شگفت انگیز ترین جاذبه های ویتنام

بیشتر مسافران ویتنام مجذوب زیبایی‌های طبیعی و شگفت‌آور این کشور می‌شوند. از مزارع و شالیزارهای سرسبز برنج در شمال تا شلوغی جالب و هیجان‌انگیز دلتای مکونگ در جنوب، همه و همه باعث می‌شود گردشگران زیادی به تور ویتنام سفر کنند. در کنار این موارد؛ ویتنام کشوری با تاریخی پرماجرا، بناها و معابد باستانی و آداب و رسوم اصیل است. مجموعه این جاذبه های ویتنام امتیاز ویژه‌ای در زمینه جذب گردشگر بخشیده است. در ادامه به برخی از جاذبه‌های این کشور آسیایی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

موزه بقایای جنگ

موزه بقایای جنگ یک موزه ماندگار و فراموش نشدنی است که جزئیات جنگ ۳۰ساله بین آمریکا و ویتنام را بازگو و در خود نگهداری می‌کند. تانک ها، هواپیماها و سایر ماشین‌ها و ابزارآلات جنگی در محوطه بیرونی این موزه نگهداری می‌شود و در بخش درونی موزه به اطلاعات و آمارهایی از جنگ در قالب عکس ها، گالری‌ها و مستندات مکتوب، پرداخته شده است.

این قسمت موزه در واقع نشان دهنده اقدامات وحشتناکی است که ارتش آمریکا جهت شکست دادن ارتش ویتنام شمالی انجام می‌داده و به اثرات مخرب جنگ بر روی غیر-نظامیان اشاره هوشمندانه‌ای دارد. در هنگام بازدید از این موزه حتماً به طبقه همکف نیز رفته و اقدامات جنبش‌های ضد جنگ را نیز بازدید نمایید.

جاذبه های ویتنام

تونل‌های کوچی

به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ویتنام که در میان توریست‌ها و حتی افراد بومی، پرطرفدار و مشهور است، می‌توان از تونل‌های کوچی نام برد. تونل‌های کوچی که در شهر هوشی مین واقع شده، از مکان‌های مهم و استراتژیک جنگ ویتنام به شمار می‌رود.

تاریخچه تونل‌های کوچی به سال ۱۹۴۰ و زمان استعمار فرانسه بازمی گردد. کمونیست‌های ویتنامی برای پناهگاه و همچنین دسترسی مخفیانه به روستاهای اطراف، با کمترین امکانات ممکن شروع به حفر این تونل‌ها کردند. آن‌ها در زمان جنگ با امریکا تونل را گسترش داده و امروزه تا ۲۵۰ کیلومتر از حومه شهر تا مرز کامبوج امتداد دارد. عمق تونل‌های کوچی حدود ۱۰ متر می‌باشد.
جالب است بدانید این تونل‌ها چندین مدرسه و بیمارستان را نیز در خود داشتند.

تونل‌های کوچی

معبد کائو دای

معبد کائو دای که در۶۰ مایلی شمال غربی شهر هوشی مین قرار دارد، به منظور اتحاد فرقه کائو دای ساخته شده است. کائو دای یک فرقه مذهبی ویتنامی است که ترکیبی از مذاهب مختلفی مانند بودائیسم، مسیحیت، تعالیم کنفسیوس و تائوئیسم می‌باشد. رنگ‌های اصلی به کار رفته در معبد کائو دای هر کدام نماد یک مذهب است. رنگ زرد نماد مذهب بودائی، رنگ آبی نماد مذهب تائوئیسم و رنگ قرمز نمادی از دین مسیحیت می‌باشد.

دیوارهای درونی و بیرونی این معبد با نقش‌ها و طرح‌های انتزاعی، سمبلیک و تصاویری از افراد مقدس منقوش شده است. سبک معماری کائو دای برگرفته از معماری کلیساهای جامع مسیحیت است. یکی از جذابیت‌های این معبد وجود ۲۸ ستون در تالار اصلی است که ۲۸ اژدها آن‌ها را احاطه کرده اند. این ۲۸ اژدها نمادی از ۲۸ تجلی بودا می‌باشد.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به ویتنام
معبد کائو دای

برج امپراتور جِید پاگودا

یکی دیگر از مهم ترین جاذبه‌های ویتنام برج امپراطور جِید در شهر هوشی مین است که بیش از یک قرن قدمت دارد. تقدس این برج به این دلیل است که، امپراتور جِید در فرهنگ چینی و البته ویتنامی، نماد اولین خدا شناخته شده و در تفکر تائوئیسم نیز از خدایان مقدس به شمار می‌رود. بدین ترتیب در سال ۱۹۰۹ جِید پاگودا به منظور گرامی داشت خدای آسمان‌ها جِید مقدس، بنا شد. این معبد با مجسمه‌های سنگی زیبایی مزین شده و معماری آن برگرفته از معماری سبک چینی می‌باشد. از جذابیت‌های این معبد وجود حوضچه‌ای پر از لاک پشت در محوطه بیرونی است که بر روی بعضی از آن‌ها نوشته‌های مذهبی مقدسی را حکاکی کرده-اند.

برج امپراتور جِید پاگودا

پارک ملی فونگ نها

پارک ملی فونگ نها که از مناطق پر بازدید ویتنام محسوب می‌شود. این پارک در ۵۰۰ کیلومتری پایتخت ویتنام قرار داشته و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این موضوع باعث شده پارک فونگ نها در سطح جهان شاخته شده و در پی آن گردشگرانی از سراسر جهان برای تماشای این پارک زیبا و شگفت‌انگیز به تور ویتنام سفر می‌کنند. این پارک از یکی از بزرگترین کارست‌های جهان و جنگل‌هایی با اکوسیستم سنگ آهک، حفاظت می‌کند.

علاوه براین؛ فونگ نها بزرگترین غارهای جهان را در خود دارد. وجود جنگل‌های انبوه و سرسبز، کوه‌های سیاه سر به فلک کشیده و شالیزارهای وسیع، زیبایی این پارک ملی را صد چندان کرده و چشم‌انداز خارق العاده‌ای به فونگ نها بخشیده اند. شما در این ناحیه می توانید از اجرای موسیقی زنده و موتورسواری لذت ببرید. همچنین وجود استراحتگاه‌ها و رستوران‌ها در فونگ نها امکانات رفاهی خوبی برای گردشگران فراهم کرده است.

پارک ملی فونگ نها

آبشارهای بن گیوک

آبشارهای بن گیوک به عنوان یکی از جذاب‌ترین منابع و مناظر طبیعی ویتنام شناخته شده اند. این آبشارها در مرز ویتنام و چین و در استان کائو بنگ قرار دارند. اطراف این آبشارهای شگفت‌انگیز با جنگل‌ها و درختان انبوه پوشیده شده که چشم اندازی رویایی و وصف ناپذیر به بن گیوک بخشیده اند.

شما در طی بازدیدتان از آبشارهای بن گیوک، می‌توانید از مناطقی مانند دریاچه با به، دیدن کرده و پس از آن به کوهنوردی پرداخته و به بازدید غار پک بو، بروید. علاوه براین؛ با رفتن به شهر ترانگ خان، می‌توانید به تماشای غار افسانه‌ای نگوم نگو پرداخته و پس از آن از تماشای منظره مسحور کننده شالیزارهای برنج شهر لنگ سون لذت ببرید.

آبشارهای بن گیوک

خلیج هالونگ

یکی از جاذبه‌های توریستی ویتنام که همواره با استقبال خوبی از سوی گردشگران مواجه می‌شود، خلیج هالونگ است. وجود سنگ‌ها و صخره‌های آهکی، دهکده‌های کوچک ماهیگیری، غارهای طبیعی خارق العاده و جزایر رویایی باعث شده‌اند تا خلیج‌ ها لونگ یک مقصد گردشگری منحصر بفرد و تماشایی محسوب گردد. طبیعت بکر و جاذبه‌های طبیعی این جزیره به حدی است که جزو میراث جهانی یونسکو به شمار رفته و از آن حفاظت می‌شود.

شما می‌توانید در سواحل شنی و درخشان این خلیج به گشت و گذار پرداخته و در استراحتگا‌ها در آفتاب تابان به استراحت بپردازید. بازدید از سواحل توان چائو، تیپ تاپ، با ترای دائو و سوی سیم از دیگر جذابیت‌های خلیج ‌ها لونگ می‌باشد. شما می‌توانید با شرکت در تورهای یک روزه یا چند روزه به این خلیج بهشتی رفته و تفریحاتی مانند کایاک سواری و غواصی را تجربه کرده و از روستاهای اطراف بازدید نمایید. علاوه براین؛ در طی بازدید از خلیج‌ ها لونگ، کشف غارهای شگفت‌انگیز و کهنسال این خلیج را از دست ندهید.

خلیج هالونگ
زمان کلیپ: 05:42