سفر به ترکیه با یک گردشگر انگلیسی!

سفر به ترکیه با یک گردشگر انگلیسی!

23 مرداد 97

کشور های کمی مانند ترکیه ما انگلیسی ها را تحت تاثیر قرار می دهند. ترکیه در سال های اخیر به یکی از موفق ترین مقصد های توریستی تبدیل شده و میلیون ها انگلیسی را به ترکیب زیبای مناظر دیدنی، دریای شفاف، غذای فوق العاده و فرهنگ خاص خود جذب کرده است.

بسیاری از مسافران (و خود من) هر ساله به ترکیه بر می گردیم. ترکیه کشوری بزرگ و متنوع است و هر چند بار که به آنجا بروید، باز هم جا و تجربه های جدید در انتظار شماست.

در 20 سالی که از ترکیه بازدید کرده ام، صنعت گردشگری پیشرفت چشمگیری داشته است. روستاهای کوچک به استراحتگاه های بزرگ و پانسیون های کوچک به هتل های 5 ستاره لوکس تبدیل شده اند. اما همچنین از ترکیه ی سابق: ویلاهای واقع در دهکده های کوچک، پیاده روی در آرامش و احساس دور شدن از شلوغی باقیست.

هر آنچه که از سفرتان انتظار دارید – هفته ی پرفراز و نشیب، شوق خرید، خلوت با فرزندان، آرامش دو نفره - ترکیه آن را تامین می کند.

بهترین ساحل ها برای تعطیلات در ترکیه

ترکیه سواحل خیره کننده ای دارد. ساحل وسیع اولودنیز از معروف ترین سواحل و با ساحل پاتارا از نظر زیبایی، در رقابت است. در این ساحل لاک پشت ها استراحت می کنند. در امتداد 22 کیلومتر ماسه بجز یک کافه، ساختمانی نیست. اما محل اقامتی در نزدیکی آن وجود ندارد.

شبه جزیره ی بدروم در شرق ترکیه سواحل و اقامتگاه های کوچکی دارد. ساحل شنی اتاکنت مکانی مناسب برای تفریحات خانوادگی است.

شبه جزیره بزبرون دارای 2 ساحل زیبای، خلیج کملوباک و تورونک با کوه های دیدنی می باشد.
 

فعالیت در تعطیلات در ترکیه

شهر کاس دهکده ماهیگیری یونانی قدیمی زیبا و مرکز ماجراجویی های ترکیه؛ جوانان عاشق فعالیت های این شهر از قبیل قایقرانی در دریا، دوچرخه سواری در کوهستان و قدم زدن در دره ی گورج ساکلینت  می شوند.

در صورت علاقه ی بیشتر به فعالیت های آبی، در خط ساحلی کشتیرانی، شنا و غواصی کرده و از شهر زیبای کنار دریا دیدن کنید.

مسیر لیسیان خارق العاده ترین مسیر طولانی پیاده روی در اروپاست. مسافت آن 540 کیلومتر از اولودنیز تا گاییکباییری در نزدیکی آنتالیا است. سفر پیاده روش مناسبی برای کشف روستاهای ترکیه و خرابه های حیرت انگیز رومی و لیسیانی این بخش می باشد.

بهترین تعطیلات خانوادگی در ترکیه

برای خانواده هایی که به هتل های ساحلی شلوغ علاقه ندارید، هتل هایی در فاصله کمی، درون شهر وجود دارند که فرصت دیدن از حومه ی شهر و تجربه ی زندگی واقعی ترکیه ای را ایجاد می کنند. کشتی تفریحی خانوادگی روزها را میان خلیج های دست نخورده گشت می زند و بچه ها می توانند به آب بازی و شنا بپردازند و یا مکان های باستانی واقع در خط ساحل را کشف و سنگ نوردی کنند. تاریخ غنی ترکیه را یاد بگیرند. ترکیه ویلاهای شگفت انگیز در سایز های مختلف و برای افراد با بودجه های متفاوت دارد.

توقفگاه های استانبول

استانبول پایتخت ترکیه نیست، اما یکی از بهترین شهر های دنیا، واقع در راس اروپا و آسیا، دارای تاریخچه ی رومی، بیزانسی و عثمانی می باشد. در عین حال باستانی و مدرن، گیج کننده و اغفال گر است  و مقصد مناسبی برای گذراندن چند روز می باشد.

© 2018 , All Right Reserved