خبر خوش ولادیمیر پوتین برای هواداران تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

خبر خوش ولادیمیر پوتین برای هواداران تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

26 تیر 97

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه،‌ دیروز در طی مراسم اختتامیه جام جهانی ۲۰۱۸ گفت که هوادارانی که برای حضور در این بازی‌ها «فن آی‌دی» تهیه کرده بودند، می توانند در طول سال ۲۰۱۸ از روسیه ویزا رایگان دریافت کنند. بنابراین سفر به روسیه بدون ویزا برای آن ها ممکن می شود.

هواداران خارجی که هم اکنون فن آی‌دی دارند، می توانند تا پایان امسال هرچند مرتبه که خواستند به صورت رایگان و بدون نیاز به ویزا به روسیه سفر کنند.

فن آیدی چیست؟
 این کارت ها برای افرادی که بلیت یکی از بازی های جام جهانی را تهیه کرده بودند صادر می شد. آن ها باید بعد از تهیه بلیت ها، نسبت به درخواست فن آی دی اقدام می کردند تا این کارت برای آن ها صادر شود.تنها با در دست داشتن فن آی دی، امکان ورود به ورزشگاه برای تماشاچیان امکان پذیر بود و همینطور آن ها از مزایای دیگری هم بهره مند می شدند و ورود به استادیوم ها تنها کاربرد این کارت های هواداری نبود. صاحبان این کارت ها دیگر نیازی به ویزا برای ورود به روسیه نداشتند و حمل و نقل آن ها در کل روسیه رایگان بود. یعنی هم حمل و نقل درون شهری (به جز تاکسی) رایگان در خدمت این مسافران بود و هم حمل و نقل بین شهری. البته حمل و نقل بین شهری فقط با قطار و آن هم بین شهرهایی که در آن ها بازی های جام جهانی برگذار می شود قابل استفاده بود. افراد دارای فن آی دی همچنین از برخی امتیازهای گردشگری مثل شرکت در فستیوال ها و همایش ها هم برخوردار بودند و بدون نیاز به پرداخت هزینه می توانستند در آن ها حضور پیدا کنند.

© 2018 , All Right Reserved