14 جاده بی نظیر که قبل از مرگ باید از آن ها عبور کنید

ماشین شما بی صبرانه در انتظار عبور از این جاده هاست. این جاده های بی همتا بر روی اقیانوس، در میان هیمالیا و بر فراز کوه ها عبور می کنند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با 14 تا از بهترین جاده های دنیا که قبل از مرگ باید از آن ها عبور کنید آشنا شوید.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. پل سون مايل بريج، فلوریدا، آمریکا یکی از بهترین جاده های دنیا

پل سون مایل بیچ (Seven Mile Bridge) در فیلم های اکشنی از قبیل سریع و خشن 2 (2 Fast 2 Furious)، ماموریت غیرممکن 3 (Mission Impossible III) و جیمز باند لایسنس تو کیل (James Bond Licence to Kill) ایفای نقش کرده و در واقعیت نیز به زیبایی فیلم می باشد.

این یکی از طولانی ترین پل های دنیاست که بخش اولیه آن در سال 1912 افتتاح شده است. این بزرگراه واقع بر روی دریا بخش نایتز کی (بخشی از شهر ماراتون) را به لیتل داک کی متصل می کند.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده سانی پاس، آفریقای جنوبی یکی از بهترین جاده های دنیا

برای آنکه بتوانید در جاده سانی پاس (Sani Pass) گردش کنید، به یک ماشین 4 چرخ سنگین (آن هم تنها در صورتی که ماشینتان کشش لازم را داشته باشد) نیاز دارید. اگر خوش شانس باشید در طی مسیر، دربی ماشین ها را نیز شاهد خواهید بود.

جاده 9 کیلومتری سانی پاس مسیر میان خوزو ناتال (Kwazulu-Natal) تا لسوتو را ممکن می سازد. در طی این مسیر امکان سر خوردن بسیار زیاد است. از ساعت 6 امکان رفت و آمد از این بزرگراه ممنوع شده و در اکثر موارد به علت شرایط جوی نا مناسب مسدود می باشد.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده کوهستانی دادِس گورگِس، مراکش از یکی بهترین جاده های دنیا

جاده کوهستانی دادِس گورگِس (Dadès Gorges mountain pass) از میان کوه های اطلس و کوه های اطراف اطلس عبور می کند. این جاده به اندازه 100 مایل در شرق اوورزازات (Ouarzazate) واقع شده و منظره ای خیره کننده (برف در یک طرف و صحرا در طرف دیگر) ارائه می دهد.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده له- بزرگراه مانالی، کوهستان هیمالیا، هند یکی از بهترین جاده های دنیا

با ماشین 4 چرخ تمامی 479 کیلومترِ جاده له- بزرگراه مانالی (Leh – Manali Highway) واقع در شمال هند را بپیمایید. نقطه عطف این مسیر پل تنگلنگ لَ مونتین (Tanglang La mountain) با 5328 متر ارتفاع است.

اگر با جیپ از این مسیر عبور کنید حدود یک روز زمان می برد. این جاده منطقه له در لاداخ، ایالت های جامو و کشمیر را به منالی در ایالت هیماچال پرادش متصل می کند. تنها در ماه های می تا اکتبر (که سربازان هندی برف های این جاده خالی را می روبند) اجازه عبور از این جاده را دارید.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. گذرگاه آرتور، نیوزیلند یکی از بهترین جاده های دنیا

مسیر کوهستانیِ گذرگاه آرتور (Arthur’s Pass) واقع در آلپ جنوبیِ نیوزیلند، شما را از یک خط ساحلی به خط ساحلی دیگری جابه جا می کند. این مسیر ساحل شرقی کریسچرچ را به ساحل غربی گریموس متصل می کند.

این مسیر 440 متری با عبور از رودخانه اوتیرا (Otira) منظره ای چشمگیر ارائه می دهد.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. فورکا پس، سوئیس یکی از بهترین جاده های دنیا

جاده فورکا پس (Furka Pass) در یکی از سکانس های فیلم جیمزباند:پنجه‌طلایی به کار گرفته شده است. اما قطعا عبور از این جاده با شیب زیاد و پیچ های تند به عظمت تصویر فیلم نمی باشد.

این جاده دهکده ی کوچک رلپ واقع در پای کوهستان را به دهکده گلتسچ در بالای دهکده رانا متصل می کند. در بالای این مسیر می توانید یخچال های رانا را در غرب خود مشاهده کنید.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده بیرتوث، مونتانا، آمریکا یکی از بهترین جاده های دنیا

مناظر فوق العاده زیبا و ارتفاع 3337 متری جاده بیرتوث (Beartooth Highway) این مسیر را به یکی از به یادماندنی ترین جاده های آمریکا تبدیل کرده است.

