8 روش غلبه بر ترس از پرواز

پرواز با هواپیما می تواند بسیار اضطراب برانگیز باشد، مخصوصا در زمانی که برای اولین بار با هواپیما سفر می کنید. در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا با روش های غلبه بر ترس از پرواز آشنا شوید. 
  1. از اتفاقاتی که شما را آشفته می کنند، دوری کنید

آنچه باعث ترس شما می شود را شناسایی کنید و بازتاب اضطرابتان نسبت به آن را اندازه گیری کنید. هدف شما شناسایی عوامل آشفتگی است، تا بتوانید ترس خود را کنترل کنید.

 

  1. با دانش کامل سوار هواپیما شوید

نداشتن اطلاعات کافی باعث اضطراب می شود. در نتیجه افکار «چه می شود اگر؟» در ذهن شما رشد می کند. اما با ارتقاء اطلاعات، می توانید این سوال ها را محدود کنید. با حقایق آشنا شوید. شاید اضطراب شما ناپدید نشود، اما کنترل می شود.

 

  1. پیش بینی اضطرابتان را بکنید

اضطراب پیش بینی شده به آن چیزی گفته می شود که در زمان انتظار ترس تجربه می کنیم؛ که بیشترین اضطرابی است که ممکن است در طی پرواز تجربه کنید. اما پیش بینی دقیقی از احساس شما در حال پرواز نمی باشد. بیشتر اوقات بسیار از آنچه تجربه خواهید کرد فراتر می باشد.

 

  1. ترس را از خطر جدا کنید

معمولا تفکیک ترس و خطر کار سختی می باشد، زیرا واکنش بدن شما به هر 2ی آن ها یکسان است. ترس را با اضطراب دسته بندی کنید. به خودتان بگویید که مضطرب بودن، احتمال اتفاق افتادن افکار ترسناکتان را افزایش می دهد؛ و به خودتان یادآوری کنید که احساس اضطراب به معنای در معرض خطر بودن شما نمی باشد. حتی در زمان اضطراب بالا، جای شما امن است.

 

  1. بدانید گاهی اضطراب بر عقلتان تاثیر می گذارد

اضطراب باعث می شود که در زمانی که کاملا در امان می باشید احساس خطر کنید. در این شرایط احساستان به شما می گوید که فرار کنید، اما در آن صورت تسلیم ترس و اضطرب شده اید. برای خودتان این قانون را داشته باشید که عکس آنچه اضطراب از شما می خواهد را انجام دهید. اما به اخطار آن توجه کنید.

 

  1. با هر چاله ی هوایی به تلاطم نیفتید

برای مقابله با اضطرابِ لحظه ی برخورد با چاله های هوایی، از نحوه ی ساخت و طراحی هواپیما اطلاح حاصل فرمایید. بجای لحظه شماری برای پایان چاله ی هوایی، بر کنترل اضطرابتان تمرکز کنید. به خودتان یاد آوری کنید که جای شما امن است.

برای خرید بلیط هواپیما به سایت گلفام سفر مراجعه بفرمایید.

  1. همسفرایتان را از ترس های خود مطلع کنید

همراهان شما باید از آنچه شما را می ترساند و آنچه در مقابله با اضطرابتان کمک حالتان می باشد، با خبر باشند.

 

  1. قدر هر پرواز را بدانید

در معرض خطر قرار گرفتن بهترین روش مقابله با فوبیا (ترس) است. هر پرواز فرصتی برای سفر بعدیِ آسان تر می باشد. هدف شما کاهش فرصت هایی است که باعث آشفتگی مغزتان می شود.

 

 
© 2018 , All Right Reserved