تور گرجستان با گلفام سفر

تور گرجستان را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای گرجستان می باشد. پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور گرجستان را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور گرجستان

خدمات تور گرجستان شامل پرواز رفت و برگشت، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی، هتل متنوع در گرجستان با خدمات و سرویس های مختلف می باشد.هتل های تور گرجستان

گلفام سفر با گارانتی هتل های متنوع در گرجستان امکان انتخابی مناسب را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 3،4،5 ستاره با خدمات و سرویس های متفاوت بنا به درخواست مسافرین می باشد.چرا تور گرجستان

گرجستان کشوری در آسیای غربی، با کشورهای روسیه، ترکیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم مرز بوده و هم در آسیا و هم در اروپا قراردارد. مردم گرجستان به قدری مهمان نواز اند که با اولین برخورد گویی چندین سال است که شما را می شناسند و با مهربانی با شما رفتار می کنند، با توجه به موقعیت جغرافیایی گرجستان نسبت به ایران و فستیوال تابستانی و هزینه های بسیار مقرون به صرفه سفر به این کشور اورپایی دلیلی برای جذب ایرانیان به گرجستان شده است.


قیمت تور گرجستان

قیمت تور گرجستان بر اساس بهترین کیفیت و خدمات بسته شده است. کیفیت و قیمت تور گرجستان اولین اولویت آژانس گلفام سفر می باشد.


تاریخچه گرجستان

نام باستانی گرجستان ایبریا بود. کشور گرجستان، کشوری با تاریخ بزرگ است که در بخش عظیمی از تاریخش درگیر جنگ های طولانی بوده و رنج های زیادی را تحمل کرده است اما امروزه به یکی از زیباترین و پربازدید ترین کشور های جهان تبدیل شده است. در طی تاریخ کشور گرجستان درگیر حمله ی مغول ها، جنگ جهانی و دیگر جنگ ها بود. در دوره ی قاجاریه که گرجستان تحت سلطه ایران بود، دو کشور روسیه و ایران به مدت 12 سال با یکدیگر جنگیدند که به عقد عهدنامه گلستان منجر شد. پس از انقلاب کبیر، گرجستان جمهوری دموکرات اعلام کرد که توسط ارتش سرخ نقض شد و به مدت هفتاد سال جزو جمهوری های سوسیالیستی شوروی بود اما توانست پس از آن جمهوری مستقل دموکرات تشکیل دهد. سپس گرجستان پیشرفت های چشمگیری داشت و امروزه خود را به یکی از زیباترین و پرگردشگرترین مقاصد تبدیل کرده است.


آب و هوای گرجستان

کشور چهارفصل گرجستان در تمام فصول مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. قرارگیری گرجستان در منطقه قفقاز، آب و هوای گرمی را برای تابستان های این کشور رقم می زند. برای آب و هوای گرم به مناطق هموار گرجستان مانند باتومی به گشت و گذار بپردازید و اگر هوایی خنک می خواهید به مناطق کوهستانی آن بروید. به دلیل مدیترانه ای بودن، آب و هوای کشور گرجستان معتدل است و زیاد سرد نمی شود. در طول زمستان کوهستان های گرجستان برفی می شوند. برای سفری لذت بخش در زمانی سفر کنید که هوا زیادی سرد یا زیادی گرم نباشد.


سیستم حمل و نقل در گرجستان

سیستم حمل و نقل کشور گرجستان از اتوبوس های زرد و آبی، مترو، مینی بوس یا مارشروتکا، قطار کابلی فانیکولار و تاکسی تشکیل می شود.


منطقه جغرافیایی گرجستان

این کشور به صورت طولی در امتداد مدارات کشیده شده و طول آن حدود ۳۷۰ کیلومتر، حداکثر عرض آن ۲۰۰ کیلومتر و طول قطر بزرگ آن ۶۱۳ کیلومتر است. کشور گرجستان در منطقه قفقاز قرار گرفته است. این کشور در میان اروپا و آسیا واقع شده است اما کشوری اروپایی به حساب می آید و از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می کند. کشور گرجستان با روسیه از شمال، ترکیه و ارمنستان از جنوب، آذربایجان از جنوب شرقی و غرب با دریای سیاه همسایه است. سیستم حاکم بر کشور گرجستان، جمهوری متمرکز نیمه ریاستی می باشد. کشور گرجستان به نه منطقه، یک شهر و دو جمهوری خودمختار تقسیم می شود.فرهنگ در گرجستان

آداب و رسوم زیبایی در گرجستان وجود دارند که سفری لذت بخش را برای شما رقم می زنند. مردم مهمان نوار گرجی از گردشگران به خوبی میزبانی می کنند. در سفرتان حتما افراد گرجی شما را به خانه هایشان دعوت خواهند کرد. احترام به بزرگتر ها در این کشور بسیار اهمیت دارد. مردم گرجستان لباس های محلی زیبایی به نام چوخا بر تن می کنند که نمادی از غرور ملی محسوب می شود و از آن در مراسمات مختلف استفاده می کنند. لباس چوخا از کت پشمی با یقه ای بلند، کلاه خزدار و خنجر تشکیل می شود. همچنین غذاهای سنتی گرجستان بسیار خوشمزه بوده که در سفرتان می توانید از آن ها لذت ببرید.


