بهترین زمان سفر به ایروان

آنچه در این مقاله در مورد بهترین زمان سفر به ایروان خواهید خواند:

ایروان پایتخت و مهم ترین شهر ارمنستان است. این شهر در میان کوه های آرارات قرار دارد. به همین دلیل یکی از بهترین ویژگی های ارمنستان را می توان آب و هوای خوب دانست. در کنار این ویژگی، ارمنستان شهرهای خیلی زیبایی دارد که امروزه به یکی از قطب های گردشگری در منطقه تبدیل شده اند.

همیشه پیش از سفر لازم است که درباره کشور مقصد کمی اطلاعات داشته باشید. یکی از ضروری ترین چیزهایی که باید قبل از سفر به ارمنستان بدانید، بهترین زمان برای سفر به ایروان است. بنابراین در این مطلب با ما همراه باشید تا توضیح دهیم که بهترین وقت برای رفتن به ارمنستان برای هر نوع سفر چه وقتی است.

آب و هوای ایروان

به طور میانگین آب و هوای این منطقه، بسیار متفاوت است و هر ماه از سال، شرایط جداگانه ای دارد؛ برای مثال از ماه آوریل تا اکتبر، ایروان گرمترین روز های خود را تجربه می کند و در دو ماه ژوئیه و اوت، دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد می رسد. در فصل زمستان در ماه های ژانویه، فوریه و مارس و پاییز در ماه های اکتبر، نوامبر و دسامبر، این شهر روزهای سرد خود را می بیند.

بهترین زمان سفر به ایروان

بهترین زمان سفر به ایروان برای خرید

بهترین زمان برای سفر به ایروان به قصد خرید کردن در واقع باید ارزان ترین فصل ایروان باشد. زیرا بیش تر تخفیف فروشگاه ها در زمانی گذاشته می شوند که کشور در دوره کم سفر قرار دارد و گردشگران زیادی به آنجا نمی روند. در این وقت ها همچنین به دلیل کاهش مسافران، هزینه اقامتگاه و هواپیما هم خیلی کم تر از روزهای دیگر می شود.

فصل پاییز در ارمنستان بهترین زمان سفر برای کسانی است که با هدف خرید کردن به سفر می روند. این فصل به دلیل بادهای پاییزی و تغییرات ناگهانی هوا زیاد مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرد. به همین دلیل در این فصل مسافران زیادی به ایروان نمی روند. از طرفی پاییز چون فاصله زیادی با سال نو میلادی ندارد، در اواخر فصل خیلی از فروشگاه ها روی کالاهایشان تخفیف می گذارند.

اگر در پاییز به ایروان سفر کنید می توانید خرید های خیلی خوبی داشته باشید. همچنین در کنار خرید، بسیاری از هزینه های سفر هم در این فصل کمترند. پس می توانید باقی مانده آن ها را هم به بودجه خریدتان اضافه کنید و سفر خوبی داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین مراکز خرید ایروان آشنا شوید
بهترین زمان سفر به ایروان

بهترین زمان برای طبیعت گردی در ایروان

طبیعت ایروان در فصل بهار بی نظیر است. در این فصل سرمای زمستان گذشته و درختان و گیاهان دوباره سبز شده اند. کسانی که می خواهند برای طبیعت گردی و کمپ زدن به ایروان بروند بهتر است این فصل را برای سفر انتخاب کنند.

البته ایروان به طور کلی زمستان های طولانی ندارد. با این حال در بهار هوا هنوز کمی خنک است اما تا گرمای تابستان هم کلی فاصله دارد. فصل بهار بهترین زمان برای بازدید از کوه های آرارات است. اما توجه داشته باشید که تقریباً از اواخر بهار هوا رو به گرم شدن و به قول معروف تابستانی شدن می رود. پس اگر حتماً می خواهید طبیعت گردی کنید بهتر است سفرتان را به روزهای آخر بهار محدود نکنید.

زیبایی های فصل بهار در ارمنستان را فقط باید از نزدیک ببینید. پس اگر در بهترین زمان سفر به ایروان برای طبیعت گردی به آنجا بروید، می توانید از زیبایی ها و منظره های جذاب طبیعت لذت ببرید و خاطره های خیلی خوبی را بسازید.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه ی سفر به ایروان
بهترین زمان سفر به ایروان

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد ها

ارمنستان با ترکیب دنیای مدرن و فرهنگ و آداب و رسوم مردم، توانسته برنامه ها و رویدادهای خیلی جذابی را اجرا کند. بسیاری از این فستیوال ها جزو بهترین ها و پرطرفدارترین های دنیا هستند و مردم از کشورها مختلفی به آن ها می آیند.

اگر بخواهید بر اساس فستیوال ها و رویداد ها به تور ایروان سفر کنید باید فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. اغلب فستیوال ها را در این فصل ها برگزار می کنند. چون آب و هوا خیلی خوب است و بارندگی هم زیاد نیست. بنابراین شما هم اگر دلتان می خواهد به این رویدادها برسید باید برنامه های سفرتان را مطابق با آن ها آماده کنید.
یکی از فستیوال های خوشمزه ای که در فصل بهار برگزار می شود، فستیوال دلمه است.

این فستیوال در واقع در شهر آراگاتسوتن برگزار می شود. این شهر در نزدیکی ایروان است و می توانید به راحتی به آنجا برسید. در این برنامه که با موسیقی سنتی همراه است، انواع دلمه های در طعم ها و رنگ های مختلف می بینید که اگر اهل شکم گردی باشید حسابی بهتان خوش می گذرد.

بهترین زمان سفر به ایروان

فستیوال های تابستانی ارمنستان هم اغلب متناسب با آب و هوای این فصل هستند. وارداوار یکی از جشن های خیلی مهم ارمنیان است که در اواسط تابستان برگزار می شود. خیلی ها این مراسم را به اسم جشن آب هم می شناسند. در این مراسم همه به سوی یکدیگر آب می پاشند و با موسیقی خوش می گذرانند. جشن وارداوار در بیش تر شهرهای ارمنستان از جمله ایروان برگزار می شود و حضور در آن واقعاً تجربه جذابی است.

اگر اهل موسیقی باشید به طور حتم درباره روز جاز ایروان شنیده اید. در این فستیوال بهترین نوازنده های جاز که خیلی از آن ها از کشورهای اروپایی می آیند، در ایروان جمع می شوند و چندین روز سرگرم اجرای موسیقی جادویی جاز می شوند. این فستیوال بخشی از فرهنگ مردم ایروان است و با حضور در آن می توانید به شور و شادی ای که در وجود آن ها است پی ببرید.

بهترین زمان سفر بر اساس جمعیت گردشگران

بهار و تابستان شلوغ ترین فصل های ایروان از نظر جمعیت گردشگری هستند. در این فصل ها به دلیل آب و هوای خوب و فستیوال های متعددی که برگزار می شوند، گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. اما از طرفی این فصل ها جزو گران ترین وقت ها برای سفر به ایروان هم هستند.

اگر شما به دنبال تجربه سفری آرام و لذت بخش را دارید باید فصل پاییز و اوایل زمستان را برای رفتن به ایروان انتخاب کنید. در این مواقع جمعیت گردشگران خیلی کم تر از بهار و تابستان است. بنابراین فضای شهر خیلی آرام تر خواهد بود. همچنین مکان های دیدنی و گردشگری نیز خلوت تر هستند و می شود راحت تر ازشان بازدید کرد.

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: