تور کانادا با گلفام سفر

تور کانادا را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای کانادا می باشد پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور کانادا را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور کانادا

خدمات تور کانادا شامل پرواز رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی ، گشت شهری با تور لیدر فارسی زبان ، بیمه مسافرتی ، صدور ویزا با دعوتنامه رسمی ، هتل متنوع در کانادا با خدمات و سرویس های مختلف می باشد.هتل های تور کانادا

گلفام سفر با گارانتی هتل های متنوع کشور کانادا، فرصت انتخاب مناسب را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 3،4،5 ستاره با خدمات و سرویس های متفاوت بنا به درخواست مسافرین می باشد. شما می توانید تور کانادا را با هتل مورد نظر در گلفام سفر خریداری نمایید.


پرواز تور کانادا

پرواز تور کشور کانادا با ایرلاین ترکیش، بهترین ایرلاین اروپا، می باشد. تمامی هواپیماهای این ایرلاین هواپیمای بوئینگ و ایرباس های جدید می باشند.


چرا تور کانادا

دلایل زیادی برای سفر به کشور کانادا وجود دارند، برخی از این دلایل شامل : تماشای شفق قطبی در یوکان، آلبرتا و لابرادور، بازدید از خرس های قطبی شهر چرچیل، خوردن غذای لذیذ «پوتین»، تماشای کوه های راکی کانادایی، مردم محلی دوست داشتنی، آبشار نیاگارا فالز، طبیعت زیبای کانادا و همچنین مزه ی لذیذ شیره درخت افرا می باشند.


قیمت تور کانادا

قیمت تور کانادا بر اساس بهترین کیفیت و خدمات بسته شده است. کیفیت و قیمت تور کانادا اولین اولویت آژانس گلفام سفر می باشد.


تور کانادا نوروز 98

آژانس مسافرتی گلفام سفر هر ساله تور نوروز گلفام سفر را به صورت ویژه برگزار می نماید. همواره تلاش کرده ایم که بهترین خدمات را در تور عید ارائه دهیم. امسال گلفام سفر تور کانادا نوروز 98 را هرچه باشکوه تر برگزار خواهیم نمود. شما می توانید لیست قیمت تور کانادا عید 98 را در سایت گلفام سفر پیگیری نمایید.


تاریخچه کانادا

پس از پایان یافتن آخرین عصر یخبندان کشور کانادا با یک فرایند طولانی مهاجرت اقوام مختلف وتا حد زیادی آسیایی مواجه شد. دگردیسی های فرهنگی این اقوام با ساکنین اولیه؛ به‌طور گسترده باعث دگرگونی زمینه‌های فرهنگی مردمان اولیه آنجا شد. در قرن ۱۷، کشورهای مستعمره انگلیس و فرانسه در آمریکای شمالی توانستند تا حدی استقلال خود را بدست آورند. مستعمره‌های فرانسه، بیشتر در نواحی دره‌ای در کنار رودخانه سنت لارنس ساکن شدند و مستعمره‌های انگلیسی در مستعمره‌های سیزده‌گانه در جنوب، ساکن شدند. ۴ جنگ بین بومیان آمریکایی و فرانسوی در سال‌های بین ۱۶۸۹ و ۱۷۶۳ اتفاق افتاد. این جنگ‌ها منجر به پیروزی بریتانیا در جنگ هفت ساله (کانادا) و امضای تفاهم‌نامه پاریس در سال ۱۷۶۳ شد که بریتانیا کنترل تمامی سرزمین آمریکای شمالی که تحت استعمار فرانسه، در شرق رودخانه می‌سی‌سی‌پی بود، به جز جزایر سنت پیر و ماژلان را به دست گرفت. حاکمان جدید بریتانیایی کانادا بسیاری از اموال و همچنین امور مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ساکنان فرانسوی‌زبان را حفظ و تضمین کردند. کانادا در جنگ سال ۱۸۱۲، مرز اصلی بین ایالات متحده و امپراتوری بریتانیا بود و دفاع موفق آن، طی جنگ طولانی ۱۸۱۲، تأثیر به سزایی روی کانادا و آمریکای شمالی گذاشت و باعث ایجاد اتحاد و حس ملی‌گرایی در میان بریتانیایی‌ها و مردم آمریکای شمالی شد. از سال ۱۸۱۵، کانادا با سیل عظیم مهاجرت از بریتانیا و ایرلند مواجه شد. توافق‌نامه‌های صلح بلندمدتی بین کانادا و ایالات متحده، بسته شد، که با آشوب‌های سیاسی که از طرف برخی افراد مثل هانتر لوگز و برادران فنین صورت گرفت، تا حدی نقض شد. با رشد زاد و ولد، جمعیت کانادا، به سرعت افزایش یافت، اما این مسئله با مهاجرت اروپائیان به ایالات متحده و کانادایی‌های فرانسوی‌تبار به نیو انگلنر، جبران شد و تا حدی تعدیل گردید. کانادا برای پیوستن کشورهای متحد و ایالت‌های غربی، ۳ راه‌آهن از جمله راه‌آهن کانادا پسیفیک را احداث کرد که مردم را تشویق به مهاجرت برای توسعه مناطق، طبق لایحه سرزمین‌های متحد کرد و پلیس سواره سلطنتی کانادا را به وجود آورد. با گذشت زمان ساکنین زیادی از طریق این راه‌آهن به مناطق یاد شده، مهاجرت می‌کردند که باعث افزایش جمعیت مناطق شد که هم‌زمان، سرزمین‌های شمال غرب، نیز توسعه یافتند و به ایالت‌های آلبرتا۱۹۰۷ (میلادی) و ساسکاچوان در سال ۱۹۰۵ بدل شد. الیزابت دوم ملکه بریتانیا، ملکه کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.


آب و هوای کانادا

اگرچه بسیاری آب و هوای کانادا را آب و هوایی خشن می‌شناسند که مناطق وسیعی از آن در نواحی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در بخش‌های جنوبی‌تر کانادا، شهر هایی با آب و هوای معتدل وجود دارند که از آنها به عنوان بهترین مکان‌ها برای زندگی در کانادا (از لحاظ آب و هوا) یاد می‌شود.


اقتصاد کانادا

کانادا عضوی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه ۸ (G8) است. این کشور دارای اقتصاد بازار آزاد است که نسبت به ایالات متحده وابستگی بیشتری به دولت دارد ولی مداخلات اقتصادی دولتی آن کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است. کانادا از دیرباز نسبت به کشورهای همسایه جنوبی‌اش از سرانه رشد ناخالص کمتری برای محصولات داخلی خود برخوردار بود که بدین ترتیب ثروت ناخالص ملی به صورت برابری درمیان مردم توزیع شده‌است که با این وجود این میزان رشد اقتصادی نسبت به رشد اقتصادی اروپای غربی بیشتر است. دردهه‌های گذشته، پس از گذراندن دوره‌ای از اغتشاش، اقتصاد این کشور به سرعت پیشرفت کرد و نرخ بیکاری پایین آمد و دولت بزرگ آن کوچک شده و به دولت فدرال بدل شد. امروزه سیستم اقتصادی این کشور بر پایه بازار، الگوی تولید و استانداردهای زندگی بسیار شبیه به اقتصاد ایالات متحده آمریکاست. کانادا بزرگ‌ترین تولید کننده اورانیوم و روی و بسیاری از محصولات منابع طبیعی، مثل طلا، نیکل، آلومینیوم وسرب است. کانادا بزرگترین صادرکننده نفت به آمریکا می‌باشد.


سیستم حمل و نقل در کانادا

سیستم حمل و نقل در کشور کانادا از اتوبوس، قطار، قایق (در مناطق ساحلی کانادا)، مترو، تراموا، تاکسی و دوچرخه سواری تشکیل شده است.


منطقه جغرافیایی کانادا

کانادا بیشترین بخش آمریکای شمالی را اشغال کرده‌است که هم مرز ایالات متحده از جنوب وایالات آلاسکا در شمال غرب است و بین اقیانوس آتلانتیک از شرق واقیانوس آرام در غرب قرار دارد و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی محدود می‌شود. شمالی‌ترین بخش این کشور (و شمال جهان)، واقع درشمال جزیره آلس مر با ارتفاع ۸۲٫۵ درجه شمالی، یعنی ۸۱۷ کیلومتر فاصله از قطب شمال است. کانادا دومین کشوربزرگ از لحاظ مساحت، بعد از روسیه‌است.
فرهنگ در کانادا

تاریخچه فرهنگ کانادا، به شدت تحت تأثیر فرهنگ انگلیس، فرانسه و ایرلند و اسکاتلند و رسوم وفرهنگ قدیمی بومیان این کشور است. از آنجا که از مدت‌ها قبل رفت‌وآمدهای بسیاری بین این کشور و ایالات متحده به خاطر هم جواری در کشور صورت می‌گرفت، به میزان زیادی نیز تحت تأثیر فرهنگ آمریکایی است. از آنجایی که کانادا کشوری با قومیتهای گوناگون و وسعت جغرافیای زیادی است، تنوع و اختلافات فرهنگی از استان به استان و منطقه به منطقه متفاوت است. فرهنگ آمریکا، همچنین تحت تأثیر فرهنگهای مختلف مهاجران از سرتاسر جهان، قرارگرفته‌است. خیلی از ارزش های فرهنگی کانادایی‌ها، به خاطر چند فرهنگه بودن این کشور، از فرهنگ های مختلفی به ارث رسیده‌است. حق میراث چند فرهنگی، درقانون اساسی این کشور، بخش ۲۷، منشور کانادا مربوط به حقوق انسانی و آزادی، محفوظ است. سمبل های ملی کانادا، تحت تاثیر منابع تاریخی و طبیعی ملل پیشین می باشند. خصوص استفاده از برگ افرا، به عنوان یک سمبل کانادایی، به مدت‌ها پیش یعنی اوایل قرن ۱۸ برمی گردد که نقش آن را روی پرچم فعلی ملی کانادا و پرچم‌های قبلی (Red Ensign)، سکه کانادایی و روی یونیفرم ارتش کانادا شاهد هستیم.