بزرگراه بیرتوث مونتانا تا وایومینگ را به هم ارتباط می دهد؛ این بزرگراه از رد لادج در مونتانا تا کوک سیتی در کنار روت 212 عبور می کند.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. گریت اوشن رود، استرالیا یکی از بهترین جاده های دنیا

گریت اوشن رود (Great Ocean Road) نه تنها یکی از هیجان انگیزترین مسیرها برای رانندگی است، همچنین بزرگترین یادبود جنگ در سرتاسر دنیا می باشد. بین سال های 1919 تا 1932 سربازانی که از جنگ برگشته بودند، این جاده ساحلی 243 کیلومتری را ساختند و به همراهان استرالیایی که در جنگ جهانی اول کشته شده بودند تقدیم کردند.

گریت اوشن رود از کنار سازه های توده سنگ آهک دوازده حواری (Twelve Apostles) عبور می کند. این جاده از لبه جنوب شرقی ویکتوریا (از تورکی شروع شده و در النزفورد تمام می شود) عبور می کند.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده اقیانوس اطلس، نروژ یکی از بهترین جاده های دنیا

آیا دوست دارید با ماشین میان جزیره ها سفر کنید؟ در جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) می توانید این کار را بکنید. این مسیر مجمع الجزایری را توسط پل به هم متصل می کند. جاده 8.3 کیلومتری اقیانوس اطلس در سال 2006 به عنوان بهترین مسیر دنیا شناخته شده است. همچنین پل ستورسیساندت (Storseisundet) به معنای پلی به ناکجا، شبیه به رمپی به سوی آسمان است.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده ترانسفاگاراشان، رومانی

در سال 2009 جرمی کلارکسون (مجری برنامه تلویزیونی تاپ گیر یا تخت‌گاز) جاده ترانسفاگاراشان (Transfăgărășan) را بهترین جاده دنیا خواند. این مسیر 90 کیلومتری در کنار کوه های جنوبی کارپات (بین بلندترین و دومین قله بلند) عبور می کند.

این مسیر مارپیچی از شیب های تند و منحنی هایS  شکل و  پیچ های باریک بوده و در بلندترین نقطه به 1034 متر ارتفاع می رسد. همچنین قلعه پادشاه ولد در این مسیر قرار گرفته است.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده چپمن پیک، آفریقای جنوبی یکی از بهترین جاده های دنیا

جاده چپمن پیک (Chapman’s Peak Drive) در بخش غربی شبه جزیره کیپ واقع شده و به اندازه 15 کیلومتر تا شهر کیپ فاصله دارد.

این مسیر از نوردهوک تا خلیج هوت عبور می کند. مسیر 9 کیلومتری جاده چپمن دارای 114 پیچ بوده و منظره 180 درجه ای خارق العاده ای از خط ساحلی اطلس ارائه می دهد.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده ترولستیگن، نروژ یکی از بهترین جاده های دنیا

جاده ترولستیگن (Trollstigen) یکی از پر پیچ و خم ترین مسیرهای نروژ می باشد. شیب 10%، عرض کم و 11 پیچ بسیار تند این مسیر را بسیار خطرناک می کنند.

جاده ترولستیگن بخشی از پارک ملی 63، شهر اندالسنس را به والدال متصل می کند. در ارتفاع 700 متری یک پارک ماشین و بالکن های عمومی متعددی وجود دارند. از ماشین پیاده شوید و منظره زیبای آبشار ستیگ فوسن در ارتفاع 320 متری لذت ببرید.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. جاده استلویو پس، کوه های آلپ، شمال ایتالیا یکی از بهترین جاده های دنیا

جاه استلویو (Stelvio Pass) نیز در سال 2008 در برنامه تخت‌گاز استفاده شد. اما استلویو مکان عبادتی برای پترل هد ها ایجاد کرده است.

با 2757 متر ارتفاع، این یکی از بلندترین جاده های آلپ شرقی می باشد. در طول این جاده 48 پیچ تند وجود داشته و دره ولتلینا را به میانه دره ونوستا و مران وصل می کند.

بهترین جاده های دنیا

 

 1. پل میلو ویوادو، جنوب فرانسه

پل میلو ویوادو (Millau Viaduct) با ارتفاعی بیشتر از برج ایفل، بلندترین پل در دنیا می باشد. نه تنها این پل شاهکار معماری است، ظاهری بسیار زیبا نیز دارد. این پل در سال 2004 افتتاح شد و به منظور کاهش ترافیک عبوری بین فرانسه و اسپانیا بر روی دره تارن (Tarn valley) ساخته شد. پل میلو به طول 2460 متر محور بزرگراهی از پاریس به مونپلیه می باشد.

بهترین جاده های دنیا

برای آشنایی بیشتر با تور ها و نحوه رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما به سایت گلفام سفر مراجعه بفرمایید.

 
© 2018 , All Right Reserved