22 نکته که باید قبل از سفر به رم بدانید

 آیا قصد سفر به رم دارید؟ بی شک یکی از خارق العاده ترین شهرهای دنیا است. حسی جادویی، انرژی و الکتریسیته در هوا وجود دارد. حس گذر جهان در اطراف، انسان وادار به گشت و گذار می کند. بوها، صداها و غذاها. باید همه حداقل یک بار به رم سفر کنند.

اگر بار اولی است که به رم سفر می کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با 22 نکته که باید قبل از سفر به رم بدانید آشنا شوید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

1/ توریست های زیادی در رم هستند

حتما خودتان این را می دانستید! بهتر است قبل از سفر، با این امر کنار بیایید تا زندگیتان آسان تر شود. اگر می خواهید عکسی با پس زمینه ی کولوسئوم خالی از گردشگر داشته باشید، از عکاسان ماهر و زوایای دوربین آن ها کمک بگیرید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

2/ شما می توانید از صف های طولانی کولوسئوم خلاص شوید

مانند تنه ی درخت در صف کولوسئوم منتظر نشوید. ما زمانی که برای بازدید از پالاتینو، در نزدیکی کولوسئوم رفتیم، بلیط ورودی کولوسئوم را نیز تهیه کردیم. حدود 12 یورو خرجمان شد، اما بازدید از پالاتینو به خودی خود ارزش دیدن دارد. این حقه ی کوچک می تواند ساعت ها به نفع شما شود.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

3/ بهترین قهوه ها سرپا سرو می شوند و اسپرسو شاه قهوه است

به کافه ای محلی (که به صورت ایستاده سرویس دهی می کند) بروید و قبل از شروع روز خود یک اسپرسو سفارش دهید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

4/ در تابستان بسیار، بسیار گرم می شود

اگر در فصل تابستان به رم سفر کنید، هوا بسیار بسیار گرم است. گرما به حدی است که احساس می کنید، ممکن است غش کنید. اگر در تابستان به رم سفر می کنید، آمادگی حرارت را داشته باشید. لباس های مرتبط همراه خود ببرید، زیاد آب بنوشید و از گرمای آفتاب اول صبح دوری کنید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

5/ حقه ی فواره آب را یاد بگیرید

در سرتاسر شهر، فواره های متنوعی وجود دارند که به صورت شبانه روزی، به راحتی آب در آن ها جریان دارد. رایگان و خوشمزه است، ما به شما توصیه می کنم تا حد ممکن از آن بیاشامید. فواره ها دارای سوراخی در دهانه می باشند. با دستتان دهانه را بپوشانید تا آب از سوراخ خارج شده و قابل آشامیدن شود. همچنین بهتر از آن است که بطری های خالی آب با خود حمل کنید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

6/ درگیر رستوران های مخصوص جذب توریست نشوید

غذای ایتالیا معروف است، اما متاسفانه رستوران های واقع در نزدیکی مراکز گردشگری بسیار بی کیفیت می باشند. غذا خوردن در رم تجربه ای خاص است و نمی خواهید سریعا سیر بشوید. پس حتما از قبل جست و جو کرده و رستوران های مقرون به صرفه را بیابید. همچنین سعی کنید رستوران هایی را انتخاب کنید که از مواد اولیه تازه، فصلی و محلی استفاده می کنند.

مطالب خواندنی دیگر:5 دلیل برای سفر به ریمینی، ایتالیا
22 نکته که باید قبل از سفر به رم

7/ باید کفش های بسیار راحتی به همراه داشته باشید

سنگ فرش ها، پله ها و فاصله میان مکان های دیدنی کم نمی باشند. اصلا سعی نکنید تمام سفر خود را با کفش پاشنه بلند بگذرانید. کفش های بسیار، بسیار، بسیار راحت نیاز دارید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

8/ شاید لازم باشد یکی دو عدد شال همراه خود ببرید

ایده ی خوبی نیست که با دامن کوتاه یا شلوارک وارد کلیسا بشوید. برای آن که مشکلی برای شما ایجاد نشوید، توصیه می کنیم یک شال همراه خود داشته باشید تا زمان ورود به کلیساها، آن را بر روی دوش خود و یا دور کمرتان ببندید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

9/ شام دیرتر از زمان معمول میل می شود

اگر ساعت 7 برای صرف شام به رستوران رفتید و رستوران خالی بود، به این معنا نیست که رستوران بی کیفیتی است. ساکنان رم تا ساعات 8:30 یا 9، شام میل نمی کنند. زندگی اروپایی این گونه است.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

10/ حواستان به جیب برها و کلاهبرداران محلی باشد

در تمامی مراکز گردشگری بزرگ، افراد جیب بر به دنبال دزدی از توریست ها می باشند. اشیای قیمتی خود را در جیب هایتان نگذارید و پول نقد خود را در معرض نمایش قرار ندهید. حواستان جمع باشد. همچنین مراقب کلاهبرداران هم باشید (رستوران هایی که 1000$ در قبال غذا از شما می خواهند)، یا امثال آن. هرگز فرم های خیابانی که تمامی اطلاعات شخصی شما را می خواهند را پر نکنید.

هرچند جیب برها و کلاهبرداران در رم وجود دارند، لازم نیست از بازدید رم ترسی داشته باشید. شهری زیبا با مردمی عالی است. جیب برها به دنبال گردشگران ساده هستند، اگر شما حواستان را جمع کنید ، مشکلی برایتان پیش نمی آید. به حس درونی خودتان اعتماد کنید.

جیب برها در سفر

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خرید بلیط هواپیما به سایت گلفام سفر مراجعه بفرمایید.

11/ ژلاتوی ایتالیایی بسیار خاص است، فقط حواستان باشد خوراکی های تازه بخورید

زمانی که در رم اقامت دارید، حداقل روزی یک مرتبه ژلاتو میل کنید. بسیار خوشمزه است. زمان انتخاب فروشگاه برای خرید، به جایی بروید که در مکان، از مواد اولیه تازه ژلاتو درست کند. نحوه تشخیص چیست؟ اگر شبیه بستنی نزدیک خانه ی خودتان می باشد، آن را نخرید. باید مقدار زیادی ژلاتو هم زده شده در ظرف های نقره ای باشند.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

12/ شلوارهایی با کمر کشی بپوشید

به احتمال زیاد (به علت مزه عالی غذای رم)، مقداری وزن اضافه می کنید. پس لباس هایی با کمر راحت بپوشید. رژیم برای بعدا، الان خاطرات غذایی عالی برای خود ثبت کنید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

13/ کارت حمل و نقل عمومی خریداری کنید

قطار رم شاید همیشه طبق برنامه نباشد، با این حال سیستم حمل و نقل عمومی رم، روشی عالی برای گردش و مقرون به صرفه می باشد. استفاده از تراموا روشی مناسب برای گردش بر روی زمین می باشد. گذر 3روزه-7روزه یا 30روزه بخرید تا در اتوبوس، مترو و تراموا از آن استفاده کنید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

14/ از مکان های رایگان بازدید فرمایید

درگیر بازدید از مکان های توریستی نشوید. کمی عمیق تر بگردید و مکان های عالی و رایگان را بیابید. از ویلا فارسینا، گالری اسپادا، سانتا پراسد، سانتا پودنسیانا و پالازو باربرینی دیدن فرمایید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

15/ از افراد غریبه، هدیه رایگان قبول نکنید

نه، نه، نه! این یک کلاهبرداری است، آن ها شما را در شرایط قرار می دهند و سپس درخواست پول می کنند. یادتان باشد، اگر چیزی بنظر زیادی خوب است که واقیت داشته باشد، به احتمال زیاد همین طور است.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