زبان مردم گرجستان

مردم کشور گرجستان به زبان زیبای گرجی صحبت می کنند. زبان گرجی از خانواده زبان کارتولی (زبانی از منطقه قفقاز) می باشد. بعضی کلمات وارد شده از دیگر زبان ها مانند آذری و ترکی، ارمنی و روسی و انگلیسی به زبان گرجی به شما کمک می کند تا حدودی از جملات مردم را درک کنید. به واسطه تاریخ مشترک ایران و گرجستان در گذشته تعدادی کلمات یکسان مانند: کوچه، لوبیا، مغازه، مسخره و تعدادی دیگر در این 2 زبان وجود دارند.


مذهب مردم گرجستان

مردم گرجی بسیار پایبند به دین و مذهب، اکثرا مسیحی (80 درصد) ارتودوکس پیرو کلیسای ارتودوکسی گرجستان هستند. مردم کشور گرجستان برای کلیساها احترام زیادی قائل اند و حضور در کلیسا ها آداب خاصی مثل رعایت پوشش مناسب دارد. بخش کمی از جمعیت گرجستان که حدود 10 درصد می باشد را مسلمانان تشکیل می دهند.غذاهای محلی گرجستان

گرجی ها در غذاهای خود تمایل زیادی به استفاده از گوشت دارند. به طور کلی غذاهای گرجستان از فرهنگ غذای اروپایی و فرهنگ آسیایی تاثیر پذیرفته اند و با ذائقه ایرانی ها نزدیکتر هستند. خینکالی (Khinkali) مشابه پیراشکی ایرانی ها، چخخبیلی (Chakhokhbili) خورشت مرغ و سبزیجات، خاچاپوری آجارولی (Khachapuri Adjaruli) پیش غذای معروف گرجی که نان به شکل قایق با محتویات پنیر و تخم مرغ دارد، چرچخلا (Churchkhela) شیرینی محلی معجونی، چاناخی (Chanakhi)، چاکاپولی (Chakapuli) گوشت بره و سبزیجات، کباب شیشلیک (Shashlik)، ساتیسوی (Satsivi) سس گرجی، چیکن تاباکا (Chicken tabaka)، آجاپصندلی (Ajapsandali) خوراک سبزیجات، متسوادی (Mtsvadi) گوشت بره کبابی، ماتسونی (Matsoni) دسر ماستی، نیگوزیانی بادیرجانی (Nigvziani Badrijani) دسر لذیذ بادمجانی، پخالی اسفناج (Spinach Pkhali)، تیکلپی (Tklapi) لواشک گرجی، چاشوشولی (Chashushuli) گوشت گراز و سبزیجات و ماهی قزل آلا با رب انار برخی از لذیذترین غذاهای گرجستان هستند که نباید در تور گرجستان از دست بدهید.


رستوران های برگزیده گرجستان

رستوران قصر طلایی باتومی، رستوران مارکو پولو باتومی، رستوران قلب باتومی، رستوران کلودز باتومی، رستوران فن-فن باتومی، رستوران پلیون باتومی، رستوران ورونیکا باتومی، رستوران بربرستان تفلیس، رستوران هتل رومز تفلیس، رستوران خارچو تفلیس، رستوران اکزیم تفلیس، رستوران لو مارایس تفلیس، رستوران فلینی تفلیس و  رستوران لولیتا تفلیس برخی از بهترین رستوران های گرجستان هستند. در تور گرجستان در این رستوران ها غذا میل کنید.


مراکز خرید گرجستان

مرکز خرید تفلیس مال، مرکز خرید ایست پوینت، بازار دست فروشان درای بریج، خیابان پکینی، مرکز خرید مرانی، تفلیس سنترال، مرکز خرید کارواسلا، بازار بزرگ لیلو، مرکز خرید جی تی سی، مرکز خرید مگالین، بازار واگزال، مرکز خرید اوراسیا و سیتی مال گلدانی برخی از مراکزی هستند که می توانید برای انجام خریدهایتان مراجعه کنید.


اماکن گردشگری گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی، آکواریوم باتومی، بلوار باتومی، پارک دلفین های باتومی، موزه استالین باتومی، قلعه ناریکالا تفلیس، کلیسای سیونی تفلیس، موزه ملی تفلیس، کارتلیس ددا تفلیس، پارک ریکه تفلیس، شهر سیقناقی تفلیس، شهر سنگی اوپلیستیخه، تله کابین آرگو باتومی، برج الفبا باتومی، مجسمه یادبود مدیا باتومی و آبشار ماخونتستی باتومی برخی از بهترین اماکن گردشگری کشور گرجستان محسوب می شوند.


سوغات گرجستان

پاپاخی (کلاهی پشمالو از جنس پشم گوسفند)، تکا (پشم ریسیده گوسفند به صورت نمد)، چورچخلا (خوراکی محلی خوشمزه‌)، تیکلپی (نوعی لواشک میوه‌ای خانگی)، عسل مرغوب،بادام زمینی وکره بادام زمینی مرغوب، فرش و گلیم ها، انواع مجسمه های فلزی و چوبی، انواع ظروف سفالی، نوشیدنی گرجستان، جام نوشیدن شراب وایکینگ ها (از شاخ گاو و بزکوهی)، قاشق های تزئینی از جنس نقره، بشقاب های رنگارنگ (با نقوشی شهر تفلیس و کشور گرجستان)، انواع خنجر و شمشیرهای تزئینی و عتیقه جات، زیور آلات دست ساز برنجی، زیور آلات لعابی و مجسمه ها و تابلو های آهنربایی کوچک برخی از بهترین سوغات کشور گرجستان هستند.