مهم ترین نکاتی که باید در سفر به ویتنام باید بدانید

وقتی که به جایی سفر می کنید، اگر به شما خوش گذشته باشد، قطعا دفعات بعدی هم به آن جا برمی گردید. برای مثال طبق تحقیقاتی که انجام شده است مشخص شده که نرخ خرید دوباره ی تور تایلند توسط گردشگران 50 درصد بوده است! در مقایسه، نرخ خرید دوباره ی تور بالی 40 درصد و تور ویتنام 5 درصد بود.

دانستنی های تور ویتنام 

به احتمال زیاد با مقایسه ی این اعداد به خود می گویید پس ویتنام جای خوبی نیست اما دست نگه دارید! زود قضاوت نکنید. بیشتر افرادی که برای بار اول به ویتنام سفر می کنند نمی دانند که دقیقا باید کجا بروند و چطور رفتار کنند و به همین دلیل ممکن است به آن ها خوش نگذرد و دوست داشته باشند دفعه ی بعدی، جای دیگری را امتحان کنند. به همین دلیل این راهنما نوشته شده تا شما بتوانید بهترین استفاده را از سفر به ویتنام ببرید و آن وقت خواهید دید که ویتنام چه جای شگفت انگیزی خواهد بود.

جاذبه های تور ویتنام

نرخ کالاها و سرویس ها تور ویتنام 

خیلی از ما عادت داریم تا برای هر چیزی نرخی مشخص داشته باشیم و به همین خاطر وقتی برای یک کالای مشخص یا یک سرویس مشخص هر کسی نرخی تعیین می کند، از نظر ما بسیار عجیب است. اما باید بدانید این موضوع در  تور ویتنام بسیار مرسوم است مخصوصا زمانی که بدانند می توانند قیمت چیزی را دستکاری کنند پس اگر حواستان به این موضوع نباشد ممکن است کالایی را به چند برابر قیمت واقعی اش بخرید. بهترین کار این است که از چند جا قیمت بگیرید.

15 و 50 را با هم قاطی نکنید

برای مثال می خواهید یک نارگیل یا غذا خریداری کنید و یا کفشتان را برای واکس زدن به کسی در خیابان بدهید. مواظب باشید دو عدد 15 و 50 را با هم قاطی نکنید چون تلفظ این دو به هم بسیار نزدیک است،، بهتر است قبل از هر کاری پول را به آن ها نشان دهید تا مطمئن شوید. شاید به نظرتان موضوع خنده داری باشد اما این یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که برای توریست ها در سفر به ویتنام وجود دارد.

معروفترین غذاهای ویتنام

هزینه ی اضافی در هتل بابت صبحانه نپردازید

نودل ها، انواع ساندویچ ها و اسپرینگ رول ها. به هر گوشه و هر شهری در ویتنام که بروید با غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه و ارزان زیادی روبرو می شوید و واقعا لازم نیست در هتلی اقامت کنید که هزینه ی اضافی بابت صبحانه دریافت می کند. خیلی راحت می توانید برای صرف صبحانه به بیرون بروید و با کمترین قیمت، خوشمزه ترین صبحانه را دریافت کنید.

غذاهای ویتنام

فرهنگ مردم ویتنام 

شاید تا حالا از توریست هایی که سفر به ویتنام داشته اند زیاد شنیده باشید که با آن ها مانند «دستگاه ای تی ام» متحرک رفتار شده است! به همین خاطر هم از آن ها می شنویم که هیچ بار دیگر حاضر به خرید تور ویتنام نیستند. در واقع این گردشگران همان هایی هستند که قبل از سفر، خوب مطالعه نکرده اند و با حدود قیمت ها آشنا نبوده اند. اما واقعیت این است که ویتنامی هایی که خارج از صنعت توریسم در حال فعالیت هستند، فوق العاده مهربان و گرمند پس اجازه ندهید هیچ وقت گروه خاصی از مردم روی تصمیم شما اثر بگذارند.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به ویتنام

بهترین هتل ها ویتنام 

خیلی ها این اشتباه را مرتکب می شوند که دوست دارند تا همه چیز از قبل برایشان آماده باشد، اما قبل از اینکه به محض دیدن هر هتلی آن را رزرو کنید، کمی وقت بگذارید و در کوچه ها با پای پیاده بگردید تا با هتل های تمیزتر و ارزان تر روبرو شوید. در ضمن اگر دنبال اقامت در هتل چند ستاره نیستید و در عین حال هم دوست دارید در جای مناسبی بمانید، حتما سایت AirBnb را چک کنید.

رزرو هتل ویتنام

خلیج هالونگ ویتنام 

قطعا یکی از مهم ترین مکان هایی که در سفر به ویتنام نباید به هیچ قیمتی از دست بدهید، خلیج هالونگ است که یکی از شگفت انگیزترین مناطق آسیاست. اصلا آن را دست کم نگیرید و حداقل 2 روز را برای آن در نظر بگیرید. شهرهای هانوی و هو چی مین هم از دیگر مناطق بایدی تور لوکس ویتنام هستند.

به هر کسی که می رسید پیشنهاد کنید تا به تور تایلند برود. در این صورت، زمان بیشتری خواهید داشت و می توانید بدون اینکه ویتنام شلوغ و توریستی شود و به عبارتی لوس شود، در کمال آرامش جز نفراتی باشید که ویتنام را گشته اند!

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی