13 مورد از کاربردی ترین تجهیزات سفر برای یک بک پکر (کوله گرد)

13 مورد از کاربردی ترین تجهیزات سفر برای یک بک پکر (کوله گرد)

تجهیزات سفر لوازم کوچکی هستند که در زمان، هزینه و مدیریت فضای محدود کوله به شما کمک می کنند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از کاربردی ترین تجهیزات سفر برای یک بک پکر (کوله گرد) آشنا شوید.

این لوازم ضروری را به کار بگیرید تا سفری ایمن، ساده و کم دردسر را تجربه کنید.

 

 1. اسپرک (Spork)

اسپرک ترکیبی از قاشق، چنگال و یک چاقوی کوچک در یک وسیله می باشد. این یک وسیله غیر-تکنولوژیکی بسیار مفید است. همچنین برای خوردن غذاهای خیابانی و پیکنیک استفاده دارند. به علت ابعاد کوچک این وسیله و جا گیر نبودن، می توانید همیشه آن را همراه خود داشته باشید. اسپرک در رنگ های مختلف، با جنس های پلاستیکی یا تیتانیومی ساخته می شود.

 

 1. شال مسافرتی هوشمند (Smart Travel Scarf)

اگر در سفر شال استفاده می کنید، پس چطور است از شالی با جیب مخفی استفاده کنید! در شرایطی که نیاز دارید پاسپورت یا موبایلتان را به همراه داشته باشید، می توانید آن ها را در جیب شالتان مخفی کنید. همچنین روشی مناسب برای مخفی کردن لوازمی که نمی خواهید به دست جیب برها بیفتد می باشد. این شال ها در رنگ ها و نقش های متفاوتی وجود دارند، تا به راحتی با لباستان هماهنگ شوند.

 

 1. بطری تصفیه آب (Water Purifying Bottle)

زمانی که در مکان هایی دارای آب آلوده و غیر آشامیدنی کوله گردی می کنید، از بطری تصفیه آب استفاده کنید. این وسیله در زمان کوله گردی به مقاصدی در آسیا، آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی به کارتان می آید. راه حلی ساده که هزینه ی خرید آب معدنی را حذف می کند. چه آب آشامیدنی و چه آب طبیعی، هرچه خواستید میل کنید، فقط اول از فیلتر بطری خودتان برای تصفیه آن استفاده کنید.

 

 1. قاب ضدآب برای موبایل (Waterproof Case for Mobile Phone)

قاب ضد آب کوچک در سفر امکان حرکات شما را بالا می برد. در شرایط زیادی ممکن است که موبایل شما خیس شود، یا در آب بیفتد- قایق سواری، غواصی و دیگر فعالیت های آبی. این قاب جلوی خیس شدن گوشی شما را می گیرد و فضای کمی را هم اشغال می کند. استفاده از قاب ضد آب به شما امکان استفاده از صفحه لمس و عکس گرفتن نیز می دهد. همچنین می توانید کارت اعتباری یا لوازمی که نباید خیس شوند را در این قاب ها قرار دهید.

 

 1. سینک قابل حمل (Portable Sink)

وقتی در فضای باز، نیاز دارید لباس یا ظرف هایتان را بشویید، سینک قابل حمل به دردتان می خورد. این وسیله دارای طراحی هوشمندانه و پارچه ضد آب می باشد. سینک قابل حمل به راحتی جمع می شود، و وقتی در آن آب میریزید سرپا می ایستد. سینک های قابل حمل در سایزهای مختلف وجود دارند. سایز بزرگ مناسب لباسشویی و سایز کوچک برای شست و شوی ظروف می باشد.

 

 1. حوله کوئیک درای (Quick Dry Towel)

حوله کوئیک درای وسیله ای ضروری در لیست هر بک پکر (کوله گرد) می باشد. اگر از حوله های معمولی استفاده کنید، بسیار طول می کشد تا خشک شوند و همچنین ممکن است مجبور شوید حوله خیس را با خودتان حمل کنید؛ که نه تنها به وزن کیف شما می افزاید، فضای زیادی را نیز اشغال می کند. پس راه حل این است که از حوله های کوئیک درای سبک و کم حجم استفاده کنید. این حوله های سفری از میکرو فیبر ساخته شده و بسیار سریع خشک می شوند.

 

 1. هدفون محدودکننده سر و صدا (Noise-isolating Earphones)

هدفون های محدودکننده سر و صدا در زندگی روزمره به منظور گوش دادن به موسیقی و پادکست به کار می آیند؛ اما وقتی نیاز به آرامش دارید به تجهیزات ضروری تبدیل می شوند. بیش از هر چیز، این هدفون ها در پروازهایی که نوزادان گریه می کنند یا کودکان جیغ می زنند ضروری می باشند.

 

 1. بطری آب تاشو (Foldable Water Bottle)

این یکی از لوازمیست که احتمالا هر روز برایتان به کار می آید. وقتی بطری آب تاشو خالی شود کاملا جمع شده و در کیف روزمره شما کمترین جا را اشغال می کند. بطری های تاشو عموما دارای گیره هستند تا بتوانید در زمان کوه نوردی یا پیاده روی آن را به کیفتان آویزان کنید. بهتر است بطری 1 لیتری تهیه کنید تا فضای زیادی را اشغال نکند.

 

 1. چراغ شارژی خورشیدی (Solar-Powered Inflatable Light)

چراغ شارژی خورشیدی اختراعی ساده و بسیار مفید است. چراغ لومین اید (LuminAID) با شارژ کامل تا 16 ساعت نور LED به شما ارائه می دهد. شارژ این چراغ ها به صورتی خورشیدی (از طریق صفحه خورشیدی) انجام می شود، پس در شرایطی که در مکان هایی که نور طبیعی کافی دارند بک پکینگ می کنید، شارژ می شوند. کافسیت آن را به کوله خود آویزان کنید. همچنین بسیار سبک هستند. از این چراغ ها می توانید برای احساس امنیت یا مطالعه در طبیعت نیز می توانید استفاده کنید.

 

 1. کیسه ایمن سفری (Portable Safe Bag)

آیا می خواهید تجهیزات مسافرتی، لوازم الکترونیک و مدارک مهمتان را در زمان سفر مخفی کنید؟ یکی از روش های این کار استفاده از کیسه ایمن سفری می باشد. این کیسه شبیه به کیف برزنتی است اما در میان پارچه آن از توری آهنی ضد زنگ استفاده شده و یک قفل ترکیبی دارد. کمدهای هتل و هاستل ها گاهی به اندازه کافی برای تجهیزات گران قیمت شما امن نمی باشند. امکان دارد کارکنان هتل دسترسی به این کمدها داشته باشند، پس بهتر است مراقب وسایلتان باشید.

 

 1. سه پایه فشرده (Compact Tripod)

این امر بسیار آزاردهنده است که پس از بازگشت از تعطیلات متوجه شوید برخی از عکس هایتان خراب شده اند.

سه پایه کمک می کند تا دوربین شما بی حرکت و ثابت بماند تا بتوانید عکس و سفلی (حتی در زمان غروب و پس از تاریکی) خوب بگیرید. با این حال، اگر می خواهید سبک سفر کنید، سه پایه زیادی سنگین است. این سه پایه های فشرده قوی و مستحکم بوده و بر روی انواع سطوح ناهموار به راحتی سرپا می شوند.

 

 1. کیف لوازم بهداشتی آویزان (Hanging Toiletry Bag)

وقتی در طبیعت چادر می زنید یا نمی دانید که دستشویی مقصد تا چه حد تمیز است، کیف لوازم بهداشتی آویزان به دردتان می خورد. تجهیزاتی ساده که در یک سفر بسیار مفید واقع می شود. همچنین استفاده از این کیف به شما امکان دسته بندی لوازم بهداشتی در بخش های مختلف را ارائه می دهد تا بتوانید به آسانی به همه چیز دسترسی داشته باشید. این کیف ها بسیار محکم هستند.

 

 1. کیف روزانه قابل انعطاف (Collapsible Daypack)

کیف های انعطاف پذیر تجهیزات مفیدی می باشند. کیف روزانه ای که قابل جمع شدن در ساکی کوچک دارد، یکی از لوازم ضروری سفر است. این کیف ها هزینه بالایی ندارند اما مدت طولانی برای شما کارایی خواهند داشت.

 
© 2018 , All Right Reserved