10 تا از آبشار های زیبای دنیا

بازدید از این آبشارها می تواند یک تجربه نفس گیر باشد چرا که این آبشار های زیبای دنیا با منظره خیره کننده و صدای دلنواز شما را محو خوشان خواهد کرد. 

علاقمندان به سفر جهت مشاهده تور های آژانس مسافرتی گلفام سفر به وب سایت گلفام سفر قسمت خرید تور مراجعه نمایید.

1/ آبشار ویکتوریا (Victoria)

این آبشارزیبا در زامبیا و مرز زیمباوه واقع شده است. آب رودخانه زامبزی (Zambezi) از ارتفاع 108 متری با عرض 1708 متر از این آبشاربه پایین می ریزد. بدلیل ارتفاع زیاد آبشار، آب بصورت پودر تا ارتفاع زیادی بالا می رود و از کیلومتر ها دورتر قابل مشاهده است. 

آبشار ویکتوریا (Victoria) - آبشار های زیبای دنیا

2/ آبشار ایگوازو (Iguazu)

از آبشار های زیبای دنیا آبشار ایگوازو است . این آبشاربین مرز برزیل و آرژانتین واقع شده است. این آبشاربا ارتفاع 87 متر بلند محسوب نمی شود اما نکته جالب در مورد این آبشاراین است که از 275 آبشارکوچک تشکیل شده است که شکل نعل اسب را بوجود آورده اند و 2700 متر امتداد دارد.

آبشار ایگوازو (Iguazu)

3/ آبشار آنجل (Angel)

آبشارآنجل با 979 متر ارتفاع بدون وقفه بلندترین آبشارجهان محسوب می شود. این آبشاردر پارک ملی کانایاما (Canaima) در ونزوئلا واقع و تحت نظارت یونسکو می باشد. اسم این آبشاربرگرفته شده از مکتشف آن جیمی آنجل آمریکایی می باشد.

آبشار آنجل (Angel)

4/ آبشارکایتور (Kaieteur)

آبشارکایتور با 226 متر ارتفاع در کشور گویان واقع شده است. این آبشارتوریست های زیادی را هرساله بخود جذب می کند. کایتور در محلی بکر و بدون امکانات شهری واقع شده است.

آبشار کایتور (Kaieteur)

5/ آبشارنیاگارا (Niagara)

حتما اسم آبشاز نیاگارا به گوشتان خورده، معروف ترین آبشاردنیا که در مرز بین آمریکا و کانادا قرار گرفته است. قسمت نعلی شکل این آبشاردر طرف کانادا و آبشارهای معروف به آمریکایی در طرف آمریکا قرار دارد که این دو با یک جزیره از هم جدا شده اند که آبشارهای قسمت کانادایی جذابیت بیشتری دارند. ارتفاع آبشارنعلی شکل 53 متر و آبشارهای قسمت آمریکایی 21 تا 30 متر است. 

مطالب خواندنی دیگر:آنچه باید درباره آبشار نیاگارا و طبیعت زیبای آن بدانید
آبشار کایتور (Kaieteur)

6/ آبشار گلفوس (Gullfoss)

این آبشارباشکوه با ارتفاع 11 متر و گودالی به عمق 21 متر در جنوب غربی ایسلند و جزو آبشار های زیبای دنیا قرار گرفته است. در این آبشارفوق العاده زیبا بدلیل وجود یک شکاف اینطور به نظر می رسد که رودخانه ویتا (Hvita) ناپدید شده است. 

آبشار گلفوس (Gullfoss)

7/ آبشار پلیت وایس (Plitvice

این آبشاردر پارک ملی دریاچه پلیت وایس در کرواسی واقع شده است. ارتفاع این آبشارخیلی زیاد نیست ولی بدلیل وجود آبشارهای کوچک متعدد (نزدیک به 1000 عدد) معروف می باشد. رنگ آب این آبشارها از آبی زلال تا لاجوردی و فیروزه ای تغییر می کند. 

 آبشار پلیت وایس (Plitvice)

8/ آبشار یوسمیتی (Yosemite)

این آبشارمرتفع ترین آبشاردر آمریکای شمالی می باشد که از ارتفاع 739 متری در کالیفرنیا به پایین می ریزد. منبع آب این آبشاراز آب شدن برف ها نشات می گیرد و به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات قطع شود. 

آبشار یوسمیتی (Yosemite)

9/ آبشار سادرلند (Sutherland)

این آبشارجزو جاذبه های گردشگری نیوزلند قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار 580 متر و یک از مرتفع ترین آبشارهای دنیا می باشد. این آبشاراز 3 آبشار کوچک تشکیل شده است و اسم آن از کاشف این آبشاردونالد سادرلند برگرفته شده است. 

آبشار سادرلند

10/ آبشارنوکالیکای (Nohkalikai)

این آبشاربا ارتفاع 335 متر در هند واقع شده است. اگرچه منبع تغذیه این آبشارتنها 2 کیلومتر می باشد، این آبشارهمچنان فوق العاده است. نکته ای این آبشار را متمایز می کند استخر سبز رنگی است که در پایین آبشار تشکیل می شود. در تور هند از این آبشاردیدن فرمایید. 

آبشار نوکالیکای (Nohkalikai)

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی