9 بندرگاه زیبای دنیا را بشناسید

بنادر جهان

 

بندرگاه زیبای دنیا

این بندرگاه ها با مناظر فوق العاده زیبا، برای تمامی بازدیدکنندگان سرگرمی هایی از قبیل بازی های آبی، پیاده روی و چشم انداز هایی خارق العاده فراهم می کنند. در ادامه مطلب با آژانس گردشگری گلفام سفر همراه باشید تا با 9 بندرگاه زیبای دنیا آشنا شوید.

  1. سیدنی، استرالیا

 یکی از مقاصد پر بازدید تور استرالیا شهر سیدنی است .ورودی بندرگاه سیدنی (Sydney Harbour)، مسیر باریکی میان 2 صخره ماسه-سنگ بلند می باشد. در داخل بندرگاه ورودی و خلیج های متعدد و منطقه مرکز تجاری (Central Business District) وجود دارند و آب درخشان بندرگاه زرق و برقی جذاب به شهر داده است. در یک روز آفتابی که قایق های بادبانی در آب هستند و آب مانند الماس برق می زند، هیچ بندرگاهی به زیبایی بندر سیدنی نیست.

بندر های زیبای جهان

 

  1. کوتور، مونته نگرو

برای بازدید از بندرگاه کوتور با خرید بلیط هواپیما ارزان سفر کنید، بندرگاه کوتور (Kotor) بندرگاهی اسطوره ای و افسانه ای است که در احاطه دیوار گرانیتی و آب لاجوردی رنگ که به این شهر دیوارشده قرون وسطی سرویس دهی می کرد. به مسیر پشتی شهر رفته، از پله های کلیسای کوچک بالا بروید و از منظره حیرت انگیز بندرگاه لذت ببرید.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. بندر ویکتوریا، هنگ کنگ

بندر ویکتوریا (Victoria Harbour) یکی از مقاصد تور هنگ کنگ می باشد، بندر ویکتوریا جزیره هنگ کنگ را از سرزمین چین جدا می سازد. آب های عمیق بندر ویکتوریا، هنگ کنگ را پرترددترین بندر دنیا ساخت. اهمیت اقتصادی بندر ویکتوریا در افزایش ساخت و ساز آسمان خراش های دوطرف این بندر نمایان است. برای آنکه به طور کامل از زیبایی این بندر لذت ببرید با یکی از کشتی های تفریحی اولد استار (که به طور مداوم میان جزیره هنگ کنگ و کوولون در حال جابه جایی هستند) در آن گردش کنید.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. بندرگاه نکو، قطب جنوب

بندرگاه نکو (Neko Harbour) در میان فلات ها و  یخچال های طبیعی بوده و توسط کوه فرانسیس (Mount Francais) احاطه شده است. این بندر یکی از نقاط ممتاز قطب جنوب می باشد. نام این بندرگاه برگرفته از کشتی صید نهنگی که در قرن 20ام در این بندر قرار داشت گرفته شده است. نهنگ مینک و هامپبک در میان این کوه های یخی دیده می شوند. این منطقه مناسب برای غذا دادن به پنگوئن های گنتو (Gentoo Penguin) و فوک دریایی ودل (Weddell Seal) می باشد.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. ریو دو ژانیرو، برزیل

خلیج گوانابرا (Guanabara Bay) به شکل بادکنک، تا 20 مایلی داخل خشکی آمده است. بندرگاه ریو دو ژانیرو تلفیقی از ساحل ماسه سفید، کوه های عجیب و دریای درخشان می باشد. در قرن 16ام که دریانوردان پرتغالی از اقیانوس اطلس بی رحم گذر می کردند، اقامتگاهی امن بود. برای افرادی که در تور برزیل از این بندرگاه بازدید می کنند، فضایی مناسب برای قایقرانی، شنا و گردش در پارک های ملی و کوه های پیرامون است.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. استکهلم، سوئد

در شهر استکهلم شما هرگز از آب دور نیستید. پایتخت سوئد در کنار 14 جزیره قرار گرفته و تا محل اتصال دریاچه ملاوران (Lake Mälaren) و دریای بالتیک (Baltic Sea) ادامه دارد. به نظر می آید تمامی شهر به منظور بهره برداری از این بندرگاه زیبا طراحی شده است؛ این امر از ساختمان های عظیم کاخ سلطنتی تا سالن شهر (با منظره ای روبه آب های آرام) دیده می شود.

ساکنان استکهلم نیز از آب های اطراف شهر نهایت استفاده را می برد. در ساحل این شهر زنجیره ای از جزیره های کوچک مملو از کابین های روستایی قرار گرفته اند. برای کسب اطلاعات از نحوه رزرو و یا خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت گلفام سفر مراجعه نمایید.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. بندر انگلیسی، آنتیگوا

بندر انگلیسی (English Harbour) جنوب غربی آنتیگوا واقع شده است. طی قرن 18ام، نیروی دریایی سلطنتی در این بندرگاه پایگاه ساخت. به علت طراحی به شکل مخفی گاه از کشتی های جنگی دشمنان، یافتن ورودی باریک این بندرگاه از طرف دریا کار دشواری است.

امروزه این بندرگاه مرکزی برای قایقرانی و کشتی رانی بوده و وجود بناهای بازسازی شده از زمان استعماری جذابیتی در این مکان ایجاد کرده است. حتما از پایگاه نیروی دریایی سلطنتی در تعمیرگاه کشتی نلسون (Nelson’s Dockyard) و ورکشاپ ها، بناها و دیگر عناصر تاریخی مربوط به زمان افسر هوراتیو نلسون (Horatio Nelson) دیدن فرمایید.

بندر انگلیسی تنها بندر دنیاست که موسیقی متنی از درام فولادی دارد. در یک روز تعطیل به ارتفاعات شریلی (Shirley Heights) بروید و از اجرای زنده، باربی کیو و منظره فوق العاده غروب لذت ببرید.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. ونکوور، کانادا

طبیعت ونکوور با بندرگاه زیبای ونکوور (Vancouver) فاصله ای ندارد. این شهر در محاصره کوهستان و پارک استنلی (Stanley Park) قرار گرفته است. بندرگاهی 1001 هکتاری مملو از جنگل و فضاهای شهری در دل این شهر واقع شده است.

این پارک به طور کامل توسط آب احاطه شده است و مسیر کنار دیوارِ دریایی برای پیاده روی و دوندگی لذت بخش می باشد. منظره رو به مرکز شهر بسیار خیره کننده است، به خصوص در پاییز که کوه ها و پارک به رنگ های قرمز، زرد و نارنجی رنگ آمیزی می شوند.

 بندرگاه زیبای دنیا

 

  1. مورآ، پلینزی فرانسه

بندرگاه جزیره ی قلب شکلِ مورآ (Mo’orea) در پلینزی فرانسه شبیه به نقاشی های پل گوگین (Paul Gauguin) می باشد. در مورآ هیچگونه مرکز شهری وجود ندارد، تنها دهکده های سنتی کوچک در احاطه حصار، گل هیبیزوس، چشمه های زلال و سواحل دست نخورده موجود می باشند. از تمامی نقاط جزیره قله موائو روا (Moua Roa) قابل رویت بوده و بر این بندرگاه مشرف است.

 بندرگاه زیبای دنیا

 
© 2018 , All Right Reserved