7اپلیکیشن کاربردی برای سفر به ترکیه

دنیای تکنولوژی تمام ابعاد زندگی انسان ها را در بر گرفته و ابعاد مثبت و منفی زیادی را به زندگی انسان ها اضافه کرده است. یکی از این ابعاد که اتفاقا مثبت هم هست، استفاده از تکنولوژی های موبایلی و هوشمند در سفر است. برای رفتن به ترکیه که بسیار نزد ایرانیان محبوب است، اپلیکیشن های کاربردی برای سفر وجود دارد که کار را برای استفاده کنندگان خود آسان تر می کند. با ما همراه باشید تا با اپلیکیشن کاربردی برای سفر به ترکیه آشنا شوید. از جمله این اپلیکیشن های سفر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

1/ اپلیکیشن Trafi

اولین اپلیکیشن کاربردی برای سفر به ترکیه که به شما معرفی می کنیم برنامه موبایلی ترافی است. این برنامه یکی از بهترین برنامه های موبایلی برای سفر به شهر استانبول است و به شما کمک می کند تا بدون گم کردن مسیر بدانید که برای رفتن از یک مکان به مکانی دیگر باید چه کار کنید.

استفاده از آن بسیار آسان است و به شما بهترین وسیله حمل و نقل عمومی را پیشنهاد می کند؛ همچنین اپلیکیشن wavs میزان زمان مورد نیاز تا رسیدن به مکان مورد نظر را به شما اعلام می کند. این برنامه مسیر را مرحله به مرحله و با جزئیات لازم نشان می دهد و مدت زمان ماندن در ترافیک را هم محاسبه می کند. در برنامه ترافی همانطور که از اسم آن پیداست می توان مقدار زمان احتمالی که شما در ترافیک می مانید را حساب کند. برای تمامی برنامه های مختلف موبایلی مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی به طور رایگان موجود است.

مطالب خواندنی دیگر:یک همسفر باهوش دیجیتالی به نام TRIPADVISOR
اپلیکیشن های کاربردی ترکیه
ا

2/ اپلیکیشن SesliSozluk

زمانی که شما در استانبول هستید ممکن است با مشکل زبان و ارتباط با مردم و کسبه این شهر روبرو شوید به همین خاطر برنامه ای که از سری اپلیکیشن های سفر به شما می خواهیم معرفی کنیم، اپلیکیشن seslisozluk است که در واقع اپلیکیشن فرهنگ لغت از اولین سری لغت نامه های آنلاین انگلیسی و ترکی است. برای استفاده از این برنامه که دانلود و استفاده از آن رایگان است، باید به اینترنت وصل شوید؛ از ویژگی های مثبت این برنامه این است.

زمانی که به دنبال یک واژه هستید چندین واژه مشابه را به شما می دهد و هم شیوه تلفظی آن را به شما نشان می دهد. این برنامه موبایلی برای همه ی برنامه های مختلف مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

اپلیکیشن SesliSozluk

3/ اپلیکیشن Vemeksepeti

در سفر با تور ترکیه از غذاهای خوشمزه ترکی غافل نشوید .اگر از خوردن غذاهای لذیذ ترکی لذت می برید ما این برنامه را به شما پیشنهاد می دهیم. این برنامه در واقع به شما کمک می کند نزدیک ترین رستوران در نزدیکی موقعیت مکانی شما را پیدا کنید و با توجه به علاقه و سلیقه غذایی خود سفارش دهید.

نحوه کار با این اپلیکیشن به این صورت است که شما بعد از ثبت نام، باید آدرس خود را وارد کنید و لوکیشن گوشی خود را روشن نمایید تا رستوران های اطراف برایتان آورده شود. در واقع این برنامه بر طبق آدرس وارد شده، لیست و منوی غذایی به همراه قیمت ها و تخفیف های اعمال شده بر غذاهای رستوران ها وارد شده را به شما نشان می دهد و شما می توانید از بین آن ها غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. این برنامه موبایلی برای همه ی برنامه های مختلف مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

Vemeksepeti

4/ اپلیکیشن Istanbul Travel Guide bvYlmom

این برنامه یکی از بهترین نقشه ها کامل ترین انواع اپلیکیشن های راهنمای سفر به استانبول است. این برنامه در حالت اتصال به اینترنت کاربرد های زیاد تری دارد؛ ولی در صورت نداشتن اینترنت هم کار می کند. مکان هایی که قصد رفتن به آن جا را دارید بر روی نقشه مشخص کنید تا هم موقعیت خود هم مسیر پیش روی شما را نشان دهد. این برنامه به صورت رایگان برای دستگاه های ios خدمات بهتری دارد.

5/ اپلیکیشن Grand Bazaar

برنامه بعدی برای خرید در فروشگاه ها و بازار بزرگ کاربرد دارد این برنامه همانطور که از نامش پیداست، دیکشنری کوچکی از بزرگ ترین بازار استانبول است که اطلاعات خوبی را در اختیار شما می گذارد. از آنجایی که چرخیدن و دور زدن در این بازار می تواند گیج کننده و دشوار باشد؛ این برنامه به کمک خریداران می آید با اینکه این برنامه تنها برای یک بازار تنظیم شده ولی بسیار مفید است.

نه تنها به شما امکان جستجوی فروشگاه یا رستوران خاصی را می دهد بلکه شما با استفاده از آن می توانید کالای مورد نظر خور را در بازار پیدا کنید. شما می توانید با استفاده از منوی جداسازی شده در این برنامه یک راست سراغ قسمت مورد نظر خود بروید. این برنامه موبایلی برای همه ی برنامه های مختلف مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به ترکیه
اپلیکیشن Grand Bazaar

6/ اپلیکیشن Bi Taksi

این اپلیکیشن در تردد شهری بسیار به شما کمک می کند. با اینکه در استانبول تاکسی زیاد است ولی مشخص نیست که تاکسی در زمان مورد نظر شما در دسترس باشد. این برنامه در این لحظه به کمک شما می آید و در رسیدن به تاکسی به شما کمک می کند. بعد از درخواست تاکسی تمامی اطلاعات ماشین مانند شماره پلاک، رنگ ماشین، نام راننده و تلفن تماس در اختیار شما قرار داده می شود؛ بعد از سفر به راننده امتیاز دهید. این برنامه کرایه را محاسبه می کند. این برنامه موبایلی برای همه ی برنامه های مختلف مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

اپلیکیشن Bi Taksi

7/ اپلیکیشن IbbCeptrafik

این برنامه هم در حمل و نقل به شما سرویس می دهد ولی با اپلیکیشن های دیگر کمی فرق دارد؛ در واقع با استفاده از این برنامه، مهم نیست از کدام وسیله نقلیه استفاده می کنید چون این اپلیکیشن فوق العاده کارآمد به شما کمک می کند که همه مسیر های موجود و نقاط ترافیک استانبول را از طریق نقشه ببینید.

توصیه می کنیم که در سفرتان به استانبول این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید و در طول گشت و گذارتان از آن استفاده نمایید. این برنامه موبایلی برای همه ی برنامه های مختلف مانند اندروید، ios و در زبان های انگلیسی و ترکی موجود و قابل نصب است.

اپلیکیشن هنرهای خیابانی استانبول با نصب این اپلیکیشن می توانید روی هنری شهر را ببینید. این اپلیکیشن شما را از برخی رویداد های هنری زنده این شهر که در خیابان ها برگزار می شود مانند نمایش ها و اجرا های موسیقی آگاه می کند تا به صورت رایگان در آن ها شرکت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:11 سایت برتر گردشگری دنیا را بشناسید
اپلیکیشن IbbCeptrafik