تور بلغارستان با گلفام سفر

تور بلغارستان را با آژانس مسافرتی گلفام سفر تجربه کنید. گلفام سفر مجری مستقیم و تخصصی تورهای بلغارستان می باشد. پرواز ها و هتل ها گارانتی بوده و ما تضمین بهترین کیفیت و قیمت تور بلغارستان را به شما مسافران عزیز می دهیم.


خدمات تور بلغارستان

خدمات تور بلغارستان شامل پرواز رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی ، گشت شهری رایگان متنوع با تورلیدر فارسی زبان در بلغارستان ، بیمه مسافرتی ، صدور ویزا ، هتل متنوع در بلغارستان با خدمات و سرویس های مختلف می باشد.هتل های تور بلغارستان

گلفام سفر با گارانتی هتل های متنوع در بلغارستان امکان انتخابی مناسب را برای شما مسافرین عزیز فراهم نموده است. هتل های گارانتی شده 3،4،5 ستاره با خدمات و سرویس های متفاوت بنا به درخواست مسافرین می باشد. به دلیل وسعت زیاد بلغارستان یکی از مسائل مهم در تور بلغارستان انتخاب هتل در محل مناسب می باشد. استفاده کامل از هتل در زمان ورود و خروج از هتل. هتل ها با ستاره های واقعی از تمام گروه های بین المللی گارانتی شده می باشد. بهترین هتل های سواحل گلدن سندزو در تور بلغارستان موجود هستند.


پرواز تور بلغارستان

پرواز تور بلغارستان با بهترین ایرلاین داخلی جهت رفاه مسافرین عزیز انتخاب می شود. پروازهای هواپیمایی ماهان، بهترین ایرلاین های ایران، برای شما مهمانان گرامی گلفام سفر ارائه می شود.


چرا تور بلغارستان

گردشگری یکی از بخش های مهم اقتصاد بلغارستان محسوب می شود. این کشور که در محل تقاطع شرق و غرب قرار دارد، خانه ی بسیاری از تمدن ها بوده است. جاذبه های گردشگری و ابزار های باستانی بسیاری در کشور وجود دارند که در سراسر سرزمینی نسبتاً کوچک - که به راحتی قابل دسترسی است - پراکنده شده اند. بلغارستان به خاطر اقامتگاه های ساحلی و زمستانی اش شهرتی جهانی دارد. میراث فرهنگی بلغارستان وجوه مختلفی دارد: ذخایر و بنا های باستانی، موزه ها، گالری ها، مناسبت های فرهنگی، فولکلور اصیل و بنا هایی با معماری فوق العاده. ساحل بلغاری دریای سیاه بسیار خوش منظره است؛ سواحل شنی سفید و طلایی حدود 130 کیلومتر از خط ساحلی 378 کیلومتری را اشغال کرده اند. ماه های تابستان برای گردشگری دریایی مناسب هستند و دمای آب از می تا اکتبر برای شنا در دریا ایده آل می باشد. پیش از سال 1989 ساحل بلغاری دریای سیاه با نام «ریویرا ی قرمز» شناخته می شد. با این حال، از زمان سقوط پرده ی آهنین، نام ساحل به ریویرا ی بلغار تغییر یافت.


قیمت تور بلغارستان

قیمت تور بلغارستان بر اساس بهترین کیفیت و خدمات بسته شده است. کیفیت و قیمت تور بلغارستان اولین اولویت آژانس گلفام سفر می باشد.


تاریخچه بلغارستان

بلغارستان، که به صورت رسمی «جمهوری بلغارستان» نامیده می شود، در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. زمین های کنونی بلغارستان محل رشد فرهنگ های سازمان یافته ی ماقبل تاریخ در دوران نئولیتیک (نوسنگی) بوده اند. تاریخ باستانی بلغارستان حضور تراکیان، یونانیان، پارسیان، سلت ها، رومی ها، گوت ها، الانان و هان ها را به خود دیده است. قوی ترین بخش های اقتصاد کشور صنعت سنگین، مهندسی قدرت و کشاورزی هستند که همگی به منابع طبیعی تکیه دارند.


آب و هوای بلغارستان

بلغارستان دارای آب و هوا ی معتدل است. ویژگی های ملایم آب و هوا ی اروپا ی مرکزی با تابستان های گرم، زمستان های طولانی و سرد، و فصل های متفاوت، در بلغارستان مشاهده می شوند. از ماه دسامبر تا اواسط مارس احتمال بارش وافر برف در سراسر کشور، مخصوصا مناطق کوهستانی آن وجود دارد. بهار معتدل، تابستان گرم و خشک به همراه طوفان های خنک و زمستان های سخت با بارش متناوب برف تا فصل بهار، در بلغارستان رایج هستند. از این رو، بهتر است بین ماه می و سپتامبر از بلغارستان دیدن کنید تا بتوانید از نور آفتاب و هوا ی گرم و ملایم لذت ببرید.


سیستم حمل و نقل در بلغارستان

اگر به بلغارستان سفر می کنید، جابه جایی در این کشور کار سختی نمی باشد. همچنین هزینه حمل و نقل بسیار پایین می باشد. سیستم حمل و نقل بلغارستان از اتوبوس های بین شهری، اتوبوس های بین دهکده ها، ایستگاه های متعدد اتوبوس در شهر های بزرگ این کشور، قطار و تاکسی تشکیل شده است.


منطقه جغرافیایی بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا می باشد. بلغارستان در غرب با صربستان و مقدونیه همجوار می باشد. در جنوب با کشور یونان و ترکیه هم مرز است. در خاور این جمهوری دریای سیاد قرار دارد. دو رشته کوه مهم بلغارستان را فرا گرفته‌است، یکی رشته کوه‌های بالکان که شمال و مرکز این کشور را دربر گرفته و دیگری رشته‌کوه‌های ردوپه که باختر و جنوب کشور را شامل می‌شود، از دیگر رشته‌کوه‌های بلغارستان می‌توان به ریلا و پیرین اشاره کرد.
فرهنگ در بلغارستان

برخی از فرهنگ های باستانی از جمله تراکیان، یونانیان باستان، استوروگوت ها، اسلاو ها، وارانگیان ها و احتمالا بلغارها، بر فرهنگ، تاریخ و میراث بلغارستان تاثیر گذاشته اند. به همین سبب ملت بلغار یکی از غنی ترین میراث های فولک دنیا را دارند. ابزار ها و متعلقات تراکی کشف شده در کشور شامل قبر ها و گنجینه های طلا ی بیشمار می شوند و می توان رد پای بلغار های باستان را در موسیقی و معماری قدیمی بلغارستان مشاهده کرد. مناسک تراکی مانند زارزان، کوکری و مارتنیتزا تا به امروز در فرهنگ مدرن بلغاری زنده نگاه داشته شده اند. قدیمی ترین گنجینه ی طلا ی کار شده ی جهان که قدمت آن به هزاره ی پنجم قبل از میلاد باز می گردد، متعلق به نکروپولیس وارنا است. در طی مدت زیادی از قرون وسطی، بلغارستان به عنوان قطب اروپا ی اسلاو عمل می کرد و از طریق مدارس ادبی پرسلاو و اوهرید، تاثیرات ادبی و فرهنگی قابل توجهی بر دنیا ی اسلاو ارتدوکس شرقی می گذاشت. همچنین بلغارستان دومین الفبا ی پرکاربرد جهان (خط سیریلیک ) را به دنیا معرفی کرد؛ این خط در قرن دهم بعد از میلاد در این دو مدرسه ایجاد شده است. تاثیرات بلغارستان بر پیشرفت بشریت در قرون نوزدهم و بیستم نیز ادامه یافت؛ تعدادی از هنرمندان موفق و برجسته ی بلغارستان فرهنگ این کشور را به دنیا معرفی کرده اند.


زبان مردم بلغارستان

زبان رسمی کشور بلغارستان، زبان بلغاری می باشد. زبان هایی که در کشور بلغارستان استفاده می شوند به 84% بلغاری، 9% ترکی، 4% رومانی و کمتر از 1 زبان های دیگر تقسیم می شوند.


مذهب مردم بلغارستان

مذهب کشور بلغارستان از مسیحیت تاثیر گرفته است. این در حالیست که حدود 60% دارای مذهب ارتودوکس بلغاری می باشند. 9% از ساکنان این کشور بدون مذهب و 7.9% مسلمان هستند.


غذاهای محلی بلغارستان

اگر به کشور بلغارستان سفر می کنید، بانیتزا یا کیک پنیری سنتی (Banitza)، لوکانتا (Lukanka)، سوپ شکمبه (Shkembe)، سوپ سرد خیار تاراتور (Tarator)، سالاد شوپسکا (Shopska Salata)، کبابچه (Kebapche)، دلمه برگ مو یا لوزوی سارمی (Lozovi Sarmi)، دووچ یا گیوچ (Gyuvech) و موساکا (Moussaka) غذاهایی هستند که باید امتحان کنید.


رستوران های برگزیده بلغارستان

رستوران مدیترانه ای مرد خوش شانس در صوفیه (Shtastliveca)، رستوران ایتالیایی مستر پیتزا (Mr. Pizza)، کافه رستوران مدیترانه ای بریک در صوفیه (Brick Cafe Bar & Dinner)، رستوران اروپایی بیفور اند افتر در صوفیه (Before & After)، رستوران اروپایی ابوریشته 35 (Oborishte 35)، رستوران روسی کورسو در صوفیه (Corso)، رستوران اروپایی د لیتل تینگز (The Little Things) و رستوران بنکوویچ در صوفیه (Bankovich) در لیست بهترین رستوران های بلغارستان قرارگرفته اند.


مراکز خرید بلغارستان

بازار زنان در صوفیه (Zhenski Pazar)، ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo) و بازار خلیج دریای سیاه (Black Sea Coast) برخی از بهترین مراکز خرید در کشور بلغارستان می باشند.


اماکن گردشگری بلغارستان

بازدید از سواحل دریای سیاه (Black Sea)، شهر باستانی نسبار یا مروارید دریای سیاه (Nessebar)، شهر باستانی ساحلی سوزوپل (Sozopol)، صومعه ریلا (Rila Monastery)، شهر قدیمی پلوودیو (Plovdiv)، شهر زیبای بلوگرادچیک (Belogradchik)، دریاچه آتاناسوسکو (Lake Atanasovsko)،شهر قدیمی ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo) و قلعه باستانی بلوگرادچیک (Belogradchik Fortress) و بسیاری دهکده، دریاچه و پارک های ملی دیگر را در لیست گردشگری خود در کشور بلغارستان قرار بدهید.


سوغات بلغارستان

روغن گل رز (Rose Oil)، محصولات اسطوخدوس (Lavender)، کوزه گری سنتی ، کوزه گری مدرن ، لباس های سنتی، نقاشی های دستی و مارتینتسی (Martenitsi) برخی از بهترین سوغات کشور بلغارستان می باشند.