همه چیز درباره فرهنگ غذا در تایلند

غذای تایلندی

غذاهای تایلندی به تند بودنشان شهرت دارند که یک نمونه ی خوب آن را می توان سالاد پاپایا دانست. با این حال در سفر با تور تایلند به این کشور می بینید که تنوع غذایی بسیار زیادی در آن جا وجود دارد، از انواع سوپ ها و سبزیجات و میوه های خاص جنوب شرقی آسیا گرفته تا غذاهای اصلی و دسرها. البته تاثیر چینی ها را در غذای تایلندی نباید دست گرفت چرا که رستوران های چینی زیادی را هم در سرتاسر این کشور زیبا می توانید پیدا کنید. در این نوشتار قصد داریم تا به صورت اختصاصی به غذاهای تایلندی بپردازیم، تا در صورت سفر، اطلاعاتتان در این زمینه بیشتر شود. لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

برنج

برنج یکی از اصلی ترین ارکان غذایی در غذای تایلندی است به طوری که آن را در بیشتر غذاها استفاده می کنند، پس جای تعجب نیست وقتی که می شنویم که تایلند یک از بزرگ ترین صادر کنندگان برنج جهان است. در این کشور انواع مختلفی برنج وجود دارد که یکی از آن ها جاسمین نام دارد و طعم شیرینی دارد و آن را به صورت بخارپز و با غذاهای دیگری از جمله کاری تایلندی سرو می کنند.

 

غذاهای اصلی

اگر چه نودل و بشقاب نودل در تایلند بسیار مرسوم است (توسط مهاجران چینی به این کشور آورده شده است) ولی بیشتر غذاهای تایلندی به صورت سرخ و یا گریل شده به همراه برنج هستند. در بیشتر این غذاها از گوشت مرغ و گوشت قرمز به همراه سیر و پیاز استفاده می شود و در کنار سبزیجات بخارپز شده طعم خاصی دارد.

کاری تایلندی و سوپ

معمولا در بیشتر کاری های تایلندی از شیره ی نارگیل استفاده می شود و اکثرا هم طعم تندی دارند. از معرو فترین این کاری ها می توان به Gaeng Massaman  و Gaeng kia wan  اشاره کرد.

 

نودل های تایلندی

یکی از پر طرفدارترین غذاهایی که بیشتر مسافران دوست دارند تا در تایلند امتحان کنند، نودل است. باید بدانید که نودل های این کشور با نودل هایی که ما اغلب در ایران به صورت آماده می خریم زمین تا آسمان فرق دارد و شاید به مذاق بعضی ها خوش نیاید با این حال بعضی ها هم شیفته ی آن هستند. پد تای (Pad Thai) معروف ترین نودلی است که وجود دارد و بیشتر باید سراغ آن را از دکه های خیابانی بگیرید. در بیشتر این نودل ها از برنج و تخم مرغ هم به عنوان مواد اولیه استفاده می شود و واقعا هم یک غذای تایلندی تمام عیار و لذیذ است.

 

دسرهای تایلندی

یکی دیگر از بخش های غذای تایلندی را در فرهنگ این کشور، دسر تشکیل می دهد. تایلندی ها عاشق خوردن دسر هستند و در این کار هم بسیار ماهرند، پس شما هم نباید این قسمت را از دست بدهید. آن ها در درست کردن انواع بستنی ها و کیک ها با مواد اولیه ی تازه و طبیعی بسیار زبده اند. دسرهای سنتی تایلند، اغلب شیرین هستند و در دسرها از میوه های منحصر بفردی که دارند و حتی لوبیا و برنج با نارگیل استفاده می کنند.

 

سالادهای تایلندی

سالادها هم خوشمزه های دیگر در فرهنگ غذای تایلندی هستند که می توانید قبل از غذای اصلی یا بعد از آن و یا حتی به تنهایی سفارش داده و میل کنید. البته سالادهای تایلند معمولا یکی از تندترین انواع غذاهای تایلندی هستند و در آن ها از سبزیجات خام به همراه فلفل، لیمو سنگی و گاهی سس ماهی استفاده می شود. شناخته شده ترین سالاد تایلندی som tam نام دارد و بیشتردر بخش های شمالی و شمال شرقی این کشور درست می شود.

 

میوه های تایلندی

تایلند را بدون شک می توان ملت میوه ها دانست! در این کشور میوه های متنوعی به چشم می خورد که نظیر آن در هیچ کشور دیگری وجود ندارد از انواع میوه های معمول خوشمزه مثل آناناس، موز و هندوانه گرفته تا پاپایا، میوه ی اژدها، چامپو، دوریان و...

خمیر

خمیر تند تایلندی یا همان نام پریک را می توان ماده ی پایه  و یا بیس غذاهای تایلندی دانست. این خمیر از مخلوط خمیر شده ی فلفل، سیر، خمیر خرچنگ، لیمو و ادویه های خاص بست می آید و خود به تنهایی طعم جالب و منحصر بفردی دارد. گاهی این خمیر با تکه های گریل شده ی گوشت خوک و سبزیجات خام در این کشور خورده می شود.

 

در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم غذاهای معروف تور ارمنستان و تور بالی را در این وبلاگ مطالعه کنید.

 
© 2018 , All Right Reserved