زبان مردم کانادا

کانادا دارای دو زبان اصلی رسمی است، زبان انگلیسی وفرانسه به ترتیب زبان مادری ۵۹٫۷ ٪ و ۲۳٫۲ ٪ جمعیت کانادا راتشکیل می‌دهد. برخی از زبان های غیر رسمی کشور کانادا که جمعیت قابل توجهی به آن زبان ها صحبت می کنند، شامل: چینی، ایتالیایی، آلمانی و پنجابی می باشند.


مذهب مردم کانادا

در کشور کانادا تنوع گوناگونی از مذاهب دیده می‌شود، چرا که مذهب در این کشور آزاد است و آزادی مذاهب جزء یکی از حقوق آن‌ها به حساب می‌آید. ۷۷٫۱ ٪ کانادایی‌ها مسیحی هستند که ٪۴۳٫۶ آن‌ها کاتولیک بوده و بزرگ‌ترین گروه مذهبی کشور را تشکیل می‌دهند. همچنین ۶٫۳ ٪ به مذاهبی غیر از مسیحیت که بزرگ‌ترین آن اسلام است، اعتقاد دارند.


غذاهای محلی کانادا

اگر قصد سفر با تور کانادا دارید، قطعا به دنبال بهترین غذاهای کانادایی می باشید. برخی از بهترین غذاهای کانادایی شامل پوکین (Poutine) اسنک سیب زمینی به همراه پنیر و سس قهوه ای، بیکن کانادایی (Canadian Bacon)، کوکتل بلادی سزار (Caesar) تهیه شده از آب گوجه فرنگی، آب لیمو ترش، سس تند و کرفس، بیورتیلز (BeaverTails) دونات کانادایی، پیتزای کانادایی، تارت کره ای (Butter Tarts)، نانایموبار (Nanaimo Bars) دسر کانادایی، سوپ نخود (Split Pea Soup)، تورتیری (Tourtière) پای گوشت و سس کچاپ (Ketchup) می باشند.


رستوران های برگزیده کانادا

رستوران روگ در کالگاری (Rouge)، رستوران هندی ویجز در ونکوور (Vij’s)، رستوران فرانسوی اکسپرس در مونترآل (L’Express)، کافه گیلیاد در تورنتو (Gilead Cafe)، رستوران بیشپ در ونکوور (Bishop’s) و رستوران 30 لات در شارلوت‌تاون (Lot 30) برخی از بهترین رستوران های کانادا می باشند.


مراکز خرید کانادا

مرکز خرید یورک ویل در تورنتو (Yorkville)، پاساژ وست ادمونتون (West Edmonton Mall)، بازار بای وارد در اتاوا (ByWard Market)، مرکز خرید د فورکز در وینیپگ (The Forks)، مرکز خرید پسیفیک مال (Pacific Mall)، شهر قدیمی کبک (Old Quebec City) و بازار کشاورزان سنت جیکابز (St. Jacob’s Farmers Market) برخی از بهترین مراکز خرید در کانادا می باشند.


اماکن گردشگری کانادا

در تور کانادا به بازدید از طبیعت دست نخورده، حیوانات خاص و زیبایی های کشور کانادا باشید. در کانادا به این ماجراجویی ها بپردازید: بازدید از آبشار نیاگارا (Niagara Falls)، پارک ملی بنف و کوه های راکی (Banff National Park & the Rocky Mountains)، برج سی ان در تورانتو (Toronto's CN Tower)، کبک قدیمی (Vieux-Quebec)، دهکده ویسلر (Whistler) در استان بریتیش کلمبیا، تپه پارلمان اتاوا (Ottawa's Parliament Hill)، سایت تاریخی ملی سیگنال هیل (St. John's Signal Hill National Historic Site) ، مونترآل قدیم (Old Montreal)، از نزدیک دیدن خرس های قطبی چرچیل (Polar Bears of Churchill)، گذراندن زمان در خلیج فاندی (Bay of Fundy)، بندر داخلی ویکتوریا (Victoria's Inner Harbour)، پارک ملی گروس مورن (Gros Morne National Park)، پارک استنلی در ونکوور (Vancouver's Stanley Park)، تفریح در شهربازی واندرلند (Canada's Wonderland) و بازدید از موزه دیرین شناسی رویال تایرل (Royal Tyrrell Museum of Paleontology).


سوغات کانادا

شربت افرا (Maple Syrup)، سالمون دودی کانادایی (Canadian Smoked Salmon)، هنر های بومی (Aboriginal art) و لوازم ورزشی کانادایی برخی از سوغات کانادا می باشند.