بهترین زمان سفر به وارنا

آنچه خواهید خواند:

وارنا یکی از شهرهای ساحلی بلغارستان و از بهترین مقاصد توریستی در اروپای شرقی است. این شهر زیبا و خوش آب و هوا همواره جز مناطقی بوده که توانسته توجه توریست ها و گردشگران را به خود جلب کند. پس از صوفیه که پایتخت بلغارستان است، وارنا مهم ترین شهر در این کشور محسوب می شود. سفر به وارنا مزایای فراوانی دارید، اما برای داشتن یک سفر لذت بخش باید بهترین زمان سفر به وارنا را انتخاب کرد.

شهر وارنا یک بندر صنعتی است و از نظر اقتصادی اهمیت زیادی برای کشور بلغارستان دارد. جمعیت این شهر حدود 350 هزار نفر بوده و امکانات تفریحی، مخصوصا تفریحات آبی در این شهر بسیار گوناگون و متنوع هستند. تعدادی از بهترین و محلل ترین هتل های کشور بلغارستان در شهر وارنا و در مجاورت سواحل این شهر واقع شده اند.

بهترین زمان سفر به وارنا

به طور کلی وارنا برای سفرهای تفریحی و توریستی یک مقصد عالی است که در کنار جاذبه های فرهنگی و تاریخی این شهر، به جذابیت آن افزوده اند. اگر می خواهید حداکثر لذت را در سفر به وارنا تجربه کنید، بهتر است برنامه ریزی خود را مطابق با زمان مناسب برای سفر به وارنا تنظیم نمایید. ما در این مقاله بهترین زمان سفر برای سفر به وارنا را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار داده ایم.

مطالب خواندنی دیگر:در فصل زیبای تابستان به کجا سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به وارنا برای خرید

در وارنا نیز مانند بسیاری از شهرهای توریستی دیگر دنیا هنگام فصل داغ گردشگری تخفیف ها و حراجی های متعددی برگزار می شود. در ماه های جولای و آگوست می توان در بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید شهر وارنا با تخفیف های خوبی روبرو شد. در این زمان به دلیل آن که بسیاری از توریست ها برای تفریح و گردشگری به وارنا آمده اند، فروشندگان برای ترغیب آن ها به خرید تخفیف های خوبی بر روی محصولاتشان اعمال می کنند.

هم چنین در این ماه ها (مخصوصا آگوست) فستیوال های متعددی در وارنا برگزار می شود که شما می توانید با حضور در آن ها غذاها و محصولات فرهنگی بلغارستان را با هزینه های کمتر به دست آورید. به همین دلیل ماه های تابستانی بهترین زمان برای خرید در وارنا هستند. علاوه بر این ها در روزهای نزدیک به آغاز سال نو میلادی جدید نیز تخفیف ها و حراجی های زیادی برگزار می شود. البته در آن بازه زمانی هوای وارنا سرد است و میزان مسافرت ها به این شهر ساحلی کاهش پیدا می کند.

بهترین زمان سفر به وارنا برای خرید

بهترین زمان برای طبیعت گردی در وارنا

میانگین دما در شهر وارنا در طول سال بسیار متغیر است. با این حال اگر می خواهید تفریحات تابستانی را تجربه کرده و از حضور در سواحل وارنا لذت ببرید، بهترین زمان برای سفر شما تابستان است. در ماه های تابستانی دمای هوای وارنا حداکثر در بازه  30 تا 33 درجه قرار دارد و کم ترین دما هم حدود 17 درجه است. همین اعداد نشان می دهند که تابستان های وارنا دمای بسیار مطلوب و دلنشینی دارند.

در میان مقاصد گردشگری در جهان، از نظر آب و هوایی امتیاز شهر وارنا برابر با 43 است. آب و هوای حاکم بر وارنا مرطوب است و در فصل های سرد سال بارش باران و برف در این منطقه در حد متوسطی قرار دارد. بهترین زمان برای گردش در طبیعت وارنا و سواحل این شهر ماه های اردیبهشت و خرداد و مرداد و شهریور هستند. در این ماه ها گرمای هوا بسیار دلنشین است و شما می توانید از بودن در ساحل های آرامش بخش وارنا بیشترین استفاده را ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به شهر وارنا
 بهترین زمان برای طبیعت گردی در وارنا

بهترین زمان سفر بر اساس جمعیت گردشگران

بیشترین تعداد جمعیت مسافران و توریست ها در ماه های گرم سال در وارنا دیده می شوند. در این میان ماه های می، ژوئن و جولای بیشتر از همه ماه های دیگر شلوغ هستند. در این ماه ها به دلیل گرم شدن هوا و استقبال مردم از تفریحات ساحلی و آبی وارنا، توریست های زیادی به آن جا سفر می کنند. در این زمان به دلیل افزایش درخواست و ثبت نام برای تور وارنا و رزرو هتل ، هزینه های سفر افزایش می یابد.

اما اگر می خواهید در خلوت ترین زمان به وارنا سفر کنید تا از ازدحام توریست ها و مسافران دور باشید، ماه های سرد پاییز و زمستان مناسب هستند. در زمستان هوای وارنا سرد است و نمی توان از امکانات ساحلی استفاده کرد. ماه های اکتبر و نوامبر ماه هایی هستند که هم جمعیت گردشگران و توریست ها در وارنا کمتر است و هم شرایط برای استفاده از امکانات تفریحی در وارنا فراهم تر است.

بهترین زمان سفر بر اساس جمعیت گردشگران

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد ها

وارنا با توجه به این که سواحل جذاب و گسترده ای دارد، محل خوبی برای برگزاری فستیوال های مختلف است. یکی از فستیوال های محبوب در وارنا فستیوال ساحلی وارناست. این فستیوال موسیقی که توسط شبکه MTV ایجاد شده معمولا در نیمه جولای برگزار می شود.

یکی دیگر از فستیوال های وارنا که اهمیت فرهنگی زیادی دارد فستیوال بین المللی فولکلور است. این فستیوال شرایط مناسبی برای آشنایی با فرهنگ وارنا و بلغارستان فراهم می کند. زمان برگزاری این فستیوال هفته اول آگوست است.

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد ها

از جمله فستیوال های دیگری که در تابستان در وارنا برگزار می شوند می توان به فستیوال بین المللی تئاتر وارنا، روز وارنا (15 آگوست) و نمایشگاه کوچه کتاب در آگوست اشاره کرد. بیشتر این فستیوال ها در ماه آگوست برکزار می شوند. اگر می خواهید در فستیوال های وارنا حضور داشته باشید ماه های تابستانی و به ویژه آگوست بهترین زمان سفر به وارنا برای شماست.

ارزان ترین فصل سفر به وارنا

ارزان ترین زمان برای سفر به وارنا فصل های پاییز و زمستان هستندکه می توانند بهترین زمان تور وارنا باشند. در این فصل ها و به ویژه در ماه های پاییزی تعداد مسافرت ها به وارنا و بلغارستان کاهش می یابد. در میان ماه های پاییزی، ماه اکتبر یکی از ارزان ترین ماه های سال برای سفر به وارنا است.

اگر می خواهید سفری ارزان قیمت به وارنا داشته باشید و هزینه های سفر خود را کاهش دهید، بهترین فصل سفر به وارنا برای شما پاییز و زمستان است. در این بازه زمانی تعداد متقاضیان تور وارنا بسیار کم می شود؛ به همین دلیل قیمت تور، بلیط هواپیما، رزرو هتل و مواردی از این دست نسبت به سایر اوقات سال بسیار ارزان تر خواهد بود.

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: