چندی از مشکلات سفر با همسر و حل آن ها

زوج های متعددی در زندگی روزمره بسیار یکدیگر را دوست دارند و به ندرت حتی بحث می کنند. حال کافیست همان زوج برای سفری چند روزه از خانه خود دور شده و در مسیری 8-10 ساعته در صندلی های ناراحت و هوای گرم بنشینند که دیگر طاقت نداشته باشند و در مورد کوچکترین موارد باهم بحث و دعوا کنند!

بی شک هیچکدام از ما نمی خواهیم که سفر 1-2 هفته ای ما باعث پایان رابطه ما باشد، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مشکلات سفر با همسر را یافته و  به دنبال راه حل برای آن ها باشیم تا از سفر با همسرمان جان سالم به در ببریم.

آژانس مسافرتی گلفام سفر مفتخر است تا برای شما زوج های خوشبخت تور های ویژه و پر طرفدار خود را معرفی کند:

سفری دلپذیر در کنار همسر خود را تجربه کنید

1/ فرصت بدهید تا جت-لگ رفع شود و دعوا نکنید

آیا دقت کرده اید که شما و همسرتان در 3-4 روز اول ورود به شهر مقصد بیش از حد بحث می کنید؟! چند روز که زمان سپری می شود آرام شده اید و به حالت عالی خود بازمی گردید. در برخی از موارد جت-لگ یا پرواز-زدگی یکی از دلایل این ناآرامی و بحث ها می باشد. یادتان باشد هرچه سریع تر دلیل مشکلتان را بیابید قابلیت کنترل آن نیز بهتر می شود. یادتان باشد که همسرتان هم به اندازه شما خسته است و در چند روز اول رسیدن به مقصد احساسات او را در نظر بگیرید.

 فرصت بدهید تا جت-لگ رفع شود و دعوا نکنید

2/ آرامش داشته باشید، مشکلات خود حل می شوند

بعضی وقت ها در طول سفر اوضاع آن طور که می خواهیم پیش نمی روند، گاهی پرواز ما با تاخیر فرود می آید و به پرواز دوم نمی رسیم یا از حمل چمدان ها برای مدت طولانی خسته شده ایم اما همسرمان اصرار دارد که به مسیرمان ادامه بدهیم. یا شاید شما می خواهید با یک بودجه محدود سفر کنید اما همسرتان ترجیح می دهد در هتل های لوکسی اقامت داشته باشد و غذاهای گران قیمت میل کند. شاید حتی گاها احساس کنید که می خواهید یکدیگر را بکشید! اما همیشه یادتان باشد که آرامش خود را حفظ کنید و فراموش نکنید که مشکلات (کوچک و بزرگ) حل شدنی هستند.

مطالب خواندنی دیگر:راهکار های ارتباط صمیمی زوجین در سفر
آرامش داشته باشید، مشکلات خود حل می شوند

3/ ترس هایتان را به چالش بکشید

از مشکلات سفر با همسر وجود ترس هاست . با هم سفر کردن یعنی یه عنوان یک تیم ماجراجویی می کنید. ضروری است که یکدیگر را تشویق کنید که با ترس های خود رودر رو شوید و در کنار هم باشید. این یک لحظه ی صمیمیت خاص است که رابطه شما را قوی تر می کند. در ابتدا کار سختی خواهد بود اما زمانی که با نقاط قوت و ضعف همسرتان آشنا شوید احساس موفقیت منحصر به فردی به شما دست می دهد.

 ترس هایتان را به چالش بکشید

4/ همیشه مدت زمانی را به «خود» اختصاص بدهید

سفرکردن با همسرتان با زندگی در یک خانه بسیار متفاوت است. زیرا شما به صورت 24 ساعته در 7روز هفته یک تیم محسوب می شود و نه خانواده، نه دوست و حتی نه یک حیوان خانگی دلیل حواس پرتی شما می شود. در این شرایط حق دارید کمی خودخواه باشید و زمانی برای خلوت با خودتان بخواهید. شما می توانید در این مدت یک کتاب بخوانید، با لوازمتان بازی کنید، بروید و در ساحل قدم بزنید، موسیقی گوش کنید، با گردشگران دیگر آشنا شوید… و آرام بشوید، شارژ شوید و سرحال پیش همسرتان برگردید.

همیشه مدت زمانی را به «خود» اختصاص بدهید

5/ تقسیم وظایف کنید و مسئولیت پذیر باشید

در طول یک سفر وظایف متعددی وجود دارند. شما باید تصمیم بگیرید که کدام روش ارزان ترین راه برای رسیدن به مقصدتان است، بررسی کنید برای ورود به که کشور مقصدتان ویزا لازم است، بررسی کنید بهترین زمان به شهر مقصد چه زمانی است، محل اقامت خود را انتخاب کنید و بسیاری وظیفه دیگر! به همین دلیل باید حواستان باشد که هرکدام از شماها مسئولیت های خاصی دارد و تصمیم بگیرید که هرکسی کدام مسئولیت ها را قبول می کند تا در مورد کارهای بیهوده با یکدیگر بحث نکنید. توصیه ما تقسیم وظایف پیش از حرکت برای سفر است تا استرس کمتر و سفری دلنشین تر داشته باشید.

 تقسیم وظایف کنید و مسئولیت پذیر باشید

6/ از خود گذشتگی کنید

این یکی از مهم ترین توصیه هایی است که باید در ذهن داشته باشید. باید به فکر هر دو طرف باشید. شاید همسر شما عاشق موزه گردی و شما علاقه به تماشای مسابقات زنده ورزشی هستید. اگر علاقه ندارید که زمان سفرتان را دور از همسرتان باشید، پس کمی گذشت طرفین لازم است. برخی گردشگران توصیه می کنند که مدت زمانی را دور از هم سپری کنید اما می توانید چند ساعت را به کارهایی که مورد علاقه همسرتان است بگذرانید تا سپس به برنامه های شما هم برسید و در آرامش از سفرتان لذت ببرید.

 از خود گذشتگی کنید

7/ حواستان به علایق یکدیگر باشد

قطعا اگر علایق مشترکی داشته باشید، برای تفریحات راحت تر هستید. اما اگر اینطور نیست، کافیست زمانتان را تقسیم کنید تا به تمامی علایق هردو برسید. بعضی ها علاقه مند به سفر هستند، برخی به موسیقی گوش می دهند، فعالیت های فضای باز انجام می دهند، در ساحل استراحت می کنند یا به تماشای غروب می نشینند. شاید شما و همسرتان در این موارد با یکدیگر شباهت داشته باشید و یا صلایق متفاوت داشته باشید، مهم است که به علایق هر دو شما اهمیت داده شود.

 حواستان به علایق یکدیگر باشد

8/ با همسرتان تعامل داشته باشید

ممکن است در زمان سفر با همسر، گاها فراموش کنیم که ما دونفر هستیم که عمیقا عاشق یکدیگر هستیم. ساده است که به «دوست» تبدیل بشویم و اینجاست که باید نگران بشویم. هرچند که یک سفر کارهای متعددی دارد و گردش در یک شهر جدید بسیار زمان بر و خسته کننده است؛ اما باید برای رابطه خود نیز زمان بگذارید و تعامل داشته باشید.

 با همسرتان تعامل داشته باشید

9/ عشقتان را زنده نگه دارید

گاهی در طول سفر حواستان کاملا به خوردن غذاهای ارزان، بازدید از تمامی مراکز گردشگری، اقامت در هتل های معمولی پرت شود و فراموش کنید که با عشق زندگیتان به این مقصد سفر کرده اید و هر روز بیش از حد خسته باشید که رمنس اهمیت بدهید. اما این نکته را فراموش نکنید که با پوشیدن لباس های جذاب، رفتن به یک قرار عاشقانه در مکانی زیبا در خصوص رابطه شما معجزه می کند. حتی اگر به معنای خرج اضافی باشد اما ارزش دارد. شما می توانید یک شب در هتلی لوکس اقامت داشته باشید، به یک ماساژ دو نفره بروید یا هرکار دیگری که معمولا برای حفظ عشقتان انجام می دهید.

عشقتان را زنده نگه دارید

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی