مرکز خرید امارات دبی

مرکز خرید امارات دبی

مرکز خرید امارات ( عربی: مول الإمارات ، انگلیسی: Mall of the Emirates) مرکز خریدی محبوب در دبی است. این مرکز خرید متعلق به املاک ماجد الفطیم بوده و توسط آن توسعه یافته است. در نوامبر 2005 افتتاح شده و در اینترچینج چهارم بر جاده ی شیخ زائد واقع شده است. این مرکز خرید چند طبقه در حال حاضر دارای 630 خرده فروشی، 7900 فضا برای پارک، بیش از 100 رستوران و کافه، 80 فروشگاه لوکس و 250 فروشگاه سطح بالا می باشد. مرکز خرید دبی همچنین دارای فعالیت های مفرح خانوادگی از جمله: اسکی دبی (اولین پیست اسکی و پارک برفی در محیطِ داخلی، در خاورمیانه)، انجمن تئاتر دبی و مرکز هنری و سرزمین سحرآمیز (با ظرفیت 500 صندلی)، و یکی از بزرگترین مراکز سرگرمی در دبی، می باشد. در تور دبی دسترسی به مرکز خرید امارات از طریق اتومبیل، اتوبوس، مترو و تاکسی امکان پذیر می باشد.

ساخت و تاریخچه ی مرکز خرید امارات

این پروژه در اکتبر 2003 با برآورد هزینه ی 800 میلیون درهم، راه اندازی شد، و برنامه ریزی شد که تا سپتامبر 2005 به پایان برسد. معماریِ این مجتمعِ سه طبقه، ترکیبی از عناصر عربی و مدیترانه ای می باشد که هر طبقه به پارکینگ وصل می شود. این مرکز خرید توسط یک شرکت معماری آمریکایی به نام F+A، طراحی شده است. قرارداد اصلی ساختمان توسط خان صاحب بسته شد در حالی که قرارداد اسکی دبی، به پوماگالسکی (Pomagalski) داده شد. صندلی های تله کابین در پارک برفی و آثار سازه های فولادی توسط سیستم ساختمانی امارات، مدیریت می شود. مرکز خرید امارات در 28 سپتامبر 2005، برای کسب و کار، با گشایش رسمی در نوامبر، افتتاح شد.

خرید در مرکز خرید امارات

مغازه ها در مرکز خرید امارات شامل یک هایپر مارکت چارسو، سنتر پوینت، دبن هامز (Debenhams)، هاروی نیکولز، هوم سنتر، jashanmal و مارکس و اسپنسر، می باشد. همچنین بازار های کتاب، لوازم التحریر، اسباب بازی، هدیه، مد، هنر، لوازم جانبی، لوازم الکترونیکی، جواهرات، ساعت، مبلمان، لوازم آرایشی، عطریجات و خدمات مالی نیز موجود می باشد.

سرگرمی در مرکز خرید امارات

این مرکز خرید همچنین ارائه دهنده ی تعداد زیادی امکانات تفریحی خانوادگی می باشد که شامل سیاره ی سحرآمیز، سینمای 14-اسکرینVOX ، اسکی دبی، انجمن تئاتر دبی و مرکز هنری می شود:

اسکی دبی

اسکی دبی یک پیست اسکی بزرگ در مرکز خرید امارات می باشد، ارائه دهنده ی اسنو برد، درس های اسکی، محیط بازی کودکان، و کافه می باشد. در نوامبر 2005 راه اندازی شده و جایگاه بزرگ ترین پارک برفی جهان است. توسط "فراغت و سرگرمیِ ماجد الفطیم" انجام شده است.

انجمن تئاتر و مرکز هنری دبی

انجمن تئاتر و مرکز هنری دبی (DUCTAC)، یک مرکز غیر انتفاعی و انجمن خلاقیت است که در نوامبر 2006 افتتاح شده است و تحت حمایت شاهزاده هیا بنت حسین می باشد. بیش از 7424 متر مربع در طبقه ی دوم مرکز خرید امارات گسترش یافته است. این مرکز شامل یک تئاتر دو طبقه و فضاهای نمایش، در امتداد یک مرکز هنری که شامل گالری ها، کلاس های درسی، استودیو، مدرسه موسیقی، کتابخانه و گالری هنرهای تجسمی، می باشد.

سینماهای وُکس (VOX)

VOX دارای یک سینمای چند منظوره ی 14-اسکرین در مرکز خرید امارات می باشد که شامل دو اسکرینِ طلایی VOX است. سینما های وُکس متعلق به "سینماهای ماجد الفطیم" می باشد و توسط آن انجام می گردد. این سینما در توسعه ی جدید مرکز خرید امارات بر طبقه دوم، قرار گرفته است.

سیاره ی سحرآمیز

سیاره ی سحرآمیز یک مرکز سرگرمی داخلی با دو منطقه ی سرگرمی برای کودکان، و بزرگسالانِ جوان، می باشد که دارای بولینگ با 12 خط، استخر و میز بیلیارد، 180 تا ماشین بازی و دیگر جاذبه ها مانند چرخ و فلک، مسابقات شبیه سازی شده، ستاره ی پرنده، اتومبیل و... است.

غذاخوری ها

بیش از 100 رستوران و کافه، شامل 8 رستوران در گنبد مُد و 2 فود کورت غذای بین المللی موجود می باشد.

رستوران ها شامل: سنت ماکسیم، سلمونیتی، کرم بیروت و آپرس و سِزِم در طبقه ی اول، شام عشایر آفریقایی در گنبد مُد، کافه ی هاگن-داز، 12 گزینه ی غذاخوریِ جدید در طبقه ی دوم، رستوران آمریکایی، چیزکیک فکتوری، رستوران لبنانی ال حلبی، رستوران آمریکایی چینی پی.اف چانگ، چای خانه و رستوران میو شانگهای (ارائه دهنده ی انواع منو شامل آشپزی های الکتریکی از ژاپن، چین، تایلند و اندونزی.) و یو! سوشی، می باشد.

 

برای خرید تورهای ویژه جام ملت های آسیا - امارات 2019 اینجا کلیک کنید.

 
© 2018 , All Right Reserved