16/ لازم است چند کلمه کلیدی را یاد بگیرید

یادگیری چند عبارت ایتالیایی کمک بزرگی به شما خواهد کرد. اگر درخواست های خاص رژیمی دارید، بهتر است بدانید چگونه باید بگویید. فکر نکنید که اگر می گویید: «بدون گوشت لطفا»، آن ها متوجه می شوند که شما گیاه خوار هستید؛ یا با گفتن «بدون لبنیات»، آن ها متوجه می شوند که پنیر یا کره در غذای شما استفاده نکنند.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

17/ اطلاعات هتل خود را همراه داشته باشید

برای داشتن سفری راحت و امین انتخاب هتل مناسب از هر چیزی مهمتر هست علاقمندان میتوانند جهت رزرو آنلاین هتل به لینک زیر مراجعه نمایند. حال اگر بخواهید تاکسی بگیرید، یا پس از 7 ساعت پیاده روی، از درد پا، مجبور به کرایه تاکسی می شوید، لازم است آدرس هتل را داشته باشید تا بتوانید به راننده تاکسی خود آن را نشان دهید. احتمالا انگلیسی آن ها به خوبی شما نیست، شما هم به اندازه آن ها به زبان ایتالیایی واقف نیستید. بهتر است آدرس نوشته شده و عکس از موقعیت جغرافایی آن در گوگل مپ را به راننده ارائه دهید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

18/ از مراکز توریستی دوری کنید

از گردش در خیابان های تاریک رم نترسید. هرچند که شما قطعا می خواهید از مراکز توریستی بازدید کنید، اما زمانی را هم برای گشت و گذار اختصاص دهید. به شیرینی فروشی ها، کافه ها، بوتیک های محلی و بازارها بروید و میوه های تازه خریداری کنید. جادوی رم در خیابان ها، گذشته ی شهر و زبان زیبای ایتالیایی است که شما را احاطه می کند.

جهت مشاهده برترین جاذبه های گردشگری استانبول به این لینک مراجعه نمایید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

19/ رمی ها مدفوع حیوانات خانگی خود را جمع نمی کنند

تمام مدت چشمانتان به زمین باشد. در رم قانونی برای جمع آوری مدفوع حیوانات خانگی وجود ندارد.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

20/ برخی از مغازه ها برای خواب نیمروز تعطیل می کنند

خاص ترین و آزاردهنده ترین خصلت رم، آرامش آن است. احتمال دارد مسیری طولانی برای یک مغازه بخصوص بروید و تعطیل باشد. برخی از مغازه ها از ساعت 1 تا 4 برای خواب نیمروز تعطیل می کنند. مغازه هایی که تعطیلی ساعتی دارند در تابلوی خود اعلام می کنند. ایتالیایی ها اینگونه کار می کنند.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم

21/ قبل از سفر، با تاریخچه ی رم آشنا شوید

توصیه ما به شما این است که قبل از سفر به رم در مورد تاریخچه این شهر مطالعه داشته باشید. شاید بنظر کار زیادی باشد. اما درک بالاتری از بناهایی که بازدید می کنید به شما می دهد و شما درک می کنید که آن ها چقدر قدیمی و مهم هستند.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم بدانید

22/ پول نقد همراه خود داشته باشید

کار سختی است که هزینه ی همه چیز را با کارت اعتباری یا کارت مسافرتی پرداخت کنید، پس پول نقد همراه خود داشته باشید. همانطور که قبل تر گفتیم جیب برها زیاد هستند، پس مقدار زیاد پول نقد (به خصوص در جیبتان) همراه خود جابه جا نکنید. توصیه می کنیم برای خرج روزانه خود حدی را در نظر بگیرید و همان مقدار را همراه خود داشته باشید. اگر 2 نفر هستید، پول نقد را بین خود تقسیم کنید. کمی از پولتان را در کفش یا جای دیگری جاسازی کنید.

22 نکته که باید قبل از سفر به رم بدانید

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی