خیابان های خوشمزه ی ویتنام

ویتنام کشوری با کیفیت غذایی بالا، پیاده رو های مملو از خوراکی ­های بی نظیر و اشتها برانگیز می باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با خیابان های خوشمزه ی ویتنام آشنا شوید. 

 

غذاهای معروف خیابانی هانوی

فو (سوپ نودل ویتنامی):

سوپ نودل کلاسیک فوی ویتنامی را تمامی فروشندگان دکه های خیابانی می فروشند. فو-بو به معنی گوشت گاو و فو-گا به معنی گوشت مرغ می باشد. مایعی غلیظ به دست آمده از استخوان گاو، به همراه چاشنی دارچین و رازیانه، در کنار نودل برنج و سبزیجات آسیایی سرو می شود.

راهنما: اگر به دنبال بهترین فو در هانوی هستید، به مراکز مورد علاقه مردم محلی بروید، زیرا آن ها از شما بسیار سخت­گیرتر هستند. این سوپ گوشتی خوشبو و پیش غذایی مناسب برای باز کردن اشتهاست.

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

 

بون چا (گوشت گراز گریل شده و نودل):

غذای معروف هانوی بون چا، که طعمی شیرین و دلپسند می باشد. لقمه کوچکی مملو از گوشت گاو به همراه نودل های برنج و گیاهان تازه سرو می شود. نمی توانید از بوی خوش گوشت مملو از ادویه در حال پخت بر روی منقل ساده بگذرید. میوه عنبه هندی ورقه شده و جوانه های لوبیا به بون چا مزه ی خاصی می دهد. برای تجربه ای بهتر، از سس ماهی ویتنامی نیز استفاده کنید.

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

 

چاکالاونگ (ماهی گریل شده و شوید):

چاکالاونگ از آن نوع غذاهایست که دیگر غذاهای دنیا را شرمنده می کند. ماهی تازه ی گریل شده به همراه پاستای میگوی تند، شوید و پیازچه، به همراه بادام زمینی (برای ایجاد مزه بیشتر) در کنار نودل برنج سرو می شود. حتما این غذا را به لیست غذاهایی که قبل از مرگ باید امتحان کنید، اضافه کنید. این خوراکی خوشمزه به حواس شما حمله می کند.

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

 

غذاهای معروف خیابانی هوشی مین

هو تیو (سوپ نودل دریایی با گوشت گراز):

نوآوری هوشی مین در فوی کلاسیک، نوعی سوپ کامبوجی به نام هو تیو به وجود آورده است. سوپ هو تیو معمولا به عنوان صبحانه و یا اسنک سرو می شود، که شامل گوشت گراز، میگو، علف لیمو و چیلی است. این سوپ گوشتی معطر مناسب برای شروع روزی سالم می باشد.

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

 

بان می تیت (ساندویچ باگت با گوشت):

یک باگت نرم فرانسوی آغشته شده به پَتهِ جگر، فلفل چیلی حلقه شده، گشنیز، خیارشور، تربچه ژاپنی، هویج ترشی و گوشت های سرد متنوع به همراه پوست گوشت گراز نازک برش خورده و توفو سرو می شود. یک ساندویچ است، اما بسیار پیچیده تر!

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

 

پن کیپ لادو (وافل نارگیلی سایگون):

خمیر بسیار نرم وافل از شیر نارگیل، آرد، تخم مرغ و شکر تشکیل شده است. در نهایت حاصل وافلی دارای لایه ی خارجی ترد و لایه داخلی نرم و جویدنی می باشد.

خیابان های خوشمزه ی ویتنام

در تور ویتنام از این خیابان ها و غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

 
© 2018 , All Right Reserved