شهر تیور روسیه

آنچه در مقاله شهر تیور خواهید خواند:

کشور روسیه، وسیع ترین کشور جهان و دارای شهرهای دیدنی بسیار است. این کشور بزرگ که تاریخی پرفراز و نشیب و یکی از اصیل ترین تمدن های دنیا را به خود اختصاص داده، انواع و اقسام جاذبه های توریستی را در بر گرفته است. معروف ترین شهرهایی که در روسیه برای توریست ها جاذبه دارند شهر های سن پترزبورگ، مسکو و کازان هستند. اما آیا در این کشور با شهر تیور روسیه نیز آشنایی دارید؟

بیشتر کسانی که برای سفر به روسیه می روند با شهرهای معروف و مهم این کشور آشنایی نسبی دارند. تور روسیه معمولا برای یک یا دو و حتی گاهی در برخی موارد برای 3 شهر برگزار می شود. عمده مسافران و توریست هایی که به روسیه می روند عازم شهرهای مسکو یا سن پترزبورگ می شوند. کازان و سوچی در رده بعدی شهرهای محبوب توریست ها در روسیه هستند. در این بین شهر تیور روسیه، با وجود آن که جاذبه های مختلف و منحصر به فردی دارد، در میان برترین شهرهای توریستی روسیه مشاهده نمی شود.

شهر تیور روسیه

سن پترزبورگ و مسکو شهرهایی هستند که بهترین امکانات را برای توریست ها فراهم نموده اند. در مسکو مراکز سیاسی، فرهنگی و تاریخی بسیار زیادی وجود دارند؛ در سن پترزبورگ هم کلیساهای بسیار زیبا و باشکوه، جاذبه های فرهنگی و تاریخی متعدد و امکانات تفریحی بی نظیری یافت می شود. دسترسی آسان به این دو شهر در کنار برخورداری از امکانات مناسب برای اقامت، حمل و نقل و تفریح باعث شده تا هر توریستی که به روسیه سفر می کند حتما از یکی از این دو شهر دیدن کند.

با این حال در روسیه به جز سن پترزبورگ و مسکو و کازان و سوچی، شهرهای دیدنی دیگری هم وجود دارند. یکی از این شهرهای شهر تیور روسیه است؛ شهری که شاید چندان برای اکثر توریست ها و مسافران راهی روسیه، آشنا نباشد. بدون تردید این شهر با جاذبه های مختلفی که دارد می تواند یک مقصد متفاوت در سفر به روسیه محسوب شود. در این مطلب ما به معرفی این شهر و جاذبه های آن خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر به روسیه را دارید، این اطلاعات ممکن است شما را متقاعد کند از تیور روسیه هم بازدید کنید.


معرفی شهر تیور روسیه

شهر تیور که با نام تِور نیز شناخته می شود، مرکز استان تور روسیه است. این شهر که حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد، در قرن های پیشین جز مراکز مهم سیاسی در روسیه محسوب می شده. تور روسیه جز ان دسته از شهرهایی است که می توان بافت سنتی این کشور را در آن مشاهده کرد. این شهر نسبتا کوچک ساختار سنتی خود را حفظ کرده و برای آشنایی با پیشینه روسیه و فرهنگ آن یک مقصد عالی است.

مطالب خواندنی دیگر:با معروف ترین آثار تاریخی روسیه آشنا شوید
شهر تیور

مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی در شهر تیور روسیه

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، شهر تیور روسیه با داشتن مکان های جذاب و جاذبه های توریستی خود می تواند یک مقصد عالی برای سفر باشد. در جای جای روسیه می توان آثاری که از تمدن های پیشین بر جای مانده است را دید. این موضوع نشان دهنده عمق زیاد فرهنگ روسیه و فراز و نشیب هایی است که در تاریخ این کشور روی داده است. در شهر تیور نیز بناهای جالبی از دوران های پیشین برجای مانده است.


کاخ Putevoy Dvorets

یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی در شهر تیور روسیه، کاخ Putevoy Dvorets است. این کاخ دارای قدمت زیادی بوده و از نظر تاریخی بسیار با اهمیت محسوب می شود. البته این کاخ به زیبایی و شکوه کاخ هایی مانند کاخ کرملین در مسکو یا سایر بناهای باشکوه در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ نمی رسد؛ اما با این حال یکی از معروف ترین جاذبه های شهر تیور در روسیه است.

قدمت کاخ Putevoy Dvorets شهر تیور روسیه به حدود قرن 18 میلادی می رسد. در آن دوران تزار روسیه، کاترین کبیر در سفرهای خود در این محل اقامت می کرد. با توجه به اهمیت زیادی که این کاخ در آن دوران داشت، امکانات و تجهیزات گسترده ای متناسب با آن دوران در این کاخ تعبیه گردید. البته امروزه کاخ Putevoy Dvorets تیور به یک موزه تبدیل شده و جنبه ای کاملا توریستی و تاریخی دارد.

در داخل کاخ Putevoy Dvorets شهر تیور، یک گالری هنری ایجاد شده است؛ مجموعه ای از آثار چند تن از هنرمندان برجسته و شناخته شده در روسیه که عمدتا برای قرن های 19 و 18 میلادی است. این آثار هنری در کنار بخش های مختلف داخل کاخ، می توانند زمینه ای عالی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و تاریخ روسیه فراهم کنند.

مطالب خواندنی دیگر:4 مورد از معروف ترین مراکز خرید روسیه
کاخ Putevoy Dvorets در تیور روسیه

پل ولگا

پل ولگا دیگر جاذبه دیدنی در شهر تیور است. رودخانه ولگا یکی از بزرگ ترین رودخانه های کشور روسیه است. این رودخانه از چندین شهر، از جمله شهر تیور روسیه عبور می کند. در تیور یک پل زیبا بر روی این رودخانه ساخته شده است که می تواند در نوع خود بسیار جالب و تماشایی باشد. پل ولگا پل بزرگی است که از قرن نوزدهم میلادی در این شهر به یادگار مانده است. شما می توانید هنگام عبور از این پل منظره های جذابی را تماشا کنید.

پل ولگا تیور روسیه

باغ گیاه شناسی تیور

باغ گیاه شناسی تیور برای آن دسته از توریست هایی که به طبیعت شناسی و حال و هوای گیاهان علاقه دارند، یک گزینه بسیار خوب است. این باغ که قدمتش به 2 قرن پیش می رسد یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی در شهر تیور روسیه است. باغ گیاه شناسی تیور بسیار بزرگ و باشکوه است و می توان در آن بالغ بر 300 گونه گیاهی مختلف را مشاهده کرد.

باغ گیاه شناسی تیور

کلیسا های شهر تیور

در شهر تیور مانند بسیاری از شهرهای دیگر روسیه صومعه ها و کلیساهای متعددی وجود دارند. البته با شکوه ترین کلیساهای روسیه در سن پترزبورگ و مسکو ساخته شده اند اما کلیساهای این شهر نیز تماشایی هستند. این کلیساها جز میراث های تاریخی شهر تیور بوده و برای مردم آن منطقه اهمیت مذهبی بالایی دارند. از جمله مهم ترین صومعه ها در تیور روسیه می توان به کلیسای سنت مایکل و و صومعه اورشین اشاره کرد.


موزه Muzey Tverskogo Byta

در نهایت آخرین مکان توریستی و پرجاذبه شهر تیور روسیه که در این لیست معرفی می شود، موزه Muzey Tverskogo Byta است. موزه ای که در آن می توانید کلکسیونی از سماورها و چای های روسی و هم چنین چندین اثر هنری جالب و تماشایی پیدا کنید. اگر قصد داشته باشید با تاریخچه سماور و اهمیت چای در روسیه آشنا شوید این موزه بهترین مکان برای این هدف است.

کلمه های کلیدی: