار خواهد نمود. شما می توانید لیست قیمت تور کیپ تاون 99 را در سایت پیگیری نمایید.


تاریخچه کیپ تاون

برخی از قدیمی ترین آثار باستانی قاره آفریقا در آفریقای جنوبی قرار دارند. وجود فسیل در غارهای استرک‌فونتاین، کرومدرای و ماکاپانگات بیانگر آن بوده که آسترالوپتیکاین از سه میلیون سال پیش در این مکان وجود داشتند. انسان‌های متکلم به زبان بانتو، چوپانان و کشاورزان در عصر آهن جنوب دریای لیمپوپو را در قرن ۴ یا ۵ دوره گسترش بانتو با جابجا کردن خمیتهای اصیل و متکلمین سان به کیپ تاون مدرن امروزی تبدیل کردند. آن‌ها به آرامی به سمت جنوب حرکت کردند و انسان‌های اولیه عصر آهن در استان کوازولوناتال بودند که جنوبی‌ترین گروه، مردم شوسا بودند که زبانشان دارای ویژگی‌هایی از زبان ابتدایی خویی و سانی بود و سرزمینشان به کیپ شرقی واقع در استان کیپ شرقی امروزی می‌رسید. این جوامع عصر آهن به هنگام مهاجرت جایگزین قبایل شکارچی شدند. پادشاهی بریتانیای کبیر گیپ گودهپ را برای بستن راه بر روی هند و استرالیا در سال ۱۷۹۷ فتح نمود. کمپانی هند شرقی هلند ورشکسته شد و بریتانیا مستعمره کیپ را در سال ۱۸۰۵ به خود اضافه کرد. به دلیل فشار جوامعی که خواستار لغو برده‌داری بودند مجلس بریتانیا تجارت جهانی برده خود را در سال ۱۸۰۶ و سپس برده داری را در تمامی مستعمره‌های خود در سال ۱۸۳۳ لغو کرد.


درباره کیپ تاون

کیپ تاون یکی از زیباترین شهرهای جهان بوده که همه نوع سرگرمی در آن یافت می شود. کیپ تاون، پایتخت آفریقای جنوبی یکی از مقاصد محبوب گردشگران برای سفر به آفریقای جنوبی به حساب می آید. کیپ تاون را «شهر مادر» نیز می نامند. کیپ تاون با داشتن سواحل زیبا، بنادر شگفت انگیز، باغ ها و مناظر خیره کننده در نزدیکی کوه تیبل سفری فراموش نشدنی برای شما رقم می زند. عروس آفریقا، شهری ساحلی با دریایی مملو از مرجان های زیبا، شن های سفید و ساحل اقیانوس هند یکی از فراموش نشدنی ترین صحنه ها را برایتان ایجاد می کند.


آب و هوای کیپ تاون

بارندگی مدیترانه ای زمستان در ایالت كیپ غربی، از طریق باد هایی است كه از سمت شمال غرب وارد آفریقای جنوبی می شود. مناطق ساحلی این كشور در تمام سال بارانی است. حدود 80% از بارندگی ها در ماه های فصل تابستان، اكتبر (مهر و آبان) و مارچ (اسفند و فروردین) اتفاق می افتد كه اغلب بصورت تگرگ و توفان همراه با رعد و برق است.


سیستم حمل و نقل در کیپ تاون

کیپ تاون پایتخت و دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی، سیستم حمل و نقل عمومی متشکل از پرواز، تاکسی، مینی بوس، اتوبوس و متروریل دارد.


منطقه جغرافیایی کیپ تاون

شهر کیپ تاون در جنوب غربی آفریقای جنوبی واقع شده است. تپه های متعددی در کیپ تاون قراردارند که کوه میز یکی از معروف ترین هاست. شهر کیپ تاون دارای 497 کیلومتر مربع مساحت و 433 هزارنفر جمعیت (سرشماری سال 2011)  می باشد.فرهنگ در کیپ تاون

به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ واحدی در این کشور نمی‌توان یافت. آفریقای جنوبی یکی از چند فرهنگی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. غذا، موسیقی و رقص از نمادهای فرهنگی این کشور هستند. سبک غذا در آفریقای جنوبی بسیار وابسته به گوشت است و معمولاً در مجالسی با نام برائی (braai) مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آفریقای جنوبی یک تولیدکننده قوی مشروب تبدیل شده‌است و برخی از بهترین تاکستان‌های جهان در دره‌های اطراف استلن بوش فرانس چوک پارل باری دال قرار دارند. موسیقی آفریقای جنوبی نیز بسیار متنوع است. اکثریت جمعیت سیاه پوست این کشور هنوز در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و از زندگی ساده و فقیرانه‌ای برخوردارند. با این وجود موسیقی، و رقص سنتی توسط همین مردم زنده مانده‌است و هر چه سیاه پوستان شهری یا غرب زده می‌شوند فرهنگ و سنت شان کمرنگ تر می‌شود. اغلب سیاه پوستان شهرنشین علاوه بر زبان ماروی خود زبان انگلیسی یا آفریکانس صحبت می‌کنند.


