بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل

کشور امارات و به خصوص شهر دبی، از نظر داشتن امکانات تفریحی و توریستی در دنیا شهره هستند. شما می توانید با سفر به دبی در بهترین هتل های جهان اقامت داشته، در رستوران های شیک و مجلل غذا بخورید و از انواع و اقسام امکانات تفریحی موجود در این شهر استفاده کنید. اما دبی تنها به داشتن امکانات تفریحی و توریستی درجه یک محدود نمی شود. دانشگاه های این شهر هم از کیفیت خوبی برخوردارند. این همان چیزی است که امروز میخواهیم درباره اش توضیح بدهیم؛ بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل!

کشور امارات سرمایه گذاری گسترده ای در بخش توریسم و گردشگری داشته است. در طرف چند دهه این کشور از یک کشور بیابانی به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل شد. امروزه دبی در امارات هر ساله میزبان میلیون ها توریست از سراسر جهان است. قسمت جالب این جاست که مسئولین کشور امارات پس از مدتی به این فکر افتادند که سرمایه گذاری و برنامه ریزی های خود را تنها محدود به صنایع مهم این کشور یعنی نفت و توریسم نکنند. از همین جا برنامه ریزی برای گسترش امکانات آموزشی در امارات شروع شد.

امروزه در کشور امارت دانشگاه های بسیار خوب و معتبری وجود دارند و هم چنان از این نظر، امارات در حال پیشرفت است. بهترین دانشگاه های امارات در شهر دبی واقع شده اند. وجود دانشگاه های معتبر و خوب، در کنار امکانات تفریحی و توریستی عالی و مراکز خرید عمده، دبی را به یک شهر تمام عیار تبدیل کرده است.
در این مطلب نگاهی به بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل می اندازیم. ضمن معرفی و بررسی هر یک از این دانشگاه ها ویژگی های هر یک را بر خواهیم شمرد. با مطالعه این مطلب، شاید شما هم به فکر این بیفتید که در دانشگاه های دبی تحصیل کنید.

کالج داروسازی دبی

یکی از بهترین دانشگاه های دبی ، کالج داروسازی این شهر است. کالج داروسازی دبی اولین مرکز تخصصی داروسای در کل کشور امارات محسوب می شود. این مرکز علمی در سال 1992 افتتاح شد و از آن موقع با سرعت زیادی پیشرفت کرد. امروزه این دانشگاه اعتبار زیادی دارد و بسیاری از دانشجویان از کشورهای اطراف به دنبال تحصیل در کالج داروسازی دبی هستند.

کالج داروسازی دبی به عنوان بهترین مرکز پزشکی و داروسازی در این شهر شناخته می شود. در سال 2005 نخست وزیر وقت کشور ایالات متحده عربی از این کالج و خدمات ارزنده اش در زمینه پزشکی، با جایزه برنامه قدردانی دبی تقدیر کرد.

این کالج به صورت تخصصی برای آموزش علوم پزشکی و دارویی و تولید و ساخت انواع مواد دارویی تاسیس شده و پذیرای دانشجویان رشته های داروسازی و داروشناسی است.

Dubai College of Pharmacy

دانشگاه ولنگوگ

دانشگاه ولنگوگ در اصل یک دانشگاه استرالیایی معتبر است. این دانشگاه در شهر دبی نیز یک شعبه دارد که جز بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل به شمار می آید.

دانشگاه ولنگوگ یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین دانشگاه ها در دبی است و از سراسر جهان دانشجو پذیرش می کند. مدرک این دانشگاه از اعتبار بین المللی برخوردار است. دانشگاه ولنگوگ با داشتن استانداردهای آموزشی بالا هر سال بیش از 3000 دانشجو در مقطع های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا پذیرش می کند.

Victoria University of Wellington - بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل

دانشگاه جمیرا

شاید بتوان دانشگاه جمیرا را معروف ترین دانشگاه دبی محسوب کرد. این دانشگاه همیشه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل محسوب می شود. بسیاری از داشجویان از کشورهای همسایه امارات مانند عربستان و قطر خواهان ورود به این دانشگاه و استفاده از امکانات درجه یک آموزشی آن هستند.

