8 توصیه ی مهم برای سفر به استانبول

توصیه های مهم تور استانبول

وقتی که صحبت از سفر به خارج از کشور باشد، استانبول یکی از اولین مقاصدی است که به ذهنمان می رسد. چرا که استانبول به خاطر داشتن جاذبه های متنوع، ابنیه های تاریخی و دیدنی و محیط جالبی که دارد، مقصد جذابی برای ایرانیان است. پیشنهاد می کنیم که حتما برای یکبار در زندگی هم که شده، سفر به استانبول را تجربه کنید، برای داشتن سفری هیجان انگیز و خاطره انگیز می توانید تور استانبول را از گلفام سفر به راحتی تهیه کنید. در این مطلب نکاتی را در خصوص استانبول برای شما آماده کرده ایم که باید بدانید.

تور استانبول

  • شهر استانبول دارای بناها و اماکن تاریخی زیادی است از مساجد بی بدیل گرفته تا انواع کاخ هایی که هر کدام از آن ها مربوط به یک دوره از تاریخ هستند. تا جایی که در سال 2010 استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. اگر چه بسیاری از ایرانیان به استانبول به چشم یک مرکز تفریحی و خرید نگاه می کنند اما پیشنهاد می کنیم که اگر شما خواستید سفر به استانبول داشته باشید اصلا بناهای تاریخی آن را از دست ندهید. از جمله بناهایی که در استانبول حتما باید ببنید مسجد ایا صوفیه و کاخ دلما باغچه است.
  • استانبول تنها شهری در جهان است که در 2 قاره قرار گرفته است! بله درست خواندید بخش بزرگی از استانبول در قاره ی آسیا و درصد کمی از آن در قاره ی اروپا قرار دارد. پس با سفر به استانبول می توانید همزمان به 2 قاره سفر کنید! جاذبه های گردشگری هم در 2 بخش پراکنده شده اند ولی به طور کلی بخش آسیایی آن بسیار تمیز و شیک است.
  • در صورتی که دوست دارید به همراه خانواده تان به شهری برای خرید و دیدن اماکن مختلف بروید، باید بدانید که اسانبول گزینه ای عالی است ولی اگر بیشتر به دنبال تفریحات دریایی و سواحل خوب هستید باید تور آنتالیا و یا تور کوش آداسی را انتخاب کنید.
  • نکته ی مهمی که در خصوص استانبول باید بدانید، درباره ی رزرو هتل استانبول آن است. در هتل های استانبول وعده ی صبحانه وعده ی رایگان است ولی ناهار و یا شام خیر. اما در هتل های آنتالیا هر 3 وعده به مسافر ارائه می شود که البته طبیعی است چرا که در شهرهایی مانند آنتالیا و یا کوش آداسی مسافر بیشتر وقتش را در هتل می خواهد بگذراند در صورتی که در استانبول بیشتر باید گردش کرد.

رزرو هتل

  • یکی دیگر از نکات مهمی که در سفر به استانبول باید بدانید در مورد ساحل است. اگر بیشتر طرفدار این هستید که در ساحل پرسه بزنید و کنار دریا و زیر آفتاب لم دهید، آنتالیا و یا کوش آداسی گزینه های بهتری هستند. این در حالی است که در استانبول برای پیدا کردن یک ساحل خوب مجبورید به جزایر اطراف سفر کنید.
  • برای سفر به استانبول چند روز لازم است؟ این یکی از سوال هایی است که بیشتر مسافران قبل از سفر به استانبول از ما می پرسند. در جواب باید گفت که در واقع جواب این سوال کاملا به خودتان بستگی دارد. اگر بیشتر می خواهید خرید کنید، تقریبا 3 یا 4 روز کافیست ولی اگر می خواهید هم خرید کنید و هم از اماکن مختلف و دیدنی های آن لذت ببرید باید 1 هفته را به آن اختصاص دهید.
  • از آن جایی که تنوع قومینتی در استانبول زیاد است، این شهر را باید شهری چند فرهنگی دانست. به همین دلیل بهتر است این موضوع را مد نظر داشته باشید به عبارت دیگر ترکیه کشوری اسلامی است و از نظر فرهنگی هم به فرهنگ ایران بسیار شباهت دارد.
  • نکته ی دیگری که باید بدانید این است که همین تنوع فرهنگی باعث شده تا استانبول شهر شلوغی باشد. از مردم محلی گرفته تا انواع توریست ها و افراد مختلف دیگری که به قصد کار یا تفریح به این شهر می روند، روزانه در این شهر هستند. به همین دلیل طبیعتا باید بیشتر مراقب لوازم و وسایل خود باشید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که اشیای قیمتی همراه خود داشتید، آن را در هتل بگذارید و همراه خود به خیابان نبرید.
 
© 2018 , All Right Reserved