زبان مردم کیپ تاون

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد و انگلیسی زبان اداری آن محسوب می‌شود. زبان فاناگالو، زبان خوئی، زبان لوبدو، زبان خوسا، زبان ناما زبان دبل شمالی، زبان فوتی زبان نس و زبان اشاره‌ای کیپ تاون، 9 زبان رسمی آفریقایی این کشور می باشد. مردم این کشورها از لحاظ قبیله با بقیه آفریقایی تفاوت دارند و به عنوان جوامع شکارچی معروف هستند. آن‌ها به حاشیه رانده شده‌اند. اغلب زبان‌های شان در حال تبدیل شدن به زبان‌های انقراض یافته است. بسیاری از سفید پوستان کیپ تاون به زبان‌های اروپایی مانند پرتغالی (که سیاه پوستان آنگولا و موزامبیک هم به آن سخن می‌گویند) آلمانی و یونانی صحبت می‌کنند و بسیاری از آسیایی‌های مقیم کیپ تاون و هندی‌ها به زبان‌های آسیای جنوبی مانند هندی گوجاراتی و زبان تامیل صحبت می‌کنند.


مذهب مردم کیپ تاون

۷۲ درصد از جمعیت آفریقای جنوبی سیاه‌‌پوست بوده و ۱۳/۶ درصد دیگر را هم سفید پوستان تشکیل می‌دهند. ۶۸ درصد از مردم هم مسیحی و ۲۸/۵ درصد از جمعیت پیرو ادیان بومی هستند.


غذاهای محلی در کیپ تاون

خوراک گوشت بوبوتی (Beef Bobotie)، پپ (Pap)، بوئرورس (Boerewors)، آپریکوت (Apricot)، پودینگ مالوا  (Malva pudding)، خوراک مرغ و کاری دوربان (Durban Chicken Curry)، پوتجیکو (Potjiekos)، چاکالاکا (Chakalaka)، میلک تارت و بیلتونگ (Biltong) برخی از لذیذترین غذاهای آفریقای جنوبی بوده که باید در تور کیپ تاون امتحان کنید.


رستوران های برگزیده کیپ تاون

رستوران روری سوشال تیبل کیپ تاون (Reverie Social Table)، رستوران لا کولومب کیپ تاون (La Colombe)، رستوران مزانسی کیپ تاون (Mzansi) و کافه براونیز اند داونیز کیپ تاون (Brownies & downieS) برخی از بهترین کافه و رستوران های کیپ تاون هستند که باید در سفر به این شهر امتحان کنید.


مراکز خرید کیپ تاون

مرکز خرید کانال والک کیپ تاون (Canal Walk Shopping Centre)، مرکز خرید تایگر ولی کیپ تاون (Tyger Valley Centre) و بازار اولد بیسکوئیت میل (Old Biscuit Mill) برخی از بهترین مراکز برای خرید در کیپ تاون هستند.


اماکن گردشگری کیپ تاون

کوه تیبل (Table)، باغ گیاهشناسی ملی کریستن بوش (Kirstenbosch)، سیگنال هیل (Signal Hill) و نون گان (Noon Gun)، سواحل کلیفتون و کمپس بی (Clifton and Camps Bay)، اسکله‌ی ویکتوریا و آلفرد، مسیر قله‌ی چپمن، جزیره روبن، غواصی در قفس همراه با کوسه‌های سفید، سیتی هال و قلعه‌ی گود هوپ، موزه‌ی قلب کیپ تاون، موزه‌های ایزیکو آفریقای جنوبی، موزه‌ی منطقه‌ی شش (District Six Museum)، تماشای پنگوئن‌ها در خلیج بولدرز (Boulders)، کیپ پوینت و تماشای نهنگ‌ها در هرمانوس برخی از بهترین جاذبه های گردشگری در شهر کیپ تاون هستند.


سوغات کیپ تاون

عروسک های منبت‌کاری شده چوبی، محصولات مونجوق‌کاری (گردن‌بند، کیف، کمربند و عروسک)، تخم شترمرغ تزئین شده، جواهرات آفریقایی (تانزانیت)، چای روبیوس، سبد حصیری دست‌ساز، کیف های چرم شترمرغ، انواع ادویه جات دوربان، محصولات هنری سفالی، صنایع‌چوبی کنده‌کاری‌ با اشکال حیوانات و نمادهای آفریقایی، چاشنی‌ خوشمزه بیلتونگ، کلاه ماکاراپا و پارچه‌ های نخی شوی ‌شوی برخی از بهترین سوغات آفریقای جنوبی هستند که می توانید برای عزیزاتان خریداری کنید.