دانشگاه جمیرا یکی از جدیدترین دانشگاه ها در دبی است. این دانشگاه در سال 2012 تاسیس شده و قدمت آن به 10 سال هم نمی رسد. در عین حال سرعت پیشرفت دانشگاه جمیرا در طول این سال ها خیره کننده بوده است.
دانشگاه جمیرا به صورت عمده در زمینه علوم بهداشتی و پزشکی، کسب و کار و مدیریت، علوم انسانی و اسلامی دانشجو می پذیرد.

در این دانشگاه استانداردهای علمی بسیار بالایی حاکم بوده و از بهترین و مجرب ترین کادر آموزشی استفاده شده است. پذیرش در دانشگاه جمیرا دبی کار چندان آسانی نیست و شما باید مدارک علمی سطح بالا و قابل قبولی را ارائه دهید. از جمله شروط پذیرش در این دانشگاه داشتن نمره تافل حداقل 5.5 است.

مطالب خواندنی دیگر:در مورد دانشگاه جمیرا دبی بیشتر بدانید
University of Jumeirah

دانشگاه مدول

دانشگاه مدول به عنوان اولین دانشگاه اتریشی در خاورمیانه در دبی تاسیس شده است. این دانشگاه اعتبار علمی زیادی داشته و جز بهترین دانشگاه های دبی محسوب می شود.
از جمله بهترین رشته هایی که در دانشگاه مدول دبی تدریس می شوند رشته های مربوط به حوزه مدیریت و کسب و کار هستند. هم چنین از دیگر رشته های برجسته که در دانشگاه مدول تدریس می شوند می توان به جهانگردی، مهمانداری و IT اشاره کرد. این دانشگاه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد.

Modul University

دانشگاه کانادایی دبی

دانشگاه کانادایی دبی یکی از بهترین دانشگاه های این شهر است. این دانشگاه در سال 2006 در شه دبی تاسیس شده و مدعی است هدفش ارائه بالاترین کیفیت در تحصیلات دانشگاهی در کشور امارات متحده عربی است. این دانشگاه در زمینه رشته های مختلفی مانند روانشناسی، بازاریابی، مدیریت، معماری و طراحی داخلی و خارجی دانشجو می پذیرد.

یکی از مزیت ها و ویژگی های برجسته دانشگاه کانادایی دبی این است که شما می توانید از این راه، امکان ادامه تحصیل در خود کشور کانادا را هم به دست بیاورید. این دانشگاه مسیری هموار است برای کسانی که می خواهند برای تحصیل به کانادا بروند.

مطالب خواندنی دیگر:گردشگری آموزشی چیست؟
دانشگاه کانادایی دبی

دانشگاه ماهه یا مانیپال

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل، دانشگاه ماهه یا دانشگاه مانیپال است. این مرکز آموزش عالی یک دانشگاه هندی است و رشته های گوناگونی در آن تدریس می شوند. از جمله مهم ترین رشته هایی که در دانشگاه عالی مانیپال تدریس می گردند می توان به مخابرات، رسانه، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شبکه و برنامه نویسی اشاره کرد.

امکانات و تجهیزات تدارک دیده شده برای دانشگاه مانیپال بسیار خوب هستند. انواع آزمایشگاه ها، خوابگاه های خوب با امکانات رضایت بخش و سالن های ورزشی از جمله امکاناتی است که می توانید در دانشگاه مانیپال دبی بیابید.

دانشگاه ماهه یا مانیپال

دانشگاه خلبانی دبی

دانشگاه خلبانی دبی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل است. این دانشگاه کار خود را به صورت رسمی از سال 1988 آغاز کرده و به پرورش خلبان ها پرداخته است. استانداردهای علمی این دانشگاه بسیار بالا است و به همین دلیل، مدرک دانشگاه خلبانی دبی از اعتبار بین المللی برخوردار است.

دانشگاه خلبانی دبی

با دیگر دانشگاه های معروف دنیا آشنا شوید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های برتر دنیا به صفحه تحصیل در خارج مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: