در 7 جنگل شگفت انگیز جهان قدم بزنید

  1. جنگل بارانی دِین تری ، کوئینزلند، استرالیا

جنگل بارانی دِین تری، واقع در سواحل استوایی در شمال شرقی استرالیا می باشد و یکی از حیرت انگیزترین جنگل های بارانی دنیاست. این جنگل ، از 110 میلیون سال پیش وجود داشته و قدیمی ترین جنگلِ بارانی می باشد.

صدای گوش نواز قورباغه و جیرجیرک در قلب این جنگل پیچیده است. این جنگل زیستگاه پرنده ی نادر و زیرک به نام کسووری (Cassowary) که نژاد گرمسیریِ شترمرغ استرالیایی(اِمو) است. احتمال دیده شدن این پرنده بسیار کم است.

 

 

  1. جنگل کروکت، لهستان

درختان کاج واقع در نو چت نو و (Nowe Czarnowo) ظاهر عجیب و شگفت انگیز دارند. کسی از دلیل ظاهر آن اطلاعی ندارد. برخی بر این باورند که این درخت ها در هنگام کاشت و در سال 1930 با به کارگیری ابزارهای کشتی سازی به این شکل در آمده اند.

برخی نیز باور دارند که در جنگ جهانی دوم این نهال های جوان توسط تانک ها شکسته شده اند و سپس به این شکل رشد کرده اند. به هرحال دلیل ظاهر عجیب این درخت ها هر چه که باشد، این جنگل را به یکی از عجیب ترین جنگل های دیدنی تبدیل کرده است. در تور لهستان از این جنگل دیدن فرمایید.

 

  1. جنگلِ ابرِ مونته ورده، کاستاریکا

جنگلِ ابرِ مونته ورده با مساحت 26000 هکتار، در بلندی های جنگل ابرِ افسانه ای کاستاریکا واقع شده است. نام این جنگل الهام گرفته از شهری به همین نام در همسایگی­اش می باشد.

این محدوده دارای 6 منطقه­ ی زیست محیطی مختلف که 90% از آن ها جنگل های دست نخورده هستند.این جنگل­ها دارای 2500 گونه گیاهی (بیشترین تنوع گونه های ارکیده)، 100 گونه متفاوت پستاندار، 400 گونه پرنده، 120 گونه خزنده و دوزیست می باشد، که حسابی توجهتان را جلب خواهد کرد.

 

  1. پارک ملی ردوود، کالیفرنیا، آمریکا

درختان پارک ردوود کالیفرنیا، بلند ترین درختان جهان هستند که 45% از آن ها در پارک‌های ملی و ایالتی ردوود قرار گرفته­ اند. این درختان غول آسای قدیمی، آخرین بازمانده های نوع خود هستند.
با نگاه کردن به عظمت طبیعی آسمان خراش 116 متری درختان، احساس کوچکی به شما دست می دهد و رطوبت محیط را احساس می کنید. مه موجود در فضا می ­تواند یک-چهارم بارش لازم برای بقای پارک ردوود ساحلی را تامین کند.

 

  1. جنگل بامبو ساگانو، ژاپن

جنگل فوق العاده ی برج های بامبویی واقع در نزدیکی کیوتو، در منطقه ی آراشیاما، یکی از مناطق جذاب برای مردم محلی و گردشگران می باشد.

منظره ی این جنگل بسیار خیره کننده است. چند لحظه مکث کنید و به صدای خش خش باد در میان بامبوها گوش فرا دهید. دولت ژاپن این صدای موسیقی طبیعی را، « 100 صدای اسرار آمیز ژاپن» نامیده است. در تور ژاپن از جنگل بامبو دیدن فرمایید.

 

  1. دره ی جیوژایگو، سیچوان، چین

دره ی جیوژایگو واقع در حاشیه ی فلات تبت، به ثبت میراث جهانی یونسکو و ذخایر جهانی بیوسفر رسیده است.

رودهای زلال، قله های پر برف و جنگل های باستانی زیباییِ غیرقابل انکاری ایجاد می کنند. این جنگل خانه ی آخرین بازماندگانِ بسیاری از گونه هایِ گیاهی و حیوانات در معرض خطر انقراض، از قبیل: پاندای غول پیکر، میمون دماغ‌سربالای طلایی، تاکین (نوعی گاو) و چندین گل ارکیده و خرزه هندی (رودودندرون) می باشد.

در تور چین از دره جیوژایگو دیدن فرمایید.

 

  1. جنگل بارانی خرس بزرگ، بریتیش کلمبیا، کانادا

جنگل بارانی خرس بزرگ در سواحل معتدل بریتیش کلمبیا واقع شده است و زمین عظیمی از سدرهای باستانی، آبشارهای خزه مانند و «خرس روح» می باشد. سرخپوست های محلی، این خرس کمیاب کرمی رنگ (کرمود) را مقدس می دانند.

این جنگل با وسعتی برابر با ایرلند، خانه ی حیواناتی از قبیل: گرگ خاکستری، خرس گریزلی، گوزن سیکا ، شیر کوهی، بز کوهی، نهنگ قاتل ، ماهی سالمون، شیرهای دریایی، سمورهای دریایی و نهنگ گوژپشت می باشد.

اطلاعات تکمیلی

 
© 2018 , All Right